SU: Nowoczesna diagnostyka w służbie leczenia niepłodności

29.08.2018
Pod koniec ubiegłego roku Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU) uruchomił Referencyjny Ośrodek Leczenia Niepłodności, z którego usług skorzystało już ponad 150 par. To jedna z kilkunastu tego typu placówek w kraju, która realizuje "Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w latach 2016-2020". W ostatnich miesiącach dzięki dotacji z Unii Europejskiej i resortu zdrowia udało się zmodernizować i doposażyć krakowski ośrodek.
więcej o SU: Nowoczesna diagnostyka w służbie leczenia niepłodności
Studenci UJ zapłacą dużo mniej za krakowski rower miejski

29.08.2018
Od 1 września wszyscy studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogli korzystać z miejskich jednośladów na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach. Zamiast standardowej stawki za minutę jazdy zapłacą zaledwie 6 groszy. To efekt porozumienia pomiędzy władzami UJ a operatorem krakowskich rowerów Wavelo. Program ma charakter pilotażowy i zacznie obowiązywać od najbliższej soboty.
więcej o Studenci UJ zapłacą dużo mniej za krakowski rower miejski
UJ zacieśnia więzi z Uniwersytetem Panamskim

29.08.2018
Uniwersytet Jagielloński będzie współpracował z Uniwersytetem Panamskim m.in. w zakresie wymiany kadry i studentów - tak wynika z umowy, którą podpisali pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek oraz rektor UP prof. Eduardo Flores. Umowa została podpisana w obecności Ambasadora RP w Panamie Leszka Białego.
więcej o UJ zacieśnia więzi z Uniwersytetem Panamskim
Reprezentanci UJ z wizytą na meksykańskiej uczelni

27.08.2018
W ubiegły piątek przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego gościli na Universidad Nacional Autónoma de México. Wizyta związana była z umową między uczelniami, którą podpisali pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek oraz koordynator Wydziału Nauk Humanistycznych UNAM dr Domingo Alberto Vital Diaz.
więcej o Reprezentanci UJ z wizytą na meksykańskiej uczelni
Uniwersyteccy archeolodzy poznają pradzieje Jordanii [ZDJĘCIA]

24.08.2018
Poznanie okresu, w którym powstały pierwsze ośrodki miejskie na Bliskim Wschodzie - to cel badań, które za kilka dni rozpoczną archeolodzy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Jordanii. Naukowcy liczą na ciekawe znaleziska, bo rejon ten nadal jest słabo przebadany.
więcej o Uniwersyteccy archeolodzy poznają pradzieje Jordanii [ZDJĘCIA]