Lista wiadomości

osiągnięcie

Kolejni młodzi badacze UJ zwycięzcami w konkursie Miniatura 3

07.11.2019
Do 16 wzrosła liczba pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty w programie Miniatura 3. Jego celem jest wsparcie naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego Narodowego Centrum Nauki (NCN).
więcej o Kolejni młodzi badacze UJ zwycięzcami w konkursie Miniatura 3
nominacje i promocje

Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów

07.11.2019
68 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki odebrało z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy akty nominacyjne. Wśród nowo mianowanych profesorów jest prof. Marek Drewnik, dyrektor Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się w środę 6 listopada w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Marek Drewnik w gronie nowo mianowanych profesorów
uroczystość

W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau

06.11.2019
Dzień 6 listopada, obchodzony od pięciu lat wspólnie przez krakowskie uczelnie jako Akademicki Dzień Pamięci, łączy w sobie wspomnienie zmarłych członków społeczności akademickiej naszego miasta z uroczystościami upamiętniającymi ofiary Aktion gegen Universitäts-Professoren - przeprowadzonej w 1939 roku przez gestapo akcji represyjnej znanej powszechnie jako Sonderaktion Krakau.
więcej o W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau
nagrody

Naukowcy z UJ wśród laureatów Nagrody Prezesa Rady Ministrów

05.11.2019
Jak co roku prezes Rady Ministrów uhonorował wybitnych naukowców i artystów. W gronie nagrodzonych za rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową i wdrożeniową za rok 2018 znaleźli się badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr hab. Przemysław Błyszczuk, dr hab. Wojciech Brzezicki, dr hab. Janusz Dąbrowski, prof. UJ oraz dr Łukasz Bola.
więcej o Naukowcy z UJ wśród laureatów Nagrody Prezesa Rady Ministrów
nagrody

Nagrodzono autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej

04.11.2019
Joanna Lisek, Alicja Maślak-Maciejewska i Maria Cieśla zostały tegorocznymi laureatkami Nagrody im. Józefa A. Gierowskiego i Chonego Shmeruka za najlepszą naukową publikację w dziedzinie historii i kultury Żydów w Polsce. Autorzy nagrodzonych książek spotkali się 4 listopada w Collegium Novum.
więcej o Nagrodzono autorów najlepszych książek o tematyce żydowskiej