Lista wiadomości

nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego

04.04.2019
Prof. Tomasz Grodzicki, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Lekarskiego. Uroczystość odbyła się 4 kwietnia 2019 roku w auli Collegium Novum. 28 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Lekarskiego

SOWA: Wykład inauguracyjny prof. Bogdana de Barbaro

04.04.2019
Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji "SOWA", którego celem jest niesienie pomocy studentom i doktorantom znajdującym się w kryzysach psychicznych, a także wspieranie ich w adaptacji rozpoczął swoją działalność 18 marca. Od tego czasu z pomocy ośrodka skorzystało już prawie sto osób.
więcej o SOWA: Wykład inauguracyjny prof. Bogdana de Barbaro
relacja

W poszukiwaniu wiecznej młodości. V Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

04.04.2019
Ludzkość od czasów najdawniejszych stara się znaleźć receptę na wieczną młodość. Czy nauka może jej dostarczyć? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, z pewnością można natomiast zatroszczyć się o to, by osoby w wieku starszym mogły się cieszyć jak najlepszym zdrowiem i samopoczuciem. Nad możliwymi sposobami dążenia do tego celu zastanawiali się uczestnicy V Forum Seniora, które odbyło się w Auditorium Maximum UJ 4. kwietnia 2019 r.
więcej o W poszukiwaniu wiecznej młodości. V Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

Ponad 60 mln euro dla Szpitala Uniwersyteckiego

03.04.2019
2 kwietnia Komisja Europejska przyjęła pakiet inwestycyjny o wartości 4 mld euro finansujący projekty infrastrukturalne w Polsce, Bułgarii, Czechach, Grecji, na Malcie, w Niemczech, Portugalii, Rumunii, na Węgrzech i we Włoszech, obejmujące szeroki zakres dziedzin: zdrowie, transport, badania naukowe, środowisko i energię. Jednym z beneficjentów jest Szpital Uniwersytecki w Krakowie, który otrzymał ponad 60 mln euro na zakup wyposażenia do powstającej w Prokocimiu nowej siedziby.
więcej o Ponad 60 mln euro dla Szpitala Uniwersyteckiego
nominacje i promocje

Prof. Małgorzata Zwolińska-Wcisło z UJ CM odebrała akt nominacyjny

03.04.2019
2 kwietnia br. w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie 65 naukowcom. Wśród nich była profesor Małgorzata Zwolińska-Wcisło z Katedry Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Zakaźnych Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
więcej o Prof. Małgorzata Zwolińska-Wcisło z UJ CM odebrała akt nominacyjny