Uroczystości

Budowa Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na półmetku

Budowa Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na półmetku

11.05.2017
Stan surowy otwarty można uznać za zrealizowany – poinformował profesor Tomasz Grodzicki, prorektor ds. Collegium Medicum UJ. – W przededniu święta Uczelni wieszamy wiechę na nowej siedzibie uniwersyteckiego szpitala – dodał. 11 maja br. środowisko akademickie, przedstawiciele władz miasta i województwa świętowali finisz kolejnego etapu budowy Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie–Prokocimiu.
więcej o Budowa Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na półmetku
Uniwersytet Jagielloński świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uniwersytet Jagielloński świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2017
226 lat temu Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 Maja - pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawę zasadniczą. W pracę nad jej powstaniem zaangażowani byli król Stanisław August Poniatowski, Stanisław Małachowski, Ignacy Potocki oraz Stanisław Staszic, ale jej ostateczną redakcję powierzono Hugonowi Kołłątajowi - reformatorowi Akademii Krakowskiej i rektorowi naszej uczelni w latach 1782-1786.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Collegium Iuridicum: Jubileusz profesora Jana Ostrowskiego

Collegium Iuridicum: Jubileusz profesora Jana Ostrowskiego

28.04.2017
"Velis qoud possis" to tytuł księgi pamiątkowej dedykowanej prof. Janowi Ostrowskiemu, wieloletniemu pracownikowi naukowemu Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego (IHS UJ). Monografię, w dowód uznania za całokształt twórczości, wręczyli Jubilatowi współpracownicy, uczniowie i przyjaciele. Uroczystość odbyła się w piątkowy wieczór w sali im. Karola i Karoliny Lanckorońskich w Collegium Iuridicum.
więcej o Collegium Iuridicum: Jubileusz profesora Jana Ostrowskiego
Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016

20.04.2017
W drugiej edycji konkursu na najlepszą książkę popularnonaukową, zorganizowanego wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa, przyznano pięć nagród.
więcej o Poznaliśmy zwycięzców konkursu Mądra Książka Roku 2016
Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej

Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej

06.04.2017
3 kwietnia 2017 r. rozpoczęły się jubileuszowe X Krakowskie Dni Integracji, które organizowane są co roku przez biura oraz działy ds. osób niepełnosprawnych siedmiu krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jana Pawła II, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczelnie te współpracują w ramach "Porozumienia na rzecz wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnościami".
więcej o Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej