Lista wiadomości

wizyta

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Wietnamu

13.06.2019
13 czerwca wizytę na najstarszej polskiej uczelni złożył ambasador Wietnamu w Polsce Vu Dang Dung. Dyplomatę przyjął w Collegium Novum rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Wietnamu
mobilna

Srebrny medal Plus ratio quam vis dla rektora amerykańskiej uczelni

13.06.2019
13 czerwca na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczystość wręczenia srebrnego medalu Plus ratio quam vis prof. Johnowi D. Simonowi, wybitnemu chemikowi i rektorowi Lehigh University w Bethlehem (Pensylwania, USA). Wyróżnienie przyznano uczonemu za jego wkład w rozwój współpracy pomiędzy Duke University (Durham, Karolina Północna) a Uniwersytetem Jagiellońskim w dziedzinie biologii molekularnej, fotochemii i fotofizyki. Dyplom i medal wręczył w imieniu rektora UJ prorektor ds. badań i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.
więcej o Srebrny medal Plus ratio quam vis dla rektora amerykańskiej uczelni

Prawnicy z UJ w Sądzie Koncyliacyjnym i Arbitrażowym OBWE

12.06.2019
Prof. Roman Kwiecień oraz dr hab. Michał Kowalski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) zostali powołani na 6-letnie kadencje na stanowiskach arbitra i rozjemcy w Sądzie Koncyliacyjnym i Arbitrażowym Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. W tym gremium z ramienia Polski zasiądą także prof. Anna Wyrozumska z Uniwersytetu Łódzkiego i prof. Przemysław Saganek z Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Prawnicy z UJ w Sądzie Koncyliacyjnym i Arbitrażowym OBWE

Znamy wyniki 20. edycji rankingu szkół wyższych Perspektywy

12.06.2019
Uniwersytet Jagielloński zajął 2. miejsce w jubileuszowym rankingu szkół wyższych przygotowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Liderujący Uniwersytet Warszawski wyprzedza go jedynie o 0,8 punktów procentowych. Na trzecim miejscu - niezmiennie z dużą stratą do liderów - sklasyfikowano Politechnikę Warszawską.
więcej o Znamy wyniki 20. edycji rankingu szkół wyższych Perspektywy
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne wydziałów FAIS i Matematyki i Informatyki

12.06.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Wydziału Matematyki i Informatyki, które odbyły się 11 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Sześcioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne wydziałów FAIS i Matematyki i Informatyki