Uroczystości

Życzenia urodzinowe dla profesor Marii Podrazy-Kwiatkowskiej

Życzenia urodzinowe dla profesor Marii Podrazy-Kwiatkowskiej

26.01.2016
Jubileuszowa uroczystość zgromadziła 26 stycznia w Librarii Collegium Maius UJ liczne grono przyjaciół, współpracowników i rodzinę wybitnej badaczki literatury Młodej Polski, a także przedstawicieli władz UJ na czele z rektorem prof. Wojciechem Nowakiem, któremu towarzyszyli prorektorzy – prof. Andrzej Mania i prof. Jacek Popiel.
więcej o Życzenia urodzinowe dla profesor Marii Podrazy-Kwiatkowskiej
71. rocznica oswobodzenia Auschwitz

26.01.2016
Z okazji 71. rocznicy oswobodzenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczystość upamiętniająca to historyczne wydarzenie.
więcej o 71. rocznica oswobodzenia Auschwitz
Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ

12.01.2016
Po raz 9. odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. 9 stycznia w auli Collegium Novum obecni byli m.in. prorektorzy UJ: prof. Andrzej Mania, prof. Piotr Laidler i prof. Stanisław Kistryn, przedstawiciele innych krakowskich uczelni, świata nauki i adwokatury oraz duchowieństwa.
więcej o Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Absolwentów UJ

16.12.2015
"16 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia witam wszystkich najserdeczniej w naszym domu, w murach Almae Matris. Właśnie w ten czas, w te dni przenika nas nadzieja, że możemy pokonać wszystkie trudności" - powiedział na rozpoczęcie wieczoru rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o W Collegium Novum UJ odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego
Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności

14.12.2015
Profesorowie Piotr Bizoń z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Małgorzata Filip i Janusz Skalski z Wydziału Lekarskiego zostali laureatami nagrody im. Mikołaja Kopernika, przyznawanej co 5 lat przez Polską Akademię Umiejętności. Uhonorowani odebrali dyplomy w poniedziałek podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy nagrodzeni przez Polską Akademię Umiejętności