Duże zmiany we władzach rektorskich UJ przyszłej kadencji
rada uczelni

Duże zmiany we władzach rektorskich UJ przyszłej kadencji

08.05.2024
Od 1 września br. obowiązki rektora najstarszej polskiej uczelni zacznie pełnić prof. Piotr Jedynak. Dziś poznaliśmy nazwiska sześciorga prorektorów, z którymi będzie współpracować w kadencji 2024-2028. Zaproponowanych przez rektora elekta kandydatów pozytywnie zaopiniowało Kolegium Elektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego składające się z 238 osób reprezentujących wszystkich członków wspólnoty akademickiej.
więcej o Duże zmiany we władzach rektorskich UJ przyszłej kadencji
Prof. Piotr Richter w Radzie Naukowej Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA
rada uczelni

Prof. Piotr Richter w Radzie Naukowej Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA

08.05.2024
Prof. Piotr Richter został powołany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji w skład Rady Naukowej Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA. Rada jest organem stanowiącym, inicjującym, opiniodawczym i doradczym instytutu w zakresie jego działalności oraz w sprawach rozwoju kadry naukowej i badawczo-technicznej.
więcej o Prof. Piotr Richter w Radzie Naukowej Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA
Nie ma mocnych na zawodniczki UJ w trójboju siłowym

07.05.2024
Kobieca drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym klasycznym. W zawodach, które odbywały się w Katowicach w dniach od 3 do 5 maja, wzięło udział ponad 580 studentek i studentów z 87 uczelni
więcej o Nie ma mocnych na zawodniczki UJ w trójboju siłowym
Wielomilionowe dofinansowanie na odbudowę Oranżerii Warszewicza

07.05.2024
W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Kopernika w Krakowie trwa odbudowa historycznej szklarni z czasów wiktoriańskich, która przez ponad 80 lat istniała w tym miejscu. Inwestycja uzyskała właśnie ponad 6,6 mln złotych dofinansowania z funduszy unijnych. Nowoczesny obiekt, w którym zostanie odtworzona kolekcja roślin z Ameryki Środkowej i Południowej, będzie gotowy za kilka miesięcy.
więcej o Wielomilionowe dofinansowanie na odbudowę Oranżerii Warszewicza
Skamieniałości sprzed 180 mln lat w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

06.05.2024
Ekspozycja Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ wzbogaciła się o wyjątkowe eksponaty. To dwie blisko trzymetrowej długości płyty z jurajskimi skamieniałościami z okolic Holzmaden w Niemczech. Jedna z nich to skamieniała kolonia liliowców z rodzaju Seirocrinus, a druga zawiera niemal kompletny szkielet ichtiozaura z rodzaju Stenopterygius. To prawdopodobnie największe w polskich zbiorach tego typu skamieniałości.
więcej o Skamieniałości sprzed 180 mln lat w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ