Dawid Podsiadło gościem Salonu All in UJ

Gościem spotkania, które poprowadzili Tomasz Pytko i Katarzyna Panas, był jeden z najlepszych wokalistów młodego pokolenia.

Pierwsza płyta Dawida Podsiadło zatytułowana „Comfort and Happiness" sprzedała się w nakładzie ponad stu osiemdziesięciu tysięcy egzemplarzy i przyniosła mu cztery Fryderyki oraz dwa Wiktory. W listopadzie ubiegłego roku ujrzał światło dzienne drugi krążek artysty - „Annoyance and Disappointment".

Zapisy na Salon All in UJ po raz kolejny udowodniły, że studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego doceniają polskich twórców. Już po pięciu minutach zabrakło wejściówek – chętnych na spotkanie zatem nie brakowało.

W sobotni poranek 5 marca, godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia w Auditorium Maximum UJ zebrał się tłum oczekujących. Tematy rozmów w kolejce do szatni zdominował koncert Dawida, który na krakowskiej scenie odbył się dzień wcześniej. Emocje nie zdążyły jeszcze na dobre opaść, a już można było się spodziewać kolejnych wrażeń.

Aula zapełniła się do ostatniego miejsca. Mimo zgromadzonych setek osób, atmosfera spotkania szybko przestała być oficjalna, a stała się szczerą i pełną wzajemnej sympatii rozmową. Padały pytania poważne i te mniej. Uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć, czego prywatnie słucha Dawid Podsiadło, co myśli o ściągania muzyki z sieci, a także czy oddzielenie spraw zawodowych od prywatnych to taka prosta sprawa.

Po spotkaniu każdy mógł otrzymać autograf artysty i zamienić z nim parę słów. Nie da się ukryć, że błyskotliwy dowcip i luz gościa Salonu sprawiły, że publiczność opuściła Auditorium Maximum UJ w znakomitych nastrojach. Przysłuchując się wychodzącym, najczęściej można było usłyszeć jedno zdanie: „Warto było w sobotę wstać przed jedenastą, żeby tu być".

Salon All in UJ to cykl spotkań z osobistościami kultury. Studenci gościli na nim laureatów Oscara - Andrzeja Wajdę, Jana A.P Kaczmarka, dziennikarzy - Macieja Orłosia, Marka Niedzwieckiego, Magdę Mołek, muzyków - Grzegorza Turnaua, Muńka Staszczyka, podróżników - Marka Kamińskiego, Leszka Cichego oraz wybitne postaci filmu i teatru - Jerzego Stuhra, Krzysztofa Zanussiego, Krzysztofa Globisza, Andrzeja Grabowskiego, Anne Polony, Jana Nowickiego, Urszulę Grabowską,  Weronikę Książkiewicz, Lesława Żurka, Wojciecha Medyńskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Piotra Polka, Barbarę Kurdej - Szatan i Rafała Szatana.

Partnerem wydarzenia był Dział Promocji i Informacji UJ.

tekst: Aleksandra Wiśnios
fot. Alicja Jędrzejewska, Alicja Polańska, Milena Konieczko, Karolina Jarubasz

Koła naukowe z UJ nagrodzone w konkursie StRuNa

Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc