Lista wiadomości

Uniwersytet Jagielloński członkiem konsorcjum w projekcie IMBIO

28.05.2020
Dr hab. Stanisław Knutelski z Wydziału Biologii jest kierownikiem z ramienia UJ w projekcie Integracja i mobilizacja danych o różnorodności biotycznej Eukaryota w zasobach polskich instytucji naukowych (IMBIO). Realizuje go konsorcjum naukowe, w skład którego wchodzi 18 instytucji współpracujących w Krajowej Sieci Informacji o Bioróżnorodności.
więcej o Uniwersytet Jagielloński członkiem konsorcjum w projekcie IMBIO
nagrody

Nagroda Inteligentnego Rozwoju także dla dr. Aleksandra Grabca

27.05.2020
Dr Aleksander Grabiec z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) został kolejnym laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kapituła doceniła jego nowatorskie badania nad paradontozą. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się pod koniec listopada podczas 5. Forum Inteligentnego Rozwoju.
więcej o Nagroda Inteligentnego Rozwoju także dla dr. Aleksandra Grabca

Spotkanie rektora UJ oraz rektora-elekta z prorektorami następnej kadencji

26.05.2020
1 września na czele władz Uniwersytetu Jagiellońskiego stanie profesor Jacek Popiel. Rektor-elekt spotkał się dzisiaj z urzędującym rektorem prof. Wojciechem Nowakiem i przedstawił prorektorów, którzy w następnej kadencji wraz z nim pokierują najstarszą uczelnią w Polsce. Zaproponowanych przez prof. Popiela kandydatów 21 maja pozytywnie zaopiniowało Kolegium Elektorów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Spotkanie rektora UJ oraz rektora-elekta z prorektorami następnej kadencji

Ogród Botaniczny UJ ponownie otwarty dla zwiedzających [FOTO]

26.05.2020
Od wtorku chętni znów mogą zwiedzać Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Kopernika. W czasie podziwiania roślin będzie trzeba jednak przestrzegać powszechnie znanych nam już zasad sanitarnych.
więcej o Ogród Botaniczny UJ ponownie otwarty dla zwiedzających [FOTO]
osiągnięcie

Badania naukowców z UJ umożliwią szybką diagnozę raka przełyku

25.05.2020
Naukowcy z Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS (Kraków), Uniwersytetu Exeter (Wielka Brytania), Instytutu Fizyki Jądrowej PAN oraz Instytutu Beckmana (Uniwersytet Illinois w Urbana-Champaign - USA) przeprowadzili badania, które ułatwią szybkie i zautomatyzowane rozpoznanie raka przełyku.
więcej o Badania naukowców z UJ umożliwią szybką diagnozę raka przełyku