UJ podpisuje umowę z Roswell Park Comprehensive Cancer Center

30 października w Collegium Novum UJ odbyło się spotkanie przedstawicieli Roswell Park Comprehensive Cancer Center w Buffalo, NY w Stanach Zjednoczonych z prorektorem UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisławem Kistrynem. Celem ich wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie badań onkologicznych.

W skład delegacji z RPCCC weszli prof. Kunle Odunsi, prof. Paweł Kaliński, prof. Agnieszka Witkiewicz i prof. Danuta Kozbor, którym towarzyszyła senator RP Anna Maria Anders, a także prof. Jolanta Jura i prof. Hanna Rokita. W spotkaniu wzięli również udział pełnomocnik  rektora UJ ds. nauki i rozwoju w Collegium Medicum prof. Marek Sanak oraz profesorowie Wojciech Jurczak, Piotr Wysocki, Kazimierz Pityński, Piotr Richter i Piotr Chłosta.

Spotkanie poświęcone było różnym aspektom współpracy, jakie mogą podjąć Uniwersytet Jagielloński i Roswell Park Comprehensive Cancer Center. Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych i podpisaniu Memorandum of Understanding rozpoczęła się część dyskusyjna. W przedstawianych prezentacjach uczestnicy poruszali tematy takie jak działania badawcze i dydaktyczne, szkolenia laboratoryjne i medyczne, wspólne próby kliniczne, a także konsultacje onkologiczne w przypadkach klinicznych.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim