Ambasador Nowej Zelandii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador Nowej Zelandii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

29.01.2018
29 stycznia 2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościła ambasador Nowej Zelandii w Polsce Pani Mary Thurston. W murach Collegium Novum przyjęli Ją prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian oraz prof. Piotr Laidler z Zespołu ds. Internacjonalizacji UJ.
więcej o Ambasador Nowej Zelandii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Wojskowy Oskar dla doktora Tomasza Sanaka z UJ CM
nagrody i wyróżnienia

Wojskowy Oskar dla doktora Tomasza Sanaka z UJ CM

29.01.2018
Doktor Tomasz Sanak pracuje w Katedrze Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Lekarskiego UJ CM. Jest ratownikiem medycznym, instruktorem i twórcą programów szkoleniowych z zakresu medycyny pola walki. W plebiscycie magazynu wojskowego „Polski Zbrojnej”, którego celem jest uhonorowanie osób zasłużonych dla Wojska Polskiego, zdobył Buzdygana Internautów.
więcej o Wojskowy Oskar dla doktora Tomasza Sanaka z UJ CM
Kolejne granty z konkursu NCN Miniatura 1 dla naukowców z UJ
osiągnięcie

Kolejne granty z konkursu NCN Miniatura 1 dla naukowców z UJ

29.01.2018
Narodowe Centrum Nauki opublikowało w styczniu następne listy rankingowe konkursu Miniatura 1. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona 37 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy już otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, dołączyło 14 kolejnych.
więcej o Kolejne granty z konkursu NCN Miniatura 1 dla naukowców z UJ
Szpital Uniwersytecki rozwija transplantologię

29.01.2018
Szpital Uniwersytecki jako pierwszy w województwie małopolskim otrzymał akredytację Ministerstwa Zdrowia oraz zgodę Centrum Organizacyjno-Koordynującego ds. Transplantacji „Poltransplant" na wykonywanie przeszczepów nerek od osób żywych.
więcej o Szpital Uniwersytecki rozwija transplantologię
relacja

25.01.2018
Przypadająca 27 stycznia rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau obchodzona jest na świecie jako Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Co roku z tej okazji w Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się sesja naukowa organizowana przez uczelnię, Centrum Badań Holokaustu UJ, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
więcej o W Uniwersytecie Jagiellońskim upamiętniono 73. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau