Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

relacja uroczystość

Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”

13.07.2020
13 lipca konsul generalna Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy otrzymała srebrny medal „Plus ratio quam vis” z rąk rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka. Jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Uniwersytet Jagielloński zostało wręczone w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu UJ w historycznej auli Collegium Maius.
więcej o Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”

Specjaliści z USD wszczepili największy implant w sercu nastolatka

13.07.2020
Lekarze z Kliniki Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie podjęli się operacji wady wrodzonej - zamknięcia, liczącego ok. 7-8 mm, ubytku międzykomorowego u 17-letniego chłopca. Pacjentowi zaimplantowano największy u dziecka w Polsce implant PFM LVSD COIL, który sprowadzono specjalnie dla potrzeb tej operacji. Większe implanty były już wszczepiane jedynie dorosłym.
więcej o Specjaliści z USD wszczepili największy implant w sercu nastolatka
rada uczelni

Profesorowie Bujnicki i Purchla odznaczeni przez prezydenta Litwy

10.07.2020
W Dniu Państwowości prezydent Republiki Litewskiej Gitanas Nausėda wręczył odznaczenia państwowe osobom za szczególne zasługi dla kraju. Krzyżem Kawalerskim Orderu Za Zasługi dla Litwy zostali uhonorowani profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego - Tadeusz Bujnicki i Jacek Purchla.
więcej o Profesorowie Bujnicki i Purchla odznaczeni przez prezydenta Litwy

W UJ CM wyszkolą przyszłych ratowników górskich. Ruszył nabór

10.07.2020
Szkolenie lawinowe, baza ratownicza na wysokości, hipotermia i odmrożenia, ratownictwo jaskiniowe - to tylko wybrane zagadnienia, które będą poruszane na zajęciach nowego kierunku studiów podyplomowych prowadzonego przez Medyczne Centrum Szkolenia Podyplomowego UJ CM. To jedyne w Polsce studia podyplomowe rozwijające tematykę ratownictwa górskiego i szkolące kadry medyczne w tym zakresie. Obecnie trwa rekrutacja.
więcej o W UJ CM wyszkolą przyszłych ratowników górskich. Ruszył nabór

Profesor Piotr Richter z tytułem Ambasadora Kongresów Polskich

09.07.2020
Kierownik I Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego prof. Piotr Richter otrzymał tytuł Ambasadora Kongresów Polskich (AKP). To wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę jako miejsce organizacji spotkań i konferencji poprzez aktywną działalność w międzynarodowych stowarzyszeniach.
więcej o Profesor Piotr Richter z tytułem Ambasadora Kongresów Polskich

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj