Wizyty

Noblista Frank Wilczek z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.09.2019
13 września na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł laureat Nagrody Nobla prof. Frank Wilczek. W trakcie spotkania z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem noblista podpisał zgodę na nadanie swojego imienia i nazwiska ustanowionej niedawno przez senat UJ nagrodzie dla młodych fizyków. Wcześniej prof. Wilczek wygłosił wykład w Auditorium Maximum UJ w ramach odbywającego się 13-18 września w Krakowie 45. Zjazdu Fizyków Polskich.
więcej o Noblista Frank Wilczek z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
mobilna

Uczeni z Chińskiej Akademii Nauk odwiedzili synchrotron SOLARIS

18.07.2019
17 lipca delegacja z Chińskiej Akademii Nauk odwiedziła Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem wizyty, będącej kontynuacją poprzedniego spotkania z przedstawicielami chińskiej uczelni, było przygotowanie pola do dalszej współpracy w zakresie badań nad promieniowaniem synchrotronowym.
więcej o Uczeni z Chińskiej Akademii Nauk odwiedzili synchrotron SOLARIS

UJ gościł delegację z chińskiego Ministerstwa Edukacji

27.06.2019
27 czerwca 2019 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja z Ministerstwa Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej. Gości przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o UJ gościł delegację z chińskiego Ministerstwa Edukacji

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Wietnamu

13.06.2019
13 czerwca wizytę na najstarszej polskiej uczelni złożył ambasador Wietnamu w Polsce Vu Dang Dung. Dyplomatę przyjął w Collegium Novum rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Wietnamu
wizyta

UJ rozwija współpracę z pekińską uczelnią

29.05.2019
29 maja na Uniwersytecie Jagiellońskim gościła delegacja z Beijing Union University (BUU) – chińskiej uczelni z siedzibą w Pekinie. W trakcie wizyty podpisano umowę o wymianie studenckiej na szczeblu wydziałowym.
więcej o UJ rozwija współpracę z pekińską uczelnią