Lista wiadomości

osiągnięcie

Naukowcy z UJ odkryli żywą skamielinę molekularną

16.09.2020
Międzynarodowy zespół naukowców z grupy badawczej Maxa Plancka w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ (MCB) kierowany przez dr. Sebastiana Glatta rozszyfrował molekularny mechanizm działania systemu transportu siarki, z którego wyewoluowały eukariotyczne systemy ubikwitynacji.
więcej o Naukowcy z UJ odkryli żywą skamielinę molekularną

Rektor UJ prof. Jacek Popiel przewodniczącym KRSWK

15.09.2020
14 września 2020 roku odbyło się pierwsze w nowej kadencji 2020-2024 posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, podczas którego wybrano nowe władze tego gremium. Przewodniczącym, zgodnie z tradycją i zapisami Statutu KRSWK został Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. Jacek Popiel.
więcej o Rektor UJ prof. Jacek Popiel przewodniczącym KRSWK
mobilna covid

Uniwersytet Jagielloński stawia na kształcenie w systemie mieszanym

15.09.2020
Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego podały zasady organizacji kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021. Nauka odbywać się będzie w 3 trybach. Szczegółowy sposób prowadzenia poszczególnych zajęć w ramach kierunków studiów ustalili dziekani wydziałów, uwzględniając aktualne zalecenia sanitarno-epidemiologiczne i uwarunkowania zdrowotne nauczycieli akademickich i studentów.
więcej o Uniwersytet Jagielloński stawia na kształcenie w systemie mieszanym
mobilna

Stanowisko KRASP w sprawie represji wobec narodu białoruskiego

11.09.2020
"Stanowczo potępiamy wszelkie działania podejmowane przez władze niektórych uczelni białoruskich, ograniczające prawo do edukacji ze względu na poglądy, wyrażane opinie oraz podejmowanie działań mających na celu ochronę praw i wolności obywatelskich" - czytamy we wspólnym stanowisku szkół wyższych skupionych w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w sprawie represji wobec narodu białoruskiego. Pełna treść oświadczenia jest dostępna pod poniższym linkiem.
więcej o Stanowisko KRASP w sprawie represji wobec narodu białoruskiego

Ogród Botaniczny UJ walczy o Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza

11.09.2020
Trwa 10. jubileuszowa edycja konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza na najlepsze realizacje architektoniczne. W kategorii architektura użyteczności publicznej nominowana została przebudowa kompleksu szklarniowego Victoria w Ogrodzie Botanicznym UJ. Po raz pierwszy w historii konkursu zwycięzców wskażą, oprócz jury, internauci. Zachęcamy do oddania głosu na uniwersytecką inwestycję. Można to zrobić do końca września.
więcej o Ogród Botaniczny UJ walczy o Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza