Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Japonii

24 kwietnia wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył ambasador Japonii w Rzeczypospolitej Polskiej Tsukasa Kawada. Dyplomacie towarzyszyli m.in. zastępca ambasadora Satoru Takahashi oraz Takita Tae z Wydziału Ekonomicznego ambasady.

Wizytę na najstarszej uczelni w Polsce delegacja japońska rozpoczęła od zwiedzania Collegium Maius. Następnie dyplomatów przyjął w Collegium Novum rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak. W spotkaniu wzięli także udział prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn oraz prof. Piotr Laidler z Zespołu UJ ds. Internacjonalizacji. Głównym tematem rozmów była współpraca Uniwersytetu Jagiellońskiego z japońskimi uniwersytetami i ośrodkami naukowymi oraz perspektywy jej dalszego rozwoju.

Tsukasa Kawada (ur. 1955) rozpoczął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Japonii w 1977 r. Pracował m.in. w placówkach dyplomatycznych tego kraju we Włoszech, Francji, na Filipinach, w Sydney i w Strasburgu, a także w różnych wydziałach japońskiego ministerstwa spraw zagranicznych. W 2011 r. objął funkcję ambasadora Japonii w Algierii. Stanowisko ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego w Rzeczypospolitej Polskiej piastuje od 2018 r.

Spotkanie rektora UJ z konsulem generalnym Austrii w Krakowie
Litewski ambasador z wizytą na UJ
Uniwersytet Jagielloński gościł Ambasadora Peru
Prezydent Malty z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim