Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Targi Mobilności Studentów 2015

Targi Mobilności Studentów 2015

W czwartek 3 grudnia 2015 r., w Auditorium Maximum UJ, odbyły się Targi Mobilności Studentów zorganizowane przez Samorząd Studentów UJ.

Targi dotyczyły studiów wyższych za granicą oraz wymian i stypendiów zagranicznych, które skierowane są do studentów krakowskich uczelni.

Celem targów było promowanie wśród studentów mobilności międzynarodowej. Podczas wydarzenia można było spotkać i porozmawiać z przedstawicielami zagranicznych uczelni, międzynarodowych organizacji i funduszy stypendialnych. W targach uczestniczyli między innymi przedstawiciele takich krajów jak: USA, Kanada, Niemcy, Francja, Hiszpania, Kanada i Australia. Ponadto, studenci mieli okazję wysłuchać prezentacji i wykładów z zakresu mobilności oraz wziąć udział w warsztatach Far Beyond Business.

"Zajęliśmy się organizacją Targów Mobilności Studentów, ponieważ w obecnych czasach istnieje wiele możliwości dla młodych ludzi. Chcielibyśmy pokazać możliwości wyjazdów za granicę, uzyskania stypendium zagranicznego, aktywności na poziomie międzynarodowej, udziału w  stowarzyszeniach czy organizacjach. Na targach obecni są między innymi przedstawiciele ambasad, konsulatów i innych instytucji, które mogą oferować różne wsparcie dla studentów. Chcemy przede wszystkim pomóc młodym ludziom, żeby przychodząc tutaj znaleźli to czego szukają. Pchnąć ich do przodu, aby dowiedzieli się w jaki sposób aplikować o różne stypendia oraz zainspirować ich i zmotywować do podjęcia tej aktywności. Chcemy być drogowskazem dla studentów i pomóc im w rozeznaniu się w różnego rodzaju aktywnościach jakie te czasy oferują i po to tu jesteśmy" – powiedziała Marianna Lipińska z Samorządu Studentów UJ.

AEGEE: "Europejskie Forum Studentów AEGEE Kraków jest jednym z wielu lokali w całej Europie. Organizujemy różnego rodzaju projekty lokalne, ale również międzynarodowe. Przykładem lokalnego działania są darmowe konwersacje językowe, podczas których około 350 osób uczy się za darmo ponad dwudziestu języków obcych. Mamy również projekty międzynarodowe, np. dwa dni temu skończył się projekt, w którym uczestniczyło 120 osób z 40 różnych krajów. Podczas tego wydarzenia mieliśmy szkolenia z leadership'u i szeroko pojętego przewodnictwa. W trakcie wakacji organizujemy np. Summer University - są to 2 tygodnie, podczas których również odbywają się warsztaty, a za pół darmo można zwiedzić kilka krajów Europy i przy okazji dobrze się bawić."

ESN Kraków: "ESN pragnie przyciągnąć wszystkich aktywnych studentów, którzy chcą się rozwijać będąc w Polsce, poznać ludzi z innych kultur, brać udział w różnych szkoleniach i wydarzeniach. W organizacji można poznać nowe osoby z innych krajów, co jest rozwijające, ponieważ pozwala nam ćwiczyć mówienie w innych językach obcych. ENS łączy studentów zagranicznych - Erasmusów, którzy przyjeżdżają do Krakowa, pomagamy im organizować się, organizujemy imprezy, eventy, wyjazdy krajowe i zagraniczne. Pomagamy także dzieciom z domów dziecka.  Studenci zagraniczni, którzy przyjeżdżają do Polski mogą zobaczyć problemy, z którymi my się stykamy na co dzień, mogą się zaangażować w naszą rzeczywistość, zobaczyć jak obchodzimy święta i jednocześnie my też coś czerpiemy z ich kultury. Poprzez działalność w organizacji, studenci mogą kształcić się i zdobywać duże  doświadczenie. Zapraszamy wszystkich aktywnych."

Polecamy również
Koła naukowe z UJ nagrodzone w konkursie StRuNa

Koła naukowe z UJ nagrodzone w konkursie StRuNa

Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc

Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc

Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast

Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast

Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ

Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron