Minuta ciszy dla uczczenia ofiar zamachu w Garissa University College

Na posiedzeniu Rady Stowarzyszenia Uniwersytetów Europejskich (Council of European University Association - EUA), które miało miejsce 15 kwietnia br. w Antwerpii, uczestnicy posiedzenia – przewodniczący działających w Europie krajowych konferencji rektorów - uzgodnili, że zwrócą się do swoich uczelni członkowskich z apelem o uczczenie ofiar niedawnego zamachu terrorystycznego w Garissa University College, wymierzonego w fundamentalne dla kultury europejskiej wartości, takie jak prawo do nauki i wolności poglądów.

Uzgodniono, że symbolicznym aktem uczczenia pamięci ofiar (w wyniku zamachu zginęło 147 studentów, a wielu innych zostało rannych) oraz solidarności z ich rodzinami i całym narodem Kenii będzie minuta ciszy, która zapadnie jednocześnie we wszystkich europejskich uczelniach akademickich 27 kwietnia o godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Stanowisko EUA: Protect Universities from Attack

Data opublikowania: 23.04.2015