Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Kolegium Europejskie partnerem Instytutu Psychologii UJ

29.07.2019
Instytut Psychologii UJ (IP UJ) objął patronatem klasę psychologiczną z maturą międzynarodową w Kolegium Europejskim w Krakowie. Uczniowie tej prywatnej szkoły uzyskają dostęp do uczelnianych laboratoriów oraz opiekę merytoryczną naukowców. - Chcemy przyciągać najlepszych, by stawali się jeszcze lepsi - mówi prof. Małgorzata Kossowska, prodziekan Wydziału Filozoficznego UJ, w ramach którego działa najlepsza psychologia w Polsce.
więcej o Kolegium Europejskie partnerem Instytutu Psychologii UJ

Francuskie terroir tematem przewodnim śniadania profesorskiego

26.07.2019
26 lipca br. - w 619. rocznicę upamiętniającą odnowienie Uniwersytetu Jagiellońskiego przez króla Władysława Jagiełłę - na dziedzińcu Collegium Maius odbyło się doroczne śniadanie profesorskie. W spotkaniu uczestniczyły władze rektorskie, członkowie rady uczelni i pracownicy naukowi uczelni. Zaproszenie tradycyjnie skierowano też do przedstawicieli władz miasta, krakowskich i małopolskich szkół wyższych, korpusu dyplomatycznego i duchowieństwa.
więcej o Francuskie terroir tematem przewodnim śniadania profesorskiego

Uniwersytet obejmie pieczę nad spuścizną po Andrzeju Wajdzie

26.07.2019
Collegium Maius UJ zaopiekuje się darami po Andrzeju Wajdzie – tak zdecydowała wdowa po wybitnym reżyserze. Oficjalne dokumenty podpisano 26 lipca br. w Collegium Novum.
więcej o Uniwersytet obejmie pieczę nad spuścizną po Andrzeju Wajdzie

SU: NFZ sfinansował pierwszy zabieg neuromodulacji krzyżowej

26.07.2019
Zespół lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU) pod kierownictwem prof. Piotra Chłosty, przeprowadził pierwszy refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia zabieg neuromodulacji krzyżowej. Polega on na wszczepieniu specjalnej elektrody, która stymuluje prawidłowe działanie nerwów i pęcherza moczowego. Pacjentka, u której przeprowadzono zabieg czuje się dobrze i już dostrzega znaczną poprawę komfortu życia.
więcej o SU: NFZ sfinansował pierwszy zabieg neuromodulacji krzyżowej

Ogród Botaniczny UJ zyska wkrótce nowoczesną szklarnię [FOTO]

25.07.2019
Jesienią powinna zakończyć się przebudowa kompleksu szklarni "Victoria" w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nowy pawilon jest wyższy od poprzedniego o ok. 7 metrów. Jego rozbudowa była konieczna z uwagi na rosnącą w nim unikatową palmę daktylową pochodzącą z Wysp Kanaryjskich.
więcej o Ogród Botaniczny UJ zyska wkrótce nowoczesną szklarnię [FOTO]

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj