Lista wiadomości

17.07.2018
Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich zwróciło się do Sejmu RP z apelem o odrzucenie poprawki narzucającej uczelniom zakaz rozwiązywania umowy o pracę lub zmiany warunków pracy, a także obowiązek przedłużania na czas nieokreślony zatrudnienia nauczycieli akademickich, będących sędziami Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego lub Naczelnego Sądu Administracyjnego. Poniżej publikujemy dokument w pełnym brzmieniu.
więcej o Stanowisko Prezydium KRASP ws. poprawki Senatu RP do ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

Międzynarodowe wyróżnienie dla prof. Tomasza Brzozowskiego

13.07.2018
Prezydium Sekcji Przewodu Pokarmowego Międzynarodowej Unii Farmakologicznej uhonorowało prof. Tomasza Brzozowskiego, kierownika Katedry Fizjologii UJ CM. Wyróżnienie wręczono podczas obrad X jubileuszowej edycji Sympozjum ISCTICO w Kyoto.
więcej o Międzynarodowe wyróżnienie dla prof. Tomasza Brzozowskiego
osiągnięcie

FNP sfinansuje badania naukowe nad śródbłonkiem i fotosyntezą

13.07.2018
Profesorowie Artur Osyczka i Stefan Chłopicki zostali laureatami konkursów Team i Team-Tech Core Facility Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP). Na badania nad poszukiwaniem molekularnych czynników odpowiedzialnych za regulację przepływu elektronów w układach fotosyntetycznych oraz ocenę działania związków chemicznych na śródbłonek otrzymali prawie 7 milionów złotych ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
więcej o FNP sfinansuje badania naukowe nad śródbłonkiem i fotosyntezą

Rekrutacja na studia w UJ. Najbardziej popularne kierunki studiów

13.07.2018
Z dostarczonego przez Dział Rekrutacji na Studia UJ podsumowania pierwszego cyklu naboru kandydatów prowadzonego na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie wynika, że wbrew prognozom przewidującym związany z niżem demograficznym spadek ilości młodzieży pragnącej zdobyć wyższe wykształcenie, Uniwersytet Jagielloński może pochwalić się utrzymaniem, a nawet minimalnym wzrostem liczby kandydatów na studia.
więcej o Rekrutacja na studia w UJ. Najbardziej popularne kierunki studiów

Wydział Filologiczny w międzynarodowym konsorcjum uczelni

12.07.2018
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego dołączył do konsorcjum 8 uniwersytetów oferujących wspólny program anglistycznych studiów magisterskich prowadzących do podwójnych dyplomów. Umowę podpisano w trakcie wizyty przedstawicieli UJ na obchodach jubileuszu 150-lecia Uniwersytetu Ca Foscari w Wenecji.
więcej o Wydział Filologiczny w międzynarodowym konsorcjum uczelni