Lista wiadomości

Sensacyjne odkrycie archeologów z UJ w Tatrach Bielskich

23.07.2019
Krakowscy archeolodzy, uczestniczący w polsko-słowackim projekcie, odkryli ślady pobytu ludzi sprzed kilkunastu tysięcy lat wewnątrz Jaskini nad Huczawą w Tatrach Bielskich. To pierwsze miejsce w tych górach, w którym udało się uchwycić pozostałości osadnictwa prehistorycznego, a konkretnie myśliwych z późnego glacjału. Ślady takie poszukiwane były bezskutecznie przez wielu badaczy już w XIX i na początku XX wieku.
więcej o Sensacyjne odkrycie archeologów z UJ w Tatrach Bielskich

Profesorowie z UJ CM wśród najbardziej wpływowych kardiologów

23.07.2019
Ranking najbardziej wpływowych kardiologów został opracowany na podstawie danych z Web of Science Core Collection, czyli bazy tworzonej przez Clarivate, indeksującej kilkanaście tysięcy czasopism, monografii oraz materiałów konferencyjnych. W gronie wyróżnionych znaleźli się prof. Anetta Undas, kierownik Zakładu Kardiochirurgii, Anestezjologii i Kardiologii Doświadczalnej UJ CM oraz prof. Dariusz Dudek z II Kliniki Kardiologii UJ CM.
więcej o Profesorowie z UJ CM wśród najbardziej wpływowych kardiologów
mobilna

Adrian Chrobak wyróżniony za najlepszy projekt naukowy

22.07.2019
Doktorant w Klinice Psychiatrii Dorosłych UJ CM Adrian Chrobak otrzymał nagrodę European Forum of Psychiatric Trainees (EFPT) Porto Research Award w uznaniu za najlepszy projekt naukowy prowadzony przez rezydenta psychiatrii w Europie. Wyróżnienie przyznano mu podczas Europejskiego Forum Rezydentów Psychiatrii, które odbyło się 14 lipca w Pradze.
więcej o Adrian Chrobak wyróżniony za najlepszy projekt naukowy

Nagrodzono rozprawę habilitacyjną dr. hab. Adama Dyrdy

22.07.2019
Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska nagrodziło dr. hab. Adama Dyrdę z Wydziału Prawa i Administracji UJ za pracę "Spory teoretyczne w prawoznawstwie. Perspektywa holistycznego pragmatyzmu". Organizatorem konkursu na najlepszą rozprawę habilitacyjną był miesięcznik "Państwo i Prawo" - jedno z najbardziej prestiżowych polskich czasopism prawniczych, które ukazuje się nieprzerwanie od 1946 roku.
więcej o Nagrodzono rozprawę habilitacyjną dr. hab. Adama Dyrdy

Profesor Wojciech Załuski członkiem Komitetu Wykonawczego IVR

18.07.2019
Profesor Wojciech Załuski z Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego został nowym członkiem Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej (International Association for Philosophy of Law and Social Philosophy - IVR). Wyboru dokonano podczas światowego kongresu tej organizacji, który odbył się w dniach 7-12 lipca na Uniwersytecie w Lozannie.
więcej o Profesor Wojciech Załuski członkiem Komitetu Wykonawczego IVR