Ambasador Brazylii z wizytą na UJ

21 października Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Brazylii w Polsce Hadil Fontes da Rocha Vianna. Rektor krakowskiej uczelni prof. Wojciech Nowak przyjął dyplomatę w Collegium Novum UJ.

W spotkaniu wzięli udział również pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek, kierownik katedry im. Vergílio Ferreiry przy Instytucie Camõesa na UJ prof. Jerzy Brzozowski oraz Carlos Panek z Działu Współpracy Międzynarodowej UJ. Jego uczestnicy omówili kwestie odnoszące się do współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego z brazylijskimi uczelniami wyższymi, w szerszym kontekście wzmacniania więzi pomiędzy oboma krajami oraz uzgodnili wstępny zarys działań na rzecz jej rozwoju. Na pierwszym planie znalazła się kwestia intensyfikacji wymiany studenckiej.

Hadil Fontes da Rocha Vianna sprawuje urząd ambasadora Brazylii w Rzeczypospolitej Polskiej od stycznia 2019 r. Poprzednio pełnił również funkcję ambasadora w Urugwaju. Piastował także szereg stanowisk w brazylijskim ministerstwie spraw zagranicznych. Był członkiem delegacji brazylijskich uczestniczących w międzynarodowych negocjacjach dotyczących ochrony środowiska, zmian klimatycznych oraz zachowania bioróżnorodności. Przewodniczył również delegacjom reprezentującym Brazylię podczas międzynarodowych rozmów na temat rozwoju nauki, technologii i innowacji.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim