Lista wiadomości

osiągnięcie mobilna

Znamy wyniki 10. programu Lider. Dwa granty dla badaczy z UJ CM

23.08.2019
Anna Dobrut i dr Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM zostali laureatami 10. edycji programu Lider Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zwycięskie projekty zakładają opracowanie innowacyjnego testu diagnostycznego do wykrywania antygenów wybranych gatunków bakterii wywołujących zapalenie wymion u bydła oraz trójwymiarowej wizualizacji poszczególnych sub-komponentów ludzkiego serca.
więcej o Znamy wyniki 10. programu Lider. Dwa granty dla badaczy z UJ CM
osiągnięcie

Naukowiec z UJ zrealizuje projekt nagrodzony w konkursie CHIST-ERA

22.08.2019
W międzynarodowym konkursie CHIST-ERA Call 2018, który skupia się na technologiach informacyjnych oraz komunikacyjnych, wyłoniono 10 przedsięwzięć badawczych o łącznym budżecie prawie 9 milionów euro.
więcej o Naukowiec z UJ zrealizuje projekt nagrodzony w konkursie CHIST-ERA

Stanowisko Prezydium KRASP ws. oświadczenia rektora UAM w Poznaniu

20.08.2019
20 sierpnia 2019 r. Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) opublikowało stanowisko w sprawie oświadczenia rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzeja Lesickiego. Poniżej zamieszczamy jego treść.
więcej o Stanowisko Prezydium KRASP ws. oświadczenia rektora UAM w Poznaniu

Sześcioraczki z Tylmanowej opuszczają Szpital Uniwersytecki

20.08.2019
W poniedziałek Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU) opuściła następna dwójka z rodzeństwa sześcioraczków, które przyszły na świat przed trzema miesiącami. Wcześniej do domu w Tylmanowej trafiły Nela i Kaja. Do końca miesiąca na Oddziale Klinicznym Neonatologii SU pozostaną jeszcze dwie dziewczynki - Malwina i Zosia.
więcej o Sześcioraczki z Tylmanowej opuszczają Szpital Uniwersytecki
mobilna

ARWU: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

16.08.2019
W tegorocznej, siedemnastej edycji rankingu najlepszych szkół wyższych na świecie Academic Ranking of World Universities (ARWU), zwany również Listą Szanghajską, Uniwersytet Jagielloński awansował w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia i uplasował się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscu 301-400. To najwyższy wynik wśród polskich uczelni. W tym samym zestawieniu Uniwersytet Warszawski zajął miejsce w przedziale 401-500.
więcej o ARWU: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce