Lista wiadomości

mobilna

Studentka UJ wyróżniona za pracę poświęconą kibicom skoków

19.02.2021
W 3. edycji konkursu na najlepszą pracę licencjacką i magisterską z obszaru socjologii sportu, organizowanego przez Sekcję Socjologii Sportu Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, wyróżnienie otrzymała Agata Stępnik za pracę licencjacką Kult skoków narciarskich - analiza socjologiczna. Praca została przygotowana i obroniona w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IS UJ) pod opieką naukową dr. hab. Piotra Nowaka, prof. UJ.
więcej o Studentka UJ wyróżniona za pracę poświęconą kibicom skoków
Zielone światło dla rozbudowy uniwersyteckiego synchrotronu

18.02.2021
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wydał decyzję o pozwoleniu na budowę w ramach strategicznego projektu "Przebudowa i rozbudowa budynku Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS". W ramach inwestycji zostanie rozbudowana hala eksperymentalna synchrotronu. Jej otwarcie powinno nastąpić w 2022 roku.
więcej o Zielone światło dla rozbudowy uniwersyteckiego synchrotronu
Stypendia Naukowej Fundacji Polpharmy dla doktorantów UJ CM
mobilna

Stypendia Naukowej Fundacji Polpharmy dla doktorantów UJ CM

18.02.2021
Młodzi naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum Agnieszka Jankowska, Jakub Fronczek i Michał Wysocki znaleźli się na liście laureatów 8. edycji konkursu o stypendium doktoranckie Naukowej Fundacji Polpharmy przyznawanego najzdolniejszym doktorantom. Jego wysokość wynosi 10 tys. zł.
więcej o Stypendia Naukowej Fundacji Polpharmy dla doktorantów UJ CM
Były dziekan WBBiB UJ członkiem Chilijskiej Akademii Nauk

17.02.2021
Kazimierz Strzałka, emerytowany profesor Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ), otrzymał nominację na stanowisko zagranicznego członka korespondencyjnego Chilijskiej Akademii Nauk. Wyróżnienie to zostało mu przyznane w uznaniu akademickich i osobistych zasług oraz powiązań naukowych z badaczami z Ameryki Południowej.
więcej o Były dziekan WBBiB UJ członkiem Chilijskiej Akademii Nauk
PAN, KRASP i KRePUZ zabrały głos w sprawie nowej listy czasopism

16.02.2021
We wtorek 9 lutego Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło komunikat w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. Zmiany wywołały poruszenie w środowisku naukowych. Dziś Polska Akademia Nauk, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Konferencja Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych poinformowały, że ich przedstawiciele nie uczestniczyli w opracowaniu nowej listy.
więcej o PAN, KRASP i KRePUZ zabrały głos w sprawie nowej listy czasopism