Lista wiadomości

"100 pytań do przewodnika"

19.10.2020
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius przygotowało serię filmów, w których muzealni przewodnicy odpowiadają na najczęściej zadawane przez turystów pytania. W pierwszym filmie poznamy odpowiedzi na pytania dotyczące Librarii, czyli dawnej biblioteki Collegium Maius. Kolejne odcinki będą ukazywać się w dwutygodniowych odstępach.
więcej o "100 pytań do przewodnika"
mobilna

Prawnicy z całego świata debatowali o ochronie dóbr materialnych

19.10.2020
Za nami 4. Szkoła Letnia Prawa Własności Intelektualnej organizowana przez Wydział Prawa i Administracji UJ. W tym roku wydarzenie wyjątkowo odbyło się online. Uczestniczyło w nim ponad 100 studentów, doktorantów, aplikantów, pracowników naukowych i praktyków zainteresowanych problematyką ochrony własności intelektualnej m.in. z Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Indii, Filipin, Nigerii, Kanady i USA.
więcej o Prawnicy z całego świata debatowali o ochronie dóbr materialnych

W NCPS SOLARIS powstanie drugi kriomikroskop

19.10.2020
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS oraz firma Labsoft podpisały umowę na dostawę mikroskopu elektronowego do badań przemysłowych. Kilka miesięcy temu przekazane zostało na ten cel dofinansowanie unijne. Mikroskop GLACIOS będzie częścią Narodowego Centrum Kriomikroskopii Elektronowej powstającego w SOLARISie, a którego sercem jest już kriomikroskop elektronowy Titan Krios G3i.
więcej o W NCPS SOLARIS powstanie drugi kriomikroskop
nagrody uroczystosc

Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka

16.10.2020
16 października dr Przemysław Mróz z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego odebrał z rąk rektora UJ prof. Jacka Popiela certyfikat 1. edycji Nagrody im. Franka Wilczka, przyznawanej młodym polskim naukowcom za znaczące odkrycia w fizyce, astronomii lub pokrewnych dziedzinach. Laureat wyróżniony został za scharakteryzowanie populacji planet swobodnych w Drodze Mlecznej i odkrycie najbardziej wiarygodnych kandydatów na małomasywne planety swobodne.
więcej o Dr Przemysław Mróz otrzymał Nagrodę im. Franka Wilczka
covid

Informacja ws. trybu kształcenia w Uniwersytecie Jagiellońskim

16.10.2020
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel informuję, że od dnia 17 października 2020 r. do odwołania, kształcenie w Uniwersytecie Jagiellońskim będzie prowadzone w trybie zdalnym, z wyjątkiem zajęć praktycznych, które będą odbywać się na zasadach dotychczasowych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Za sporządzenie listy przedmiotowych zajęć praktycznych odpowiada dziekan danego wydziału UJ.
więcej o Informacja ws. trybu kształcenia w Uniwersytecie Jagiellońskim