Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

relacja

Pierwsze spotkanie międzynarodowej komisji doradczej Centrum SOLARIS

09.04.2019
9 kwietnia w siedzibie Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS przy Uniwersytecie Jagiellońskim spotkali się członkowie jego komisji doradczej złożonej z pięciorga doświadczonych naukowców pracujących w prestiżowych zagranicznych ośrodkach synchrotronowych.
więcej o Pierwsze spotkanie międzynarodowej komisji doradczej Centrum SOLARIS

Naukowcy z UJ opracowali superczułą metodę wykrywającą uszkodzenia DNA

08.04.2019
SensiTive Recognition of Individual DNA Ends (STRIDE) to opracowana przez naukowców z UJ metoda, która w zamyśle twórców ma być nie tylko swoistym „papierkiem lakmusowym” pozwalającym wskazywać uszkodzenia w łańcuchu DNA, ale także precyzyjnie określać miejsce, w którym doszło do pęknięcia w materiale genetycznym.
więcej o Naukowcy z UJ opracowali superczułą metodę wykrywającą uszkodzenia DNA
sport

AMP: Wspinaczka sportowa. Studentki UJ najlepsze w Polsce

08.04.2019
Ogromnym sukcesem Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończyły się rozegrane w dniach od 4 do 7 kwietnia Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Reprezentacja kobieca wywalczyła tytuł najlepszej uczelni w Polsce. Jest to dla klubu największy sukces w tej dyscyplinie sportu. Szczególny wkład w sukces miała Ida Kupś, która została gwiazdą AMP zdobywając dodatkowo indywidualnie 4 złote i 2 srebrne medale.
więcej o AMP: Wspinaczka sportowa. Studentki UJ najlepsze w Polsce
mobilna

Ambasador Kuby z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

05.04.2019
5 kwietnia na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Republiki Kuby w Polsce Jorge Martí Martínez. Towarzyszyła mu Mirta Alicia Karchik, doradca ambasadora ds. kultury. Uniwersytet reprezentowali prorektor UJ ds. badań i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn oraz pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.
więcej o Ambasador Kuby z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wybory do Rady Doskonałości Naukowej. Kandydatury zgłoszone przez UJ

05.04.2019
1 czerwca 2019 r. rozpocznie się pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN). To nowy organ działający na rzecz rozwoju kadry naukowej. Będzie dbał o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.
więcej o Wybory do Rady Doskonałości Naukowej. Kandydatury zgłoszone przez UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj