Lista wiadomości

Szpital Uniwersytecki zamyka następne oddziały kliniczne

23.03.2020
W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU) postanowiła objąć kwarantanną 2 kolejne oddziały kliniczne: nefrologii i dializoterapii wraz ze stacją dializ oraz angiologii. W niedzielę placówka poinformowała, że zawiesiła reumatologię i immunologię oraz sąsiadującą z nim gastrologię i hepatologię, ponieważ u 3 pracowników stwierdzono wynik dodatni SARS-CoV-2.
więcej o Szpital Uniwersytecki zamyka następne oddziały kliniczne
osiągnięcie mobilna

Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym

20.03.2020
Jagiellonian University Mediation Team - w składzie Marta Nawrocka, Elżbieta Schulz, Antoni Otałęga, Michał Żyłka - wygrał tegoroczną edycję najstarszego międzynarodowego konkursu mediacyjnego na świecie - INADR International Law School Mediation Tournament w Chicago. Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) pokonali 58 zespołów z całego świata.
więcej o Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym

Koronawirus SARS-CoV-2: Najważniejsze fakty i zalecenia [WIDEO]

19.03.2020
- Niewątpliwie jest to taki moment w naszym życiu zawodowym, kiedy zaczynamy zadawać sobie pytania natury etycznej, filozoficznej: jak zachowamy się jako lekarze w obliczu zagrożenia, jakim człowiekiem się okażemy - mówiła dr hab. n. med. Monika Bociąga-Jasik, zastępca kierownika oddziału chorób zakaźnych SU, podczas wykładu "Zagrożenia związane z nowym koronawirusem SARS-CoV-2", który wygłosiła w auli Szpitala Uniwersyteckiego.
więcej o Koronawirus SARS-CoV-2: Najważniejsze fakty i zalecenia [WIDEO]

Badacze z MCB UJ wyizolowali koronawirusa z próbki pacjenta zero

19.03.2020
Kolejny sukces naukowców z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyizolowali i scharakteryzowali wirusa z próbki pobranej od pierwszego polskiego pacjenta.
więcej o Badacze z MCB UJ wyizolowali koronawirusa z próbki pacjenta zero

Rewolucyjne badania naukowców z UJ nad dziecięcym mózgiem

18.03.2020
Dziś przypada Europejski Dzień Mózgu - najbardziej tajemniczego organu w ludzkim ciele. Choć wiemy o nim wiele, to jednak całościowe jego funkcjonowanie wciąż jest dla nas zagadką. W postępie, jaki dokonuje się w neurobiologii, swój udział mają też naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interdyscyplinarny projekt badawczy Neurosmog ma odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób smog wpływa na rozwijające się mózgi u dzieci.
więcej o Rewolucyjne badania naukowców z UJ nad dziecięcym mózgiem