Lista wiadomości

Horizon Europe Weeks

17.09.2019
16 września rozpoczęło się organizowane po raz pierwszy na Uniwersytecie Jagiellońskim wydarzenie - Horizon Europe Weeks (HEW). Jest to inicjatywa umożliwiająca spotkanie wybitnych specjalistów z różnych dziedzin nauki, którzy podczas trzydniowych spotkań mają okazję rozmawiać o prowadzonych przez siebie badaniach naukowych, wymieniać poglądy naukowe oraz wspólnie przygotować aplikacje do międzynarodowego projektu badawczego.
więcej o Horizon Europe Weeks

Trzecia edycja Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej

17.09.2019
16 września rozpoczęła się trzecia edycja Kraków Intellectual Property Law Summer School – Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej, która potrwa do 21 września 2019 roku. Organizatorem Szkoły Letniej jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Trzecia edycja Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej
osiągnięcie

Studia na Wydziale Chemii UJ z certyfikatami ECTN

16.09.2019
Studia prowadzone na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały docenione przez sieć The European Chemistry Thematic Network Association (ECTN), oceniającą działalność dydaktyczną uczelni w kształceniu przyszłych chemików.
więcej o Studia na Wydziale Chemii UJ z certyfikatami ECTN
relacja

W Krakowie dyskutowano o problemach związanych z leczeniem chorób rzadkich

16.09.2019
14 września po raz pierwszy w Krakowie odbyła się konferencja edukacyjna poświęcona chorobom rzadkim. Jej organizatorem był Szpital Uniwersytecki w Krakowie, przy współudziale Collegium Medicum UJ. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło szerokiego grona przedstawicieli organizacji pacjenckich.
więcej o W Krakowie dyskutowano o problemach związanych z leczeniem chorób rzadkich
wizyta

Noblista Frank Wilczek z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.09.2019
13 września na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł laureat Nagrody Nobla prof. Frank Wilczek. W trakcie spotkania z rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem noblista podpisał zgodę na nadanie swojego imienia i nazwiska ustanowionej niedawno przez senat UJ nagrodzie dla młodych fizyków. Wcześniej prof. Wilczek wygłosił wykład w Auditorium Maximum UJ w ramach odbywającego się 13-18 września w Krakowie 45. Zjazdu Fizyków Polskich.
więcej o Noblista Frank Wilczek z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim