Lista wiadomości

Uniwersytet otrzyma nowe środki na badania związane z COVID-19

17.06.2020
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki oceny wniosków składanych przez beneficjentów aktualnych projektów finansowanych w ramach działania 4.4. Programu Operacyjnego inteligentny Rozwój (POIR 4.4) dotyczących zwalczania pandemii COVID-19. Dodatkowe środki w wysokości prawie 3,1 mln zł przyznano naukowcom z Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków (JCET) i Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ (MCB UJ).
więcej o Uniwersytet otrzyma nowe środki na badania związane z COVID-19

16.06.2020
15 czerwca 2020 r. Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego podjęła uchwałę w sprawie sposobu wyłonienia kandydatów na I Prezesa Sądu Najwyższego oraz powołania I Prezesa SN przez Prezydenta RP. Pełny tekst poniżej.
więcej o Uchwała Rady WPiA UJ ws. sposobu wyłonienia kandydatów na I Prezesa Sądu Najwyższego
wydarzenie studenckie

15.06.2020
12 czerwca podczas przeprowadzonej on-line gali ogłoszono nazwiska laureatów 8. edycji Laudacji Studenckich - nagród przyznawanych przez studentów UJ pracownikom dydaktycznym i administracyjnym naszej uczelni, którzy szczególnie przyczynili się w rozwój uniwersytetu i wspierali młode pokolenie społeczności akademickiej.
więcej o Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc

Uniwersyteckie sieci działają mimo pandemii

12.06.2020
W dniach 10-12 czerwca odbyły się w formie online spotkania sieci Coimbra Group Universities, która skupia 40 europejskich uniwersytetów, w tym także Uniwersytet Jagielloński. Od czerwca 2019 r. funkcję Honorowego Prezydenta Sieci pełni rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Uniwersyteckie sieci działają mimo pandemii

Kolejny awans UJ w prestiżowym QS World University Rankings

12.06.2020
Uniwersytet Jagielloński awansował o 12 miejsc w prestiżowym zestawieniu najlepszych ośrodków akademickich świata - QS World University Rankings - i jest jedną z 15 polskich uczelni, które ujęto w tegorocznej edycji. Na czele stawki niezmiennie uczelnie amerykańskie.
więcej o Kolejny awans UJ w prestiżowym QS World University Rankings