Spotkanie rektora UJ z konsulem generalnym Austrii w Krakowie
wizyta

Spotkanie rektora UJ z konsulem generalnym Austrii w Krakowie

16.06.2021
16 czerwca odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Jacka Popiela z konsulem generalnym Austrii w Krakowie Philippem Charwathem. W spotkaniu wzięła udział także prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec. W rozmowie z konsulem, który piastuje swoje stanowisko w Krakowie dopiero od kilku miesięcy, poruszone zostały tematy dotyczące stanu polsko-austriackiej współpracy naukowej.
więcej o Spotkanie rektora UJ z konsulem generalnym Austrii w Krakowie
Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]
nagrody

Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]

16.06.2021
W Teatrze Variété odbyło się we wtorek uroczyste wręczenie wyróżnień dla wybitnych obywateli miasta, firm zaangażowanych w działania kulturalne Krakowa, a także autorów najlepszych prac dyplomowych o krakowskiej tematyce. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. badacze z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ).
więcej o Naukowcy z MCB UJ odebrali Nagrody Miasta Krakowa [ZDJĘCIA]
Promocje habilitacyjne Wydziałów Polonistyki oraz Filologicznego
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziałów Polonistyki oraz Filologicznego

15.06.2021
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców z Wydziału Polonistyki oraz Wydziału Filologicznego, które odbyły się 15 czerwca w auli Collegium Maius UJ. Dwanaścioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziałów Polonistyki oraz Filologicznego
Program do analizy i wizualizacji wyników badań opracowany na UJ
osiągnięcie

Program do analizy i wizualizacji wyników badań opracowany na UJ

14.06.2021
GenExA to narzędzie open source służące do analizy danych i wizualizacji wyników z metody RT-qPCR - Ilościowej reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym, opracowane przez badaczki z Wydziału Biologii UJ.
więcej o Program do analizy i wizualizacji wyników badań opracowany na UJ
Prof. Jacek Popiel powołany do Rady ds. Planu dla Pracy i Rozwoju

14.06.2021
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel otrzymał w poniedziałek nominację na członka Rady do spraw Planu dla Pracy i Rozwoju w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT). Zadaniem zespołu będzie identyfikowanie i analizowanie zagadnień związanych z realizacją Planu dla Pracy i Rozwoju oraz opracowywanie i opiniowanie propozycji rozwiązań merytorycznych, prawnych i organizacyjnych wpisujących się w plan.
więcej o Prof. Jacek Popiel powołany do Rady ds. Planu dla Pracy i Rozwoju