Uroczyste zakończenie Szkół Praw Obcych na WPiA UJ

W sobotę 19 czerwca br. w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste zakończenie Szkoły Prawa Amerykańskiego, Szkoły Prawa Francuskiego, Szkoły Prawa Ukraińskiego, Szkoły Prawa Austriackiego oraz programu Master en Droit Privé - działających w ramach Ośrodka Koordynacyjnego Szkół Praw Obcych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ).

Gości i studentów powitali prof. Andrzej Mania, prorektor UJ ds. dydaktyki oraz prof. Jerzy Pisuliński, prodziekan WPiA UJ ds. współpracy międzynarodowej. Na uroczystość przybyli przedstawiciele partnerskich uczelni: prof. Rett Ludwikowski z The Catholic University Columbus School of Law, prof. Jacques Leroy z Uniwersytetu w Orleanie, prof. Walter Rechberger z Uniwersytetu Wiedeńskiego a także dr Roksolana Lemyk, i Oleksander Marin, zastępcy dziekana Wydziału Nauk Prawnych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki. Studenci wysłuchali również wykładu Perspective on new lawyers entering the profession in the current times , który wygłosił mec. Ronald Given.

Ośrodek Koordynacyjny Szkół Praw Obcych (OKSPO) jest jednostką naukowo-dydaktyczną działającą w ramach Wydziału Prawa i Administracji UJ, założoną w 2000 r. z inicjatywy prof. Fryderyka Zolla. Celem OKSPO jest poszerzenie znajomości praw obcych w Polsce i kształcenie studentów polskich w tym zakresie dla potrzeb zawodowych związanych ze współpracą międzynarodową. Każdego roku ponad 100 cenionych przez pracodawców absolwentów otrzymuje dyplomy ukończenia Szkół Praw Obcych.

Uczczono rocznicę wznowienia działalności UJ po II wojnie światowej

Muzeum UJ wkrótce skończy 60 lat i zapowiada huczny jubileusz