Lista wiadomości

Szpital Uniwersytecki dostał nowoczesną karetkę ratunkową

18.05.2020
W ubiegły piątek Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU) otrzymał pierwszą z dwóch karetek przyznanych w ramach pomocy Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Ambulans jest przystosowany do bezpiecznego niesienia pomocy osobom zarażonym COVID-19. Posiada także wyposażenie w pełni zgodne z wymaganiami Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wartość jednego samochodu to ponad 600 tys. zł.
więcej o Szpital Uniwersytecki dostał nowoczesną karetkę ratunkową
osiągnięcie

Dr Agata Dziuban laureatką konkursu sieci NORFACE

18.05.2020
Zespół badawczy dr Agaty Dziuban z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazł się wśród nagrodzonych w konkursie organizowanym przez sieć NORFACE (New Opportunities for Research Funding Agency Co-operation in Europe). Projekt Nawigowanie obywatelstwa w europejskich krajobrazach kryminalizacji będzie realizowany z udziałem partnerów z Finlandii, Francji i Niemiec.
więcej o Dr Agata Dziuban laureatką konkursu sieci NORFACE

Związki Jana Pawła II z Uniwersytetem Jagiellońskim

17.05.2020
100 lat temu - 18 maja 1920 roku, w Wadowicach na świat przyszedł Karol Wojtyła. Pierwsze 18 lat życia przyszły papież Jan Paweł II, wybitny Polak, charyzmatyczny przywódca i autorytet, ale także poeta i poliglota, spędził właśnie w tym małopolskim miasteczku. Później wraz ojcem przeniósł się do Krakowa. Wtedy podejmuje studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i zaczyna brać czynny udział w spotkaniach koła teatralnego.
więcej o Związki Jana Pawła II z Uniwersytetem Jagiellońskim
mobilna

Studenci UJ wygrali roczne staże w Stanach Zjednoczonych

15.05.2020
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę laureatów programu BioLAB 2020-21. 6 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie roczny staż w renomowanych ośrodkach badawczych w Oklahomie, Chicago, Austin i Charlottesville.
więcej o Studenci UJ wygrali roczne staże w Stanach Zjednoczonych
osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński otrzyma środki na badania nad COVID-19

15.05.2020
Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki ogłoszonego pod koniec marca konkursu "Szybka ścieżka dostępu do funduszy na badania nad COVID-19". Miał on na celu wyłonienie projektów, które przyczynią się do zrozumienia mechanizmu działania koronawirusa SARS-CoV-2, a także udoskonalenia testów diagnostycznych, poszukiwania nowych leków i łagodzenia społecznych skutków pandemii.
więcej o Uniwersytet Jagielloński otrzyma środki na badania nad COVID-19