Lista wiadomości

Kolegium Europejskie partnerem Instytutu Psychologii UJ

29.07.2019
Instytut Psychologii UJ (IP UJ) objął patronatem klasę psychologiczną z maturą międzynarodową w Kolegium Europejskim w Krakowie. Uczniowie tej prywatnej szkoły uzyskają dostęp do uczelnianych laboratoriów oraz opiekę merytoryczną naukowców. - Chcemy przyciągać najlepszych, by stawali się jeszcze lepsi - mówi prof. Małgorzata Kossowska, prodziekan Wydziału Filozoficznego UJ, w ramach którego działa najlepsza psychologia w Polsce.
więcej o Kolegium Europejskie partnerem Instytutu Psychologii UJ

Francuskie terroir tematem przewodnim śniadania profesorskiego

26.07.2019
26 lipca br. - w 619. rocznicę upamiętniającą odnowienie Uniwersytetu Jagiellońskiego przez króla Władysława Jagiełłę - na dziedzińcu Collegium Maius odbyło się doroczne śniadanie profesorskie. W spotkaniu uczestniczyły władze rektorskie, członkowie rady uczelni i pracownicy naukowi uczelni. Zaproszenie tradycyjnie skierowano też do przedstawicieli władz miasta, krakowskich i małopolskich szkół wyższych, korpusu dyplomatycznego i duchowieństwa.
więcej o Francuskie terroir tematem przewodnim śniadania profesorskiego

Uniwersytet obejmie pieczę nad spuścizną po Andrzeju Wajdzie

26.07.2019
Collegium Maius UJ zaopiekuje się darami po Andrzeju Wajdzie – tak zdecydowała wdowa po wybitnym reżyserze. Oficjalne dokumenty podpisano 26 lipca br. w Collegium Novum.
więcej o Uniwersytet obejmie pieczę nad spuścizną po Andrzeju Wajdzie

SU: NFZ sfinansował pierwszy zabieg neuromodulacji krzyżowej

26.07.2019
Zespół lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU) pod kierownictwem prof. Piotra Chłosty, przeprowadził pierwszy refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia zabieg neuromodulacji krzyżowej. Polega on na wszczepieniu specjalnej elektrody, która stymuluje prawidłowe działanie nerwów i pęcherza moczowego. Pacjentka, u której przeprowadzono zabieg czuje się dobrze i już dostrzega znaczną poprawę komfortu życia.
więcej o SU: NFZ sfinansował pierwszy zabieg neuromodulacji krzyżowej

Ogród Botaniczny UJ zyska wkrótce nowoczesną szklarnię [FOTO]

25.07.2019
Jesienią powinna zakończyć się przebudowa kompleksu szklarni "Victoria" w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nowy pawilon jest wyższy od poprzedniego o ok. 7 metrów. Jego rozbudowa była konieczna z uwagi na rosnącą w nim unikatową palmę daktylową pochodzącą z Wysp Kanaryjskich.
więcej o Ogród Botaniczny UJ zyska wkrótce nowoczesną szklarnię [FOTO]