Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

NAWA wesprze działania promocyjne Uniwersytetu Jagiellońskiego

03.10.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) opublikowała wyniku naboru w programie Promocja zagraniczna na wsparcie uczelni i innych jednostek systemu szkolnictwa wyższego i nauki w budowaniu ich marki międzynarodowej oraz promocji w świecie. Wśród nagrodzonych projektów znalazły się 2, które będą zrealizowane w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o NAWA wesprze działania promocyjne Uniwersytetu Jagiellońskiego
nagrody i wyróżnienia mobilna

Nagroda krośnieńskiej uczelni dla rektora UJ

02.10.2019
Podczas odbywającej się 2 października inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie prof. Wojciechowi Nowakowi przyznano szczególne wyróżnienie. Rektor UJ otrzymał medal „Zasłużony dla PWSZ w Krośnie”, wręczany osobom, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju krośnieńskiej uczelni oraz budowania jej marki w kraju i za granicą.
więcej o Nagroda krośnieńskiej uczelni dla rektora UJ

Naukowcy zbadają, jak chronić karpie przed groźną chorobą skrzeli

02.10.2019
Zespół dr. Krzysztofa Rakusa z Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej w Hanowerze zrealizuje projekt, który ma na celu znalezienie odpowiedzi, jaki wpływ na odporność ryb mają choroby skrzeli wywoływane przez wirus CEV (ang. Carp edema virus). Badania zostaną sfinansowane w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki (NCN).
więcej o Naukowcy zbadają, jak chronić karpie przed groźną chorobą skrzeli

Festiwal KultURO: 20 proc. badanych skierowano na dalsze leczenie

02.10.2019
W ubiegły weekend zakończyła się kolejna edycja Festiwal KultURO - jedynego wydarzenia łączącego urologię z muzyką i sztuką. W ciągu 6 dni na bezpłatne badania urologiczne zgłosiło się ponad 300 osób. Na zakończenie festiwalu odbył się koncert, w którym wystąpił m.in. zespół EndoPower.
więcej o Festiwal KultURO: 20 proc. badanych skierowano na dalsze leczenie
uroczystość mobilna rada uczelni

W Auditorium Maximum zainaugurowano nowy rok akademicki

01.10.2019
Rozpoczynamy go jak zawsze z nadzieją, ale mamy też świadomość wyzwań, jakie ze sobą niesie. Zaczynamy bowiem działania w zmienionej Ustawą 2.0 uczelnianej rzeczywistości: na bazie nowego statutu uniwersytetu, który dziś wchodzi w życie - mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak, otwierając 656. rok akademicki. Główne uroczystości tradycyjnie poprzedziła msza w kolegiacie św. Anny oraz orszak profesorów, który przeszedł ulicami Krakowa.
więcej o W Auditorium Maximum zainaugurowano nowy rok akademicki

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj