Lista wiadomości

mobilna

Studenckie Noble 2020 dla Magdaleny Lubaś i Adama Cieślika

28.07.2020
Magdalena Lubaś z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz Adam Cieślik z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ znaleźli się w gronie 9 wybitnych studentów, którzy zdobyli statuetki Studenckiego Nobla. O rozstrzygnięciu tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się pod hasłem "Daj się (d)ocenić!", poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej o Studenckie Noble 2020 dla Magdaleny Lubaś i Adama Cieślika

Uniwersytet Jagielloński pożegnał profesora Franciszka Ziejkę

24.07.2020
- Zapalamy znicze, pochylamy głowy, żegnamy człowieka instytucję w Uniwersytecie Jagiellońskim i Krakowie - tak o zmarłym Franciszku Ziejce mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas mszy św. żałobnej. Ze względu na trwający stan epidemiologiczny udział w niej ograniczono tylko do najbliższej rodziny i zaproszonych gości. Trumna z ciałem wybitnego polskiego historyka literatury, profesora nauk humanistycznych spoczęła na cmentarzu Salwatorskim.
więcej o Uniwersytet Jagielloński pożegnał profesora Franciszka Ziejkę

UJ jako pierwsza uczelnia w Polsce przyjmie naukowca-uchodźcę

22.07.2020
Instytut Kultury Willa Decjusza (IKWD) i Uniwersytet Jagielloński podpisały umowę o współpracy w ramach międzynarodowego programu Scholars at Risk na organizację 1. w Polsce pobytu dla naukowca-uchodźcy. Dokument podpisali dyrektor IKWD dr hab. Dominika Kasprowicz, prof. UJ oraz pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Piotr Laidler. W spotkaniu uczestniczyła także dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK Katarzyna Olesiak.
więcej o UJ jako pierwsza uczelnia w Polsce przyjmie naukowca-uchodźcę
mobilna

Stypendia dla 19 młodych naukowców w ramach konkursu ETIUDA

20.07.2020
Znamy wyniki 8. edycji konkursu ETIUDA. Narodowe Centrum Nauki (NCN) sfinansuje 19 stypendiów dla doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego realizujących badania podstawowe, którzy stawiają pierwsze kroki na ścieżce kariery naukowej. Finansowanie stypendium doktorskiego rozpocznie się 1 października 2020 roku.
więcej o Stypendia dla 19 młodych naukowców w ramach konkursu ETIUDA

Ogród Botaniczny UJ przyjazny dla słabowidzących i niewidomych

20.07.2020
Na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego pojawiły się tyflografiki - wypukłe tablice dydaktyczne dedykowane w szczególności dla osób z niepełnosprawnością wzrokową. Ich pomysłodawcą i autorem jest dr Lech Kolasiński z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zadanie zostało zrealizowane w ramach większego projektu sfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej.
więcej o Ogród Botaniczny UJ przyjazny dla słabowidzących i niewidomych