Ireneusz Białek wśród 100 wpływowych Polaków z niepełnosprawnością

12.12.2017
Fundacja Integracja opublikowała "Listę Mocy" - pierwszą w naszym kraju książkę dotyczącą środowiska osób z niepełnosprawnością. Publikacja zawiera 100 inspirujących wywiadów z bohaterami, których łączy optymizm, siła i waleczność, a swoją energią zarażają też innych. Wśród nich znalazł się Ireneusz Białek, kierownik Działu ds. Osób Niepełnosprawnych UJ.
więcej o Ireneusz Białek wśród 100 wpływowych Polaków z niepełnosprawnością
Prace studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ wyróżnione przez PTM
osiągnięcie

Prace studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ wyróżnione przez PTM

12.12.2017
Katarzyna Jabłońska i Łukasz Maziarka, absolwenci kierunku matematyka na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostali laureatami 51. edycji Konkursu na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki.
więcej o Prace studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ wyróżnione przez PTM
Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ

Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ

11.12.2017
- Patrząc na nagrodzonych, wiem, że Polska nauka ma się coraz lepiej, że polscy akademicy osiągnęli poziom światowy, a w niektórych dziedzinach to oni wyznaczają nowe kierunki - powiedział wicepremier Jarosław Gowin podczas gali rozdania nagród ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Wśród uhonorowanych znaleźli się naukowcy z Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Wydziału Chemii UJ. Uroczystość odbyła się 11 grudnia w Łazienkach Królewskich.
więcej o Laury za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne dla sześciu uczonych UJ
Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN

Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN

11.12.2017
Profesorowie Anetta Undas i Tomasz Placek otrzymali nagrody naukowe prezesa Polskiej Akademii Nauk za rok 2017. Prof. Jerzy Duszyński wręczył je 7 grudnia podczas Zgromadzenia Ogólnego PAN. Pozostali trzej laureaci to uczeni z Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
więcej o Dwoje profesorów z UJ laureatami nagród prezesa PAN
Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe

Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe

11.12.2017
Czworo autorów prac licencjackich, magisterskich i doktorskich z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało laureatami 15. edycji konkursu Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) na pracę naukową, informację medialną, plakat i krótki film z zakresu własności intelektualnej. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w ubiegły piątek w warszawskim kinie Iluzjon.
więcej o Nagrody Urzędu Patentowego RP za najlepsze prace naukowe