Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

wizyta

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Wietnamu

13.06.2019
13 czerwca wizytę na najstarszej polskiej uczelni złożył ambasador Wietnamu w Polsce Vu Dang Dung. Dyplomatę przyjął w Collegium Novum rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Wietnamu
mobilna

Srebrny medal Plus ratio quam vis dla rektora amerykańskiej uczelni

13.06.2019
13 czerwca na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczystość wręczenia srebrnego medalu Plus ratio quam vis prof. Johnowi D. Simonowi, wybitnemu chemikowi i rektorowi Lehigh University w Bethlehem (Pensylwania, USA). Wyróżnienie przyznano uczonemu za jego wkład w rozwój współpracy pomiędzy Duke University (Durham, Karolina Północna) a Uniwersytetem Jagiellońskim w dziedzinie biologii molekularnej, fotochemii i fotofizyki. Dyplom i medal wręczył w imieniu rektora UJ prorektor ds. badań i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.
więcej o Srebrny medal Plus ratio quam vis dla rektora amerykańskiej uczelni

Prawnicy z UJ w Sądzie Koncyliacyjnym i Arbitrażowym OBWE

12.06.2019
Prof. Roman Kwiecień oraz dr hab. Michał Kowalski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) zostali powołani na 6-letnie kadencje na stanowiskach arbitra i rozjemcy w Sądzie Koncyliacyjnym i Arbitrażowym Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W tym gremium z ramienia Polski zasiądą także prof. Anna Wyrozumska z Uniwersytetu Łódzkiego i prof. Przemysław Saganek z Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Prawnicy z UJ w Sądzie Koncyliacyjnym i Arbitrażowym OBWE

Znamy wyniki 20. edycji rankingu szkół wyższych Perspektywy

12.06.2019
Uniwersytet Jagielloński zajął 2. miejsce w jubileuszowym rankingu szkół wyższych przygotowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Liderujący Uniwersytet Warszawski wyprzedza go jedynie o 0,8 punktów procentowych. Na trzecim miejscu - niezmiennie z dużą stratą do liderów - sklasyfikowano Politechnikę Warszawską.
więcej o Znamy wyniki 20. edycji rankingu szkół wyższych Perspektywy
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne wydziałów FAIS i Matematyki i Informatyki

12.06.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Wydziału Matematyki i Informatyki, które odbyły się 11 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Sześcioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne wydziałów FAIS i Matematyki i Informatyki

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj