Lista wiadomości

04.04.2020
4 kwietnia uczniowie napisali próbną maturę z chemii przygotowaną przez Wydział Chemii UJ i „Dziennik Polski”. W związku z występującym obecnie zagrożeniem epidemiologicznym organizatorzy musieli niestety zrezygnować z przeprowadzenia sprawdzianu w tradycyjnej formie w auli Auditorium Maximum UJ. Maturę próbną, przeprowadzoną w formie zdalnej, podjęło się napisać 3338 uczestników.
więcej o Piąta edycja Próbnej Matury z Chemii z Wydziałem Chemii UJ i "Dziennikiem Polskim"

Nowoczesne urządzenie do diagnostyki SARS-CoV-2 już w Krakowie

03.04.2020
Ponad 1400 testów na dobę - aż tyle wynosi maksymalna przepustowość superwydajnego analizatora Cobas 6800, który wczoraj w godzinach wieczornych został uruchomiony w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU). Ma to w sposób istotny przyspieszyć tempo odpowiadania na potrzeby, ponieważ próbki osób potencjalnie chorych napływają z całego województwa.
więcej o Nowoczesne urządzenie do diagnostyki SARS-CoV-2 już w Krakowie
mobilna

Prawie 1,8 miliona złotych uzbierano w ramach akcji #ujdlaszpitala

03.04.2020
Wspólnota akademicka UJ pokazała solidarność z zespołem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU) i w ramach akcji #ujdlaszpitala zebrała 7-krotnie większą kwotę, niż początkowo zakładano. Za te pieniądze zakupiony zostanie niezbędny sprzęt do walki z koroanawirusem oraz przedmioty codziennego użytku i ochrony osobistej. Jak zapowiadają organizatorzy, datki nadal można wpłacać na specjalne konto.
więcej o Prawie 1,8 miliona złotych uzbierano w ramach akcji #ujdlaszpitala

Apel KRASP w związku z wyborami prezydenckimi

03.04.2020
Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich wystosowała 3 kwietnia apel do wszystkich sił politycznych w naszym kraju o zgodne, skoordynowane działania na rzecz ograniczania zasięgu i skutków epidemii wywołanej przez koronawirusa.
więcej o Apel KRASP w związku z wyborami prezydenckimi

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu też apeluje o pomoc

03.04.2020
W związku z epidemią koronawirusa Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu prosi o pomoc finansową, środki ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne. Potrzeby są ogromne. Brakuje też niezbędnej aparatury medycznej, której koszt wstępnie oszacowano na ponad 3 miliony złotych.
więcej o Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu też apeluje o pomoc