Kolejny krok w procesie informatyzacji Szpitala Uniwersyteckiego

23.04.2018
Szpital Uniwersytecki w Krakowie został oficjalnym partnerem projektu "Małopolski System Informacji Medycznej", którego wdrożenie przewidziano do 2021 roku. Placówka na ten cel otrzyma dofinansowanie w wysokości 15 mln złotych. Umowę podpisano w Departamencie Inwestycji Strategicznych Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.
więcej o Kolejny krok w procesie informatyzacji Szpitala Uniwersyteckiego
UJ rozpoczyna współpracę z Tashkent State Technical University

23.04.2018
Nawiązanie kontaktów akademickich, rozszerzenie współpracy z uczelniami z Uzbekistanu oraz promocja oferty edukacyjnej - to główne cele organizowanej misji edukacyjnej "Study in Poland", w której biorą udział prof. Adam Jelonek, pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji, prof. Bogdan Szlachta oraz dr hab. Ewa Trojnar.
więcej o UJ rozpoczyna współpracę z Tashkent State Technical University
UJ wśród założycieli nowej uniwersyteckiej sieci współpracy

20.04.2018
20 kwietnia na Uniwersytecie Bolońskim doszło do podpisania listu intencyjnego ustanawiającego nową uniwersytecką sieć współpracy – European University Alliance. Uniwersytet Jagielloński reprezentował prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.
więcej o UJ wśród założycieli nowej uniwersyteckiej sieci współpracy
Cztery tytuły nagrodzone w konkursie Mądra Książka Roku [WIDEO]

19.04.2018
"Gdy życie prawie wymarło. Tajemnica największego masowego wymierania w dziejach Ziemi" Michaela Bentona" i "Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata" Catherine Ripley zdobyły nagrody główne w konkursie Mądra Książka Roku 2017. Wyniki plebiscytu, organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński i Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa, ogłoszono w czwartek 19 kwietnia w auli Collegium Novum.
więcej o Cztery tytuły nagrodzone w konkursie Mądra Książka Roku [WIDEO]
Wolność słowa a mowa krzywdząca. Debata w ramach Dni Tischnerowskich

19.04.2018
Czy sytuacja, w której można powiedzieć wszystko, co się pomyśli, na pewno jest wolnością? A co ze słowami, które krzywdzą, są niesprawiedliwe lub po prostu nieprawdziwe? - odpowiedzi między innymi na te pytania szukali uczestnicy debaty "Wolność słowa a mowa krzywdząca". Dyskusja odbyła się w auli Collegium Novum w ramach 18. Dni Tischnerowskich, których temat przewodni brzmi "Wolność i słowo".
więcej o Wolność słowa a mowa krzywdząca. Debata w ramach Dni Tischnerowskich