Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna współpracę z Bankiem Zachodnim WBK

Rektor UJ prof. Wojciech Nowak i dyrektor programu Santander Universidades Michał Kuczmierowski podpisali 16 czerwca umowę ramową o współpracy.

Umowa przewiduje współpracę w zakresie realizacji inicjatyw, programów, projektów oraz usług o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym. Przyszłe wspólne projekty mają mieć na celu podniesienie jakości edukacji, wspieranie działalności badawczej, realizację projektów oraz publikację ich wyników.

Przy podpisaniu dokumentu obecni byli także m.in.: prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania, kwestor UJ Teresa Kapcia, mec. Monika Laidler i dyrektor oddziału krakowskiego BZ WBK Anna Baster.

Na mocy podpisanej umowy BZ WBK będzie wspierać rozwój współpracy naukowej między Uniwersytetem a ośrodkami akademickimi w krajach, w których funkcjonuje program Santander Universidades, rozwój interdyscyplinarnych sieci współpracy między Uniwersytetem i ośrodkami naukowymi na świecie oraz realizację wybranych projektów technologicznych, badawczych, rozwojowych, edukacyjnych. Bank ponadto będzie wpierał mobilność i przedsiębiorczość studentów, pracowników, doktorantów i absolwentów Uniwersytetu oraz umożliwi im uczestnictwo w Globalnych Programach Santander Universidades. Dzięki zapisom umowy studenci przedostatniego oraz ostatniego roku pierwszego lub drugiego stopnia studiów będą mogli brać udział w stażach i praktykach organizowanych przez BZ WBK.

Bank Zachodni WBK należy do globalnej grupy finansowej Santander. Poprzez  zainaugurowany w grudniu 2011 roku program Santander Universidades wspiera szkolnictwo wyższe, badania naukowe oraz ideę przedsiębiorczości. Do programu należą obecnie 43 uczelnie z największych ośrodków akademickich. Przynależność do programu jest dla polskich uczelni wyznacznikiem prestiżu, a także świadczy o chęci międzynarodowego rozwoju oraz wyróżnienia się w środowisku akademickim pod względem oferowanych możliwości edukacyjnych.

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej

Muzeum UJ wkrótce skończy 60 lat i zapowiada huczny jubileusz