Lista wiadomości

Władze uczelni na budowie nowego Szpitala Uniwersyteckiego

17.04.2019
W środowe popołudnie członkowie kolegium rektorsko-dziekańskiego i uczelnianego senatu mieli możliwość zobaczenia wnętrz nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego, która powstaje na 15-hektatowej działce w Krakowie-Prokocimiu. Po niemal ukończonym kompleksie budynków zostali oprowadzeni przez dyrektora placówki Marcina Jędrychowskiego oraz przedstawicieli generalnego wykonawcy: firm Warbud i Porr Polska.
więcej o Władze uczelni na budowie nowego Szpitala Uniwersyteckiego

Rektor UJ z wizytą na Uniwersytecie w Heidelbergu

17.04.2019
15 kwietnia rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak gościł na Uniwersytecie Ruprechta i Karola w Heidelbergu, gdzie spotkał się m.in. z rektorem tej uczelni prof. Bernhardem Eitelem.
więcej o Rektor UJ z wizytą na Uniwersytecie w Heidelbergu
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Filozoficznego

16.04.2019
Prof. Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Filozoficznego. Uroczystość odbyła się 16 kwietnia 2019 roku w auli Collegium Novum. 20 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Filozoficznego

Dr Michał Filipiak zbadał, jak zdrowo nakarmić dzikie pszczoły

16.04.2019
W artykule opublikowanym w międzynarodowym czasopiśmie dr Michał Filipiak z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego opisuje, dlaczego podczas wybierania bazy pokarmowej dla pszczół bardzo ważne jest uwzględnienie takich gatunków roślin, które produkują pyłek pozwalający na zbilansowanie diety pszczelich larw.
więcej o Dr Michał Filipiak zbadał, jak zdrowo nakarmić dzikie pszczoły

Kondolencje po śmierci rektora Politechniki Gdańskiej

15.04.2019
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci profesora Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej. To wielka strata nie tylko dla gdańskiego środowiska akademickiego, ale dla całego polskiego świata naukowego. Rodzinie oraz współpracownikom wyrazy głębokiego współczucia składają: Rektor, Senat oraz cała Społeczność Akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Kondolencje po śmierci rektora Politechniki Gdańskiej