Uroczystości

Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej

Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej

06.04.2017
3 kwietnia 2017 r. rozpoczęły się jubileuszowe X Krakowskie Dni Integracji, które organizowane są co roku przez biura oraz działy ds. osób niepełnosprawnych siedmiu krakowskich uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jana Pawła II, Uniwersytetu Rolniczego, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczelnie te współpracują w ramach "Porozumienia na rzecz wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnościami".
więcej o Kolejna uczelnia wdraża zasady edukacji włączającej
Powstał Instytut Sejonga - Centrum Języka i Kultury Koreańskiej UJ

Powstał Instytut Sejonga - Centrum Języka i Kultury Koreańskiej UJ

28.03.2017
28 marca 2017 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim dokonano uroczystego otwarcia placówki mającej na celu szerzenie nauki języka koreańskiego oraz rozwój wymiany kulturalnej pomiędzy Polską a Koreą Południową. Instytut Króla Sejonga, działający w 58 krajach świata, współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki Republiki Korei.
więcej o Powstał Instytut Sejonga - Centrum Języka i Kultury Koreańskiej UJ
Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi

Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi

28.03.2017
Tablicę poświęconą pamięci tego wybitnego naukowca odsłonięto 28 marca przy ul. Czystej 18 w Krakowie. Wmurowano ją w ścianę kamienicy, w której 100 lat temu z inicjatywy prof. Juliana Nowaka otwarto Instytut Weterynarii i Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zakład Produkcji Surowic i Szczepionek Weterynaryjnych. Fundatorem tablicy jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej.
więcej o Odsłonięto tablicę poświęconą profesorowi Julianowi Nowakowi
Odnowienie doktoratu profesor Anny Marchlewskiej-Koj

Odnowienie doktoratu profesor Anny Marchlewskiej-Koj

24.02.2017
24 lutego w auli Collegium Maius odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu wybitnej uczonej, badaczki, specjalistki z zakresu genetyki i endokrynologii - prof. Anny Marchlewskiej-Koj.
więcej o Odnowienie doktoratu profesor Anny Marchlewskiej-Koj
Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ
nagrody i wyróżnienia

Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ

30.01.2017
Wręczenie Nagrody laureatom wybranym spośród kandydatów nominowanych przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze" odbędzie się 3 marca o godz. 12.00 w auli Collegium Novum. W tym roku nagrodzeni zostaną: Bella Szwarcman-Czarnota (za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej) oraz prof. Wacław Wierzbieniec (za inicjatywy społeczne na rzecz dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej).
więcej o Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ