Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Uniwersytet Jagielloński zwycięzcą rankingu Perspektyw 2020

17.07.2020
Dziś opublikowane zostały wyniki 21. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Uniwersytet Jagielloński uzyskał stuprocentowy wskaźnik rankingowy i zajął pierwsze miejsce. Na podium znalazły się jeszcze Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska. Przed południem w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie rozpoczęła się uroczysta gala, podczas której wręczono dyplomy.
więcej o Uniwersytet Jagielloński zwycięzcą rankingu Perspektyw 2020
nominacje i promocje

Promocje doktorskie i habilitacyjne w czasie pandemii [ZDJĘCIA]

16.07.2020
Spondeo ac polliceor - sentencja ta ponownie zabrzmiała 10 lipca w auli Collegium Novum podczas pierwszej uroczystej promocji doktorskiej Wydziału Polonistyki. Dziś z kolei w Collegium Maius dyplomy odebrali nowi doktorzy habilitowani Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Pierwotnie te uroczystości miały odbyć się wiosną. Przyczyną ich odwołania była epidemia koronawirusa.
więcej o Promocje doktorskie i habilitacyjne w czasie pandemii [ZDJĘCIA]
nagrody

Poznaliśmy pierwszego laureata Nagrody im. Franka Wilczka

16.07.2020
Dr Przemysław Mróz z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego został laureatem 1. edycji Nagrody im. Franka Wilczka. Kapituła nagrodziła go za scharakteryzowanie populacji planet swobodnych w Drodze Mlecznej i odkrycie najbardziej wiarygodnych kandydatów na małomasywne planety swobodne. To jedno z największych osiągnięć polskiej astronomii w ostatnich latach.
więcej o Poznaliśmy pierwszego laureata Nagrody im. Franka Wilczka

Rektorzy krytykują władze RP w sprawie informowania o COVID-19

15.07.2020
Rektorzy uczelni medycznych wyrazili sprzeciw wobec wypowiedzi polityków na temat zachorowań na COVID-19 oraz roli szczepień na grypę. Przedstawicieli środowiska akademickiego niepokoją także zapowiedzi rzekomego sukcesu w walce z epidemią i rychłej perspektywie jej końca.
więcej o Rektorzy krytykują władze RP w sprawie informowania o COVID-19

Technologia opracowana na UJ zabezpiecza powierzchnie przed mikroorganizmami

14.07.2020
23 czerwca w Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ podpisano z firmą InPhoCat - Innovative Photocatalytic Solutions, sp. z o. o. (InPhoCat) umowę licencyjną na korzystanie z patentu pt. „Fotokatalityczne powłoki z TiO2 na powierzchniach polimerowych aktywowane światłem widzialnym, sposób ich otrzymywania oraz zastosowanie”. Założona przez naukowców z Wydziału Chemii UJ spółka będzie komercjalizować produkt oparty na opracowanym przez nich wynalazku.
więcej o Technologia opracowana na UJ zabezpiecza powierzchnie przed mikroorganizmami

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj