Wernisaż wystawy „Kolorowe serce Włoch”

20 września 2016 o 16:00 w Muzeum UJ Collegium Maius odbył się wernisaż wystawy „Kolorowe serce Włoch”, na której prezentowane są zdjęcia wykonane przez Małgorzatę Kistryn we włoskiej Umbrii.

W spotkaniu wzięli udział licznie zebrani goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz Uniwersytetu Jagiellońskiego – rektor, prorektorzy i dziekani – a także przedstawiciele społeczności akademickiej oraz pracownicy Uniwersytetu.

Wystawę otworzył rektor UJ, prof. Wojciech Nowak, podkreślając, że z wielką przyjemnością prezentuje w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego zdjęcia z tak malowniczego i wyjątkowego regionu, jakim jest Umbria. Jednak natura, chociaż piękna, często jest również bezlitosna. Prof. Wojciech Nowak nawiązał do tragicznych wydarzeń sprzed miesiąca, kiedy to w środkowych Włoszech miało miejsce trzęsienie ziemi. Na czas trwania wystawy w muzeum znajdzie się specjalna skarbonka, do której odwiedzający będą mogli wrzucać datki na rzecz ofiar, które ucierpiały w wyniku katastrofy.

Wystawa będzie czynna do 16 października od godziny 9:00 do zmroku.

Świat kompozytorskich szkiców i autografów w Bibliotece Jagiellońskiej
Ekspozycja dotycząca Sonderaktion Krakau na wystawie w MOCAK-u