Otwarto Uniwersyteckie Centrum Leczenia Chorób Piersi

Co roku zapada na niego aż 17 tysięcy Polek a ponad 5 tysięcy z nich umiera. Rak piersi, bo o nim mowa jest najczęściej występującym w krajach rozwiniętych nowotworem złośliwym wśród kobiet. Już teraz rak piersi to druga, po raku płuca, przyczyna zgonów Polek z powodu chorób nowotworowych. Szacuje się, że w 2020 roku, zachorowalność ta wzrośnie do poziomu ponad 20 tysięcy.

7 maja 2015 roku w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroeneterologicznej odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Leczenia Chorób Piersi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To jednostka, której praca wzorowana jest na sprawdzonych metodach ośrodków amerykańskich i zachodnioeuropejskich, działających w oparciu o tzw. Breast Unit.

Uniwersyteckie Centrum Leczenia Chorób Piersi to miejsce, w którym pacjentki mogą liczyć na szybką i kompleksową diagnostykę oraz wielokierunkowe, zintegrowane leczenie. W każdym przypadku rozpoznania raka piersi decyzja dotycząca sposobu leczenia podejmowana jest wspólnie przez lekarzy biorących udział w cotygodniowych konsyliach. W skład zespołu wchodzą: radiolodzy, chirurdzy, ginekolodzy, onkolodzy, radioterapeuci i chirurg plastyczny. Wszystkie pacjentki mogą liczyć również na pomoc fizjoterapeuty oraz psychologa.

Uniwersyteckie Centrum Leczenia Chorób Piersi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie mieści się w wyremontowanych pomieszczeniach Regionalnej Poradni Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Chorób Sutka na terenie Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej przy ul. Kopernika 40.

76. rocznica inauguracji pierwszego powojennego roku akademickiego w UJ
Uniwersytet Jagielloński upamiętnia rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau
Nie siłą, lecz rozumem rozjaśnia się ciemności. UJ honoruje ks. Adama Bonieckiego
81. rocznica akcji przeciwko krakowskim profesorom. UJ oddaje hołd ofiarom