Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

rada uczelni

MSZ złożyło podziękowania za misję prof. Jacka Purchli w UNESCO

04.08.2020
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się w poniedziałek z prof. Jackiem Purchlą, aby podziękować za pełnienie przez niego funkcji przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO w kadencji 2015-2020. Rozmowa koncentrowała się na współpracy Polski z UNESCO w ostatnich latach, a w szczególności na kwestiach związanych z ochroną światowego dziedzictwa kulturowego jako jednego z polskich priorytetów na forum Organizacji.
więcej o MSZ złożyło podziękowania za misję prof. Jacka Purchli w UNESCO

CERN Courier donosi o badaniach fizyków z UJ nad ciemną materią

04.08.2020
Problem istnienia tzw. ciemnej materii należy do jednej z najważniejszych zagadek, jakie stoją przed współczesną nauką. Choć wiele przesłanek świadczy o tym, że istnieją ciemnomaterialne cząstki, co można wnioskować m.in. z anomalii ruchu gromad galaktyk, tzw. mikrosoczewkowania grawitacyjnego światła w pozornie pustej przestrzeni, czy analiz promieniowania reliktowego, to wciąż cząstki takie umykają bezpośredniej obserwacji fizyków.
więcej o CERN Courier donosi o badaniach fizyków z UJ nad ciemną materią
mobilna

UJ beneficjentem ministerialnego programu Doktorat wdrożeniowy

31.07.2020
AKTUALIZACJA: Szkoła Doktorska Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu UJ, Szkoła Doktorska Nauk Społecznych UJ i Szkoła Doktorska Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ zostały zakwalifikowane do 4. edycji programu Doktorat wdrożeniowy. Ma on na celu dofinansowanie studiów doktoranckich realizowanych we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a przez to zbudować relacje między gospodarką i nauką oraz uprościć komercjalizację badań naukowych.
więcej o UJ beneficjentem ministerialnego programu Doktorat wdrożeniowy
mobilna

Władze UJ zdecydowały o organizacji nowego roku akademickiego

30.07.2020
Dwa miesiące przed rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021 władze Uniwersytetu Jagiellońskiego planują semestr zimowy. O tym, w jakiej formie będą kształceni studenci, zależeć będzie od danego wydziału. W przypadku studiów doktoranckich postanowiono, że zajęcia będą odbywać się zdalnie, a jedynie w szczególnych przypadkach na terenie uczelni.
więcej o Władze UJ zdecydowały o organizacji nowego roku akademickiego

Naukowcy sprzeciwiają się zmianie definicji drewna energetycznego

30.07.2020
Plan szerszego wykorzystania drewna z polskich lasów jako paliwa w elektrowniach oceniamy jako wybitnie szkodliwy z perspektywy aktualnej wiedzy o ochronie przyrody i biologii lasów - napisali naukowcy związani z ochroną przyrody w liście do marszałka Senatu i ministra środowiska. To odpowiedź na plany rządu, by leśnicy mogli sprzedawać drewno energetykom jako biomasę.
więcej o Naukowcy sprzeciwiają się zmianie definicji drewna energetycznego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj