Lista wiadomości

Instytucje deklarują współpracę w ewaluacji reform uczelni i nauki

17.11.2020
"Jako reprezentanci środowiska akademickiego oraz instytucji przedstawicielskich szkolnictwa wyższego, dostrzegając potrzebę doskonalenia polskiego systemu szkolnictwa wyższego i nauki, deklarujemy naszą gotowość i potrzebę współpracy w tym obszarze" - napisali przedstawiciele 9 instytucji reprezentujących środowisko akademickie w opublikowanym w wczoraj na stronie Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich dokumencie.
więcej o Instytucje deklarują współpracę w ewaluacji reform uczelni i nauki
Debata "Rektorzy o przyszłości"
relacja rada uczelni

Debata "Rektorzy o przyszłości"

16.11.2020
Czworo rektorów krakowskich uczelni, profesorowie: Jacek Popiel (Uniwersytet Jagielloński), Jerzy Lis (Akademia Górniczo-Hutnicza), Stanisław Mazur (Uniwersytet Ekonomiczny) oraz Dorota Segda (Akademia Sztuk Teatralnych) spotkało się on- line, aby porozmawiać o tym, jakie bariery systemowe hamują dzisiaj rozwój polskich uniwersytetów jako generatorów kreatywności i innowacyjności oraz jakie zmiany w funkcjonowaniu szkół wyższych wymusi przedłużająca się pandemia COVID.
więcej o Debata "Rektorzy o przyszłości"
NAWA dofinansuje umiędzynarodowienie szkół doktorskich na UJ
mobilna

NAWA dofinansuje umiędzynarodowienie szkół doktorskich na UJ

16.11.2020
Stypendia dla najlepszych doktorantów, szkolenia dla promotorów, kadry i doktorantów z kadrą zagraniczną oraz seminarium z noblistami - to tylko niektóre działania Uniwersytetu Jagiellońskiego, jakie zostaną sfinansowane w ramach programu NAWA "STER - Umiędzynarodowienie szkół doktorskich". Liderem projektu, który skierowany jest do wszystkich doktorantów UJ, jest Szkoła Doktorska Nauk Humanistycznych.
więcej o NAWA dofinansuje umiędzynarodowienie szkół doktorskich na UJ
Naukowiec z UJ współautorem artykułu w "Nature Astronomy"

16.11.2020
W najnowszym numerze "Nature Astronomy" opublikowany został artykuł opisujący badania prowadzone m.in. na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Grupa międzynarodowych badaczy, w skład której wchodzi dr hab. Szymon Pustelny z Instytutu Fizyki UJ, analizuje w nim możliwość wykorzystania sieci zsynchronizowanych sensorów kwantowych w ramach tzw. astronomii wielonośnikowej.
więcej o Naukowiec z UJ współautorem artykułu w "Nature Astronomy"
Świetny występ studentów prawa w konkursie FDI Moot 2020
mobilna

Świetny występ studentów prawa w konkursie FDI Moot 2020

13.11.2020
Za nami światowe finały konkursu Foreign Direct Investment International Arbitration Moot 2020. Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego - w składzie: August Adamowicz, Roxana Krzyżowska, Justyna Sikora, Maria Włoskowicz oraz Anna Zymuła - zajęła w nim 3. miejsce na świecie, ustępując jedynie zespołom z Brazylii i Francji. Opiekunem studentów jest mec. Aleksandra Żanowska, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UJ.
więcej o Świetny występ studentów prawa w konkursie FDI Moot 2020