Lista wiadomości

relacja

Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki

04.06.2019
3 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). Przywilej świętowania zakończenia roku na uczelni przysługuje tylko jednej grupie studentów – tych po 60 roku życia. Mimo pewnych ograniczeń wynikających z wieku i związanych z nim problemów zdrowotnych z determinacją realizowali oni swoje pasje i solidnie pracowali przez cały rok.
więcej o Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki
mobilna

Na UJ wyprodukowano kryształy „opancerzonego enzymu”

04.06.2019
W laboratoriach Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ sukcesem zakończyła się procedura umieszczenia enzymów wewnątrz ochronnych „klatek” białkowych, z których następnie stworzono kryształy. Dzięki temu enzymy nadal mogą pełnić swoje funkcje, będąc jednocześnie chronionymi przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Przełomowe badania prowadził zespół złożony z naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Aalto University w Helsinkach.
więcej o Na UJ wyprodukowano kryształy „opancerzonego enzymu”
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne wydziałów Chemii oraz BBiB

04.06.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Chemii oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, które odbyły się 30 maja w auli Collegium Maius UJ. 10 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne wydziałów Chemii oraz BBiB

Rozpoczęcie rekrutacji na studia w UJ na rok akademicki 2019/2020

03.06.2019
4 czerwca w samo południe startuje rekrutacja na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz na jednolite studia magisterskie prowadzone w naszej uczelni. W przededniu rozpoczęcia tegorocznego naboru na studia, w Collegium Novum odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ przedstawili kluczowe informacje i zasady, którymi będzie rządziła się rekrutacja na studia w UJ w roku akademickim 2019/2020.
więcej o Rozpoczęcie rekrutacji na studia w UJ na rok akademicki 2019/2020
osiągnięcie mobilna

Studencki Nobel dla studenta UJ

03.06.2019
31 maja w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Studenckiego Nobla - nagrody w konkursie organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Laureatami nagrody zostało ośmioro wybitnych studentów reprezentujących różne obszary nauki oraz sztuki. W kategorii medycyna i farmacja zwycięzcą został Dominik Tattera z UJ Collegium Medicum.
więcej o Studencki Nobel dla studenta UJ