Lista wiadomości

mobilna

Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers

06.06.2019
6 czerwca rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski podpisali Deklarację Poitiers, dotyczącą współpracy pomiędzy uniwersytetami a ich otoczeniem społeczno-gospodarczym.
więcej o Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers
relacja

O roli kobiet na uniwersytetach

06.06.2019
6 czerwca 2019 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się konferencja “Women in the University – the past, the present and the future”, poświęcona sytuacji i roli kobiet na uniwersytetach w perspektywie historycznej i w czasach współczesnych. Wydarzenie miało status corocznej konferencji Grupy Coimbra, towarzyszącej zgromadzeniu ogólnemu tej prestiżowej sieci uniwersytetów europejskich.
więcej o O roli kobiet na uniwersytetach

SU już oficjalnie właścicielem budynków w Krakowie-Prokocimiu

06.06.2019
Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, odebrał od generalnego wykonawcy budynki nowej siedziby placówki w obrębie ulic Jakubowskiego i Kostaneckiego. Wkrótce rozpocznie się montaż zakupionej aparatury medycznej oraz wyposażenia meblowego za niemal 40 mln zł. Pierwsi pacjenci trafią tu już w listopadzie.
więcej o SU już oficjalnie właścicielem budynków w Krakowie-Prokocimiu

Na UJ rozpoczął się zjazd międzynarodowej sieci uniwersyteckiej

05.06.2019
Od 5 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim obradują przedstawiciele prestiżowej sieci Coimbra Group. Spotkania z udziałem rektorów i innych przedstawicieli 39 uniwersytetów obejmują zgromadzenie ogólne Coimbra Group, coroczną konferencję sieci, a także zebrania jej Rady Wykonawczej oraz poszczególnych grup roboczych.
więcej o Na UJ rozpoczął się zjazd międzynarodowej sieci uniwersyteckiej

Ponad 100 drużyn w 7. finale "Eksperymentu Łańcuchowego"

05.06.2019
W ubiegłą sobotę na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się 7. finał ogólnopolskiego konkursu "Eksperyment Łańcuchowy". Kilkaset osób z całej Polski przyjechało do Krakowa, aby zaprezentować publiczności i jury skomplikowane urządzenia, nad którymi pracowali przez ostatnie miesiące. Wszystkie zostały połączone w łańcuch i kolejno uruchamiane w celu przetransportowania metalowej kulki.
więcej o Ponad 100 drużyn w 7. finale "Eksperymentu Łańcuchowego"