Uroczystości

Wykład inauguracyjny dla studentów I roku Uniwersytetu Jagiellońskiego
wykład studenci uroczystość wydarzenie studenckie

Wykład inauguracyjny dla studentów I roku Uniwersytetu Jagiellońskiego

05.10.2015
W poniedziałek 5 października o godz. 18:00 w auli Auditorium Maximum UJ odbył się wykład inauguracyjny dla wszystkich studentów pierwszego roku Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wykład inauguracyjny dla studentów I roku Uniwersytetu Jagiellońskiego

03.10.2015
"Profesor jest ikoną uniwersytetu, jego wizytówką, reprezentuje swoją osobą wielkość Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz piękno humanistyki" - powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas spotkania w Bibliotece Jagiellońskiej, które odbyło się 3 października, dokładnie w 75. rocznicę urodzin prof. Franciszka Ziejki.
więcej o Jubileusz profesora Franciszka Ziejki. Wystawa w Bibliotece Jagiellońskiej i promocja książki
Uniwersytet Jagielloński zainaugurował 652. rok akademicki
uroczystość

Uniwersytet Jagielloński zainaugurował 652. rok akademicki

01.10.2015
- Rozpiera nas duma, że żyjemy i pracujemy w wolnej, niepodległej i demokratycznej Polsce - mówił podczas inauguracji rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak. Główne uroczystości, podobnie jak w ubiegłych latach, odbyły się w Auditorium Maximum UJ. Swoją obecnością zaszczycił je Andrzej Duda, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
więcej o Uniwersytet Jagielloński zainaugurował 652. rok akademicki
Nowe światło dla polskiej nauki rozbłysło na kampusie 600-lecia Odnowienia UJ

21.09.2015
Na świecie funkcjonuje około 60 synchrotronów - najwięcej w Japonii i USA. W Europie Zachodniej funkcjonuje ok. 10 takich urządzeń. Do tego elitarnego grona dołączył właśnie synchrotron Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris, które mieści się na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Nowe światło dla polskiej nauki rozbłysło na kampusie 600-lecia Odnowienia UJ
Uroczystość zakończenia studiów prawa dowodowego
uroczystość

Uroczystość zakończenia studiów prawa dowodowego

21.09.2015
W ubiegłą sobotę w auli Collegium Novum odbyła się uroczystość rozdania świadectw ukończenia studiów podyplomowych prawa dowodowego w edycji roku akademickiego 2014/2015 drugiej grupy. Wzięli w niej udział m. in. dr hab. Maria Kała, dyrektor Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie oraz prof. Józef Wójcikiewicz, kierownik studiów.
więcej o Uroczystość zakończenia studiów prawa dowodowego