Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018
nagrody i wyróżnienia

Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018

21.05.2018
"Wybrane zagadnienia z onkologii głowy i szyi. Podręcznik dla lekarzy i studentów" - praca zbiorowa pod redakcją naukową Jana Zapały i Grażyny Wyszyńskiej-Pawelec, którą opublikowało Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, otrzymała jedno z sześciu wyróżnień specjalnych w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową Academia 2018.
więcej o Opublikowana przez Wydawnictwo UJ książka wyróżniona w konkursie Academia 2018
UJ uczestniczy w projekcie dotyczącym równości płci w nauce

21.05.2018
Finansowany w ramach programu unijnego Horyzont 2020 projekt ACT (Communities of Practice for Accelerating Gender Equality and Institutional Change in Research and Innovation across Europe) ma na celu zwiększanie wiedzy na temat problematyki równości płci oraz wdrażanie i doskonalenie Planów Równości Płci w europejskich badaniach i innowacjach.
więcej o UJ uczestniczy w projekcie dotyczącym równości płci w nauce
Siedemnasta Majówka Uniwersytecka za nami

19.05.2018
Tradycją jest, że z okazji Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego, które obchodzone jest 12 maja, poza złożeniem kwiatów na grobach fundatorów uczelni w Katedrze Wawelskiej i uroczystym posiedzeniem Senatu UJ, w okolicy tej daty odbywa się również Majówka. W tym roku zorganizowano ją 19 maja.
więcej o Siedemnasta Majówka Uniwersytecka za nami
Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem
nagrody i wyróżnienia

Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem

18.05.2018
11 maja w Ambasadzie Turcji w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczenia za wybitne zasługi prof. dr. hab. Stanisławowi Stachowskiemu, emerytowanemu pracownikowi Instytutu Orientalistyki UJ.
więcej o Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem
Festiwal Nauki i Sztuki - dobra zabawa z nauką w tle

17.05.2018
Festiwal Nauki i Sztuki to wydarzenie kierowane nie do osób, dla których nauka jest ich naturalnym środowiskiem i codziennością, ale przede wszystkim do młodych ludzi, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć świat, także tych najmłodszych. Na płycie Rynku Głównego stoi około 40 namiotów wystawienniczych krakowskich uczelni akademickich i instytutów badawczych, w tym również stoiska Uniwersytetu Jagiellońskiego. Impreza rozpoczęła się 17 maja br. i potrwa 2 dni.
więcej o Festiwal Nauki i Sztuki - dobra zabawa z nauką w tle