Lista wiadomości

relacja

Pierwsze spotkanie międzynarodowej komisji doradczej Centrum SOLARIS

09.04.2019
9 kwietnia w siedzibie Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS przy Uniwersytecie Jagiellońskim spotkali się członkowie jego komisji doradczej złożonej z pięciorga doświadczonych naukowców pracujących w prestiżowych zagranicznych ośrodkach synchrotronowych.
więcej o Pierwsze spotkanie międzynarodowej komisji doradczej Centrum SOLARIS

Naukowcy z UJ opracowali superczułą metodę wykrywającą uszkodzenia DNA

08.04.2019
SensiTive Recognition of Individual DNA Ends (STRIDE) to opracowana przez naukowców z UJ metoda, która w zamyśle twórców ma być nie tylko swoistym „papierkiem lakmusowym” pozwalającym wskazywać uszkodzenia w łańcuchu DNA, ale także precyzyjnie określać miejsce, w którym doszło do pęknięcia w materiale genetycznym.
więcej o Naukowcy z UJ opracowali superczułą metodę wykrywającą uszkodzenia DNA

AMP: Wspinaczka sportowa. Studentki UJ najlepsze w Polsce

08.04.2019
Ogromnym sukcesem Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończyły się rozegrane w dniach od 4 do 7 kwietnia Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Reprezentacja kobieca wywalczyła tytuł najlepszej uczelni w Polsce. Jest to dla klubu największy sukces w tej dyscyplinie sportu. Szczególny wkład w sukces miała Ida Kupś, która została gwiazdą AMP zdobywając dodatkowo indywidualnie 4 złote i 2 srebrne medale.
więcej o AMP: Wspinaczka sportowa. Studentki UJ najlepsze w Polsce
mobilna

Ambasador Kuby z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

05.04.2019
5 kwietnia na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Republiki Kuby w Polsce Jorge Martí Martínez. Towarzyszyła mu Mirta Alicia Karchik, doradca ambasadora ds. kultury. Uniwersytet reprezentowali prorektor UJ ds. badań i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn oraz pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.
więcej o Ambasador Kuby z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wybory do Rady Doskonałości Naukowej. Kandydatury zgłoszone przez UJ

05.04.2019
1 czerwca 2019 r. rozpocznie się pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN). To nowy organ działający na rzecz rozwoju kadry naukowej. Będzie dbał o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.
więcej o Wybory do Rady Doskonałości Naukowej. Kandydatury zgłoszone przez UJ