Lista wiadomości

mobilna

60 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”

23.11.2019
– Składam serdeczne gratulacje całemu zespołowi , w szczególności artystom tworzącym jego aktualny skład oraz wszystkim osobom, które przez ostatnie sześćdziesiąt lat pracowały na tę znakomitą markę. Równie serdecznie gratuluję kierownictwu, a także współpracownikom, sympatykom oraz tym wszystkim, którzy na przestrzeni ostatnich sześciu dekad związali się z zespołem – powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas uroczystości Jubileuszu 60-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”. Wydarzenie odbyło się w Auditorium Maximum UJ.
więcej o 60 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki”
mobilna

Uniwersytet Jagielloński najbardziej prodoktorancką uczelnią

22.11.2019
W tym roku już po raz 12. odbył się konkurs na najbardziej prodoktorancką uczelnię w Polsce - Prodok. Zwyciężył Uniwersytet Jagielloński, który wyprzedził Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską.
więcej o Uniwersytet Jagielloński najbardziej prodoktorancką uczelnią
nagrody

Kraków docenił osiągnięcia uniwersyteckich uczonych [ZDJĘCIA]

21.11.2019
Zespół autorski prof. Renaty Przybylskiej, Zespół Biologii Chemicznej i Projektowania Leków prof. Tadeusza Holaka oraz dr Andrzej Nowakowski zostali laureatami Nagrody Miasta Krakowa 2019. Uroczystość wręczenia pamiątkowych medali i dyplomów odbyła się 21 listopada w Teatrze Variètè.
więcej o Kraków docenił osiągnięcia uniwersyteckich uczonych [ZDJĘCIA]

UJ będzie jeszcze bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym

21.11.2019
Ponad 10 milionów złotych przeznaczy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na dofinansowanie projektu "Odpowiedzialne wsparcie i zrównoważony rozwój", dzięki któremu zwiększy się dostępność na Uniwersytecie Jagiellońskim dla osób z niepełnosprawnościami. Środki przyznano w ramach konkursu Uczelnia dostępna.
więcej o UJ będzie jeszcze bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum ze statuetką LUMEN

21.11.2019
Projekt "Uniwersytecka Sieć Szpitali Szkolących" (USSzSz) zdobył nagrodę główną w konkursie LUMEN Leaders in University Management w kategorii współpraca. To kolejny sukces Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (UJ CM) w tym konkursie. W 2017 uczelnia otrzymała statuetkę za przedsięwzięcie "Wsparcie UJ CM procesów zarządzania badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi jako strategicznego elementu nowoczesnej organizacji".
więcej o Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum ze statuetką LUMEN