Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uroczystości

uroczystość mobilna

Przyznano Nagrody Znaku i Hestii 2019

30.03.2019
O. Ludwik Wiśniewski OP, Łukasz Garbal oraz Lidia i Jerzy Owsiakowie – oto laureaci tegorocznej edycji Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Wyróżnienie otrzymali podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 marca w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, ostatniego wydarzenia 19. Dni Tischnerowskich, których współorganizatorem jest Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Przyznano Nagrody Znaku i Hestii 2019
uroczystość

Odnowienie po 50 latach doktoratu prof. Franciszka Szafrańca

14.03.2019
Profesor Szafraniec uzyskał stopień doktora w roku 1968 na ówczesnym Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego na podstawie rozprawy pt. "Pewna lokalizacja funkcji uwikłanych i jej zastosowania". Warto podkreślić, że profesor związany jest z naszą uczelnią nieprzerwanie od momentu podjęcia studiów matematycznych w roku 1957.
więcej o Odnowienie po 50 latach doktoratu prof. Franciszka Szafrańca
uroczystość mobilna

Collegium Maius: Najzdolniejsi studenci odebrali dyplomy [FOTO]

07.02.2019
Z udziałem władz rektorskich Uniwersytetu Jagiellońskiego, kanclerz i kwestor UJ oraz Marty Doleżal, emerytowanej profesor UJ, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Funduszu Stypendialnego Ad Polonos oraz Rektorskiego Funduszu Stypendialnego dla Olimpijczyków. W Librarii Collegium Maius uhonorowano łącznie 40 studentów - potomków Polaków, którzy zostali zesłani na Syberię, a także finalistów ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad.
więcej o Collegium Maius: Najzdolniejsi studenci odebrali dyplomy [FOTO]

Obchody chińskiego Nowego Roku na Uniwersytecie Jagiellońskim

21.01.2019
21 stycznia Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ Instytut Konfucjusza w Krakowie świętowało obchody chińskiego Roku Świni. Wydarzenie to, znane również jako Święto Wiosny, jest jednym z najważniejszych świąt w chińskim kalendarzu. Z tej okazji w Auditorium Maximum UJ zorganizowano uroczystą galę, podczas której wystąpiła grupa operowa z Państwa Środka.
więcej o Obchody chińskiego Nowego Roku na Uniwersytecie Jagiellońskim
uroczystość

"Prawne aspekty podróży i turystyki" - księga upamiętniająca prof. Janusza Sondla

11.01.2019
11 stycznia na specjalnym spotkaniu w auli Collegium Maius zebrali się przedstawiciele władz UJ - rektor prof. Wojciech Nowak, prorektorzy prof. Dorota Malec i prof. Armen Edigarian, przybyli z wielu ośrodków naukowych romaniści oraz naukowcy zajmujący się turystyką, przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej , a przede wszystkim rodzina zmarłego w 2017 roku prof. Janusza Sondla.
więcej o "Prawne aspekty podróży i turystyki" - księga upamiętniająca prof. Janusza Sondla

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj