Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wspólny występ Chóru Akademickiego UJ oraz chóru Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi"

Wspólny występ Chóru Akademickiego UJ oraz chóru Gruppo Polifonico

15 grudnia w Auli Collegium Novum UJ odbył się koncert z udziałem włoskiego chóru Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi" oraz Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica.

W pierwszej części koncertu zaprezentował się chór z Włoch, który wystąpił pod dyrekcją Miry Fabjan. Akompaniował Gulio Tavian. W drugiej części wystąpił Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica pod batutą Janusza Wierzgacza i przy akompaniamencie Olega Sznicara. Ponadto, dwie pieśni wykonał zespół kameralny złożony z członków Chóru UJ, przygotowany przez Łukasza Lelka.

Na zakończenie połączone chóry wykonały utwór "Locus iste" Antona Brucknera. W programie koncertu znalazły się między innymi utwory: J. Dowlanda, O. Dipiazzy, O. Gjeilo, G.B. Croce i B. Joela.

Chór Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi" zaśpiewał także 16 grudnia w uniwersyteckiej kolegiacie św. Anny podczas mszy św. o godz. 13.00, a następnie wystąpił z krótkim koncertem.

Goście z Włoch przebywali w Krakowie w dniach od 14 do 17 grudnia roku na zaproszenie Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Świat kompozytorskich szkiców i autografów w Bibliotece Jagiellońskiej
Ekspozycja dotycząca Sonderaktion Krakau na wystawie w MOCAK-u
Otwarcie wystawy manuskryptów muzycznych w Bibliotece Jagiellońskiej
Włochy w obiektywie socjologa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj