„Po drugiej stronie światła" - widowisko multimedialne

Wieczorem 22 maja w ramach Festiwalu Nauki w Krakowie 2015 zebrani na Rynku Głównym widzowie podziwiać mogli koncert i widowisko multimedialne zatytułowane
„Po drugiej stronie światła".

Na scenie pod Ratuszem wystąpił Marek Biliński, specjalizujący się w muzyce elektronicznej kompozytor i multiinstrumentalista. Koncertowi towarzyszył pokaz iluminacji świetlnych, realizowanych przez Janiego Konstantinovskiego Puntosa. Na budynku Sukiennic i wieży ratuszowej wyświetlane były projekcje, które w treści nawiązywały do historii naturalnej. Przedstawiona została artystyczna wizja postępu cywilizacyjnego, zakończona symbolicznie podróżą ludzi w kosmos, ku światłu gwiazd. W trakcie pokazów dostrzec można było również symbolikę związaną z działalnością naukową krakowskich uczelni.

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika