Uroczystości

Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi

Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi

26.10.2017
24 października w Librarii Collegium Maius UJ odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Antonim Cetnarowiczem, byłym kierownikiem Zakładu Historii Powszechnej Nowoczesnej w Instytucie Historii UJ, w trakcie którego wręczono Profesorowi księgę "Europa Środkowa, Bałkany i Polacy".
więcej o Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi
Podziękowania dla dr. hab. Macieja Kowalczyka - ustępującego dyrektora USD

Podziękowania dla dr. hab. Macieja Kowalczyka - ustępującego dyrektora USD

25.10.2017
- Zadbał Pan nie tylko o rozwój placówki pod względem wyposażenia i przebudowy, ale także w zakresie organizacji i jakości pracy - powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak, dziękując za oddaną i rzetelną pracę na rzecz naszej uczelni dr. hab. Maciejowi Kowalczykowi, który przez ostatnie siedemnaście lat kierował Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.
więcej o Podziękowania dla dr. hab. Macieja Kowalczyka - ustępującego dyrektora USD
Święto Edukacji Narodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Święto Edukacji Narodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim

16.10.2017
W auli Auditorium Maximum UJ odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu naszej uczelni zwołane z okazji obchodzonego 14 października Święta Edukacji Narodowej, które upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej.
więcej o Święto Edukacji Narodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim
UJ uhonorował profesora Jerzego Jarzębskiego

UJ uhonorował profesora Jerzego Jarzębskiego

06.10.2017
Profesor Jerzy Jarzębski należy do najwybitniejszych i najaktywniejszych badaczy literatury polskiej XIX i XX wieku, jest prawdziwym humanistą, ale jest równocześnie wybitnym pisarzem, obdarzony jest bowiem umiejętnością swobodnej narracji i talentem, dzięki któremu biegle kreśli portrety nieraz bardzo od siebie różnych pisarzy – mówił prof. Aleksander Fiut podczas uroczystości wyróżnienia profesora Jerzego Jarzębskiego Srebrnym Medalem Plus Ratio Quam Vis. Wręczenie odznaczenia odbyło się 6 października br. w auli Collegium Novum.
więcej o UJ uhonorował profesora Jerzego Jarzębskiego
uroczystość wizyta

03.10.2017
3 października 2017 r. Instytut Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oficjalnie zainaugurował nowy rok akademicki 2017/2018. Gościem honorowym uroczystości był ambasador Indii w Polsce Ajay Bisaria.
więcej o Ambasador Indii gościem inauguracji roku akademickiego w Instytucie Orientalistyki UJ