Kolejne granty ERC będą realizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim
osiągnięcie mobilna

Kolejne granty ERC będą realizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim

10.01.2022
Badacze z Wydziału Chemii UJ oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ zostali laureatami prestiżowego Starting Grant - Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) i znaleźli się w gronie 397 nagrodzonych naukowców. Listę tegorocznych zwycięzców przedstawiono w poniedziałek w samo południe.
więcej o Kolejne granty ERC będą realizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim
UJ otrzyma więcej środków na utrzymanie infrastruktury badawczej

UJ otrzyma więcej środków na utrzymanie infrastruktury badawczej

04.01.2022
Jak poinformowało Centrum Wsparcia Nauki UJ, podpisana została umowa o dofinansowanie projektu "Utrzymanie infrastruktury badawczej Uniwersytetu Jagiellońskiego powstałej ze środków II priorytetu Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007- 2013". Zadanie będzie realizowane w latach 2021-2024 ze środków programu INFRASTARt nadzorowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
więcej o UJ otrzyma więcej środków na utrzymanie infrastruktury badawczej
Nagrodzono monografię prof. Magdaleny Siwiec poświęconą Norwidowi

Nagrodzono monografię prof. Magdaleny Siwiec poświęconą Norwidowi

31.12.2021
29 grudnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się gala, podczas której wręczono nagrody laureatom konkursu przeprowadzonego przez Instytut De Republica na najlepszą monografię Cypriana Norwida wydaną w latach 2016-2021. Jedną z laureatek jest dr hab. Magdalena Siwiec, prof. UJ z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książki "Sytuacja Norwida - sytuacja Baudelaire'a. Paralele nowoczesności".
więcej o Nagrodzono monografię prof. Magdaleny Siwiec poświęconą Norwidowi
Dr Daniel Cichy nadal na czele Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Dr Daniel Cichy nadal na czele Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

31.12.2021
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński ponownie powołał dr. Daniela Cichego z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego na dyrektora Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (PWM). Czteroletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2022 roku.
więcej o Dr Daniel Cichy nadal na czele Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
Trzy projekty z UJ otrzymają finansowanie w ramach programu Canaletto
osiągnięcie

Trzy projekty z UJ otrzymają finansowanie w ramach programu Canaletto

28.12.2021
Celem konkursu jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez partnerów z Polski i z Włoch. W oparciu o rekomendację polsko-włoskiej komisji wspólnej, dyrektorka Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej podjęła decyzję o finansowaniu 15 nowych projektów, które będą realizowane w latach 2022-2023.
więcej o Trzy projekty z UJ otrzymają finansowanie w ramach programu Canaletto