Praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma

31.08.2021
W czasopiśmie "Journal of the American Chemical Society" ukazał się artykuł naukowy "Exfoliated ferrierite-related unilamellar nanosheets in solution and their use for preparation of mixed zeolite hierarchical structures" autorstwa prof. Barbary Gil i prof. Wiesława Rotha z Grupy Chemii Zeolitów. Publikacja została przygotowana we współpracy z naukowcami z Zakładu Chemii Fizycznej UJ oraz Chemii Fizycznej i Makromolekularnej Uniwersytetu Karola w Pradze.
więcej o Praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma
Nagrody dla absolwentek filmoznawstwa z UJ
nagrody

Nagrody dla absolwentek filmoznawstwa z UJ

30.08.2021
Joanna Krygier i Joanna Najbor zostały laureatkami V Konkursu im. Profesor Eweliny Nurczyńskiej-Fidelskiej na najlepszą pracę magisterską z zakresu kina polskiego lub edukacji audiowizualnej, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne "Venae Artis" we współpracy z Katedrą Filmu i Mediów Audiowizualnych UŁ oraz z Muzeum Kinematografii w Łodzi.
więcej o Nagrody dla absolwentek filmoznawstwa z UJ
UJ cieszy się niezmiennym zainteresowaniem wśród Polonii
mobilna

UJ cieszy się niezmiennym zainteresowaniem wśród Polonii

25.08.2021
Ponad 600 młodych osób polskiego pochodzenia z całego świata otrzyma stypendia w ramach programu dla Polonii im. gen. Władysława Andersa na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie lub studia II stopnia. Ilu z nich będzie kształciło się w Uniwersytecie Jagiellońskim, dowiemy się wkrótce. Pośród szkół wyższych, na których wnioskodawcy deklarowali chęć podjęcia kształcenia, najstarsza polska uczelnia jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
więcej o UJ cieszy się niezmiennym zainteresowaniem wśród Polonii
Uniwersyteckie inwestycje w finale konkursu Modernizacja Roku [GŁOSOWANIE]
mobilna

Uniwersyteckie inwestycje w finale konkursu Modernizacja Roku [GŁOSOWANIE]

24.08.2021
Przebudowana szklarnia Victoria w Ogrodzie Botanicznym UJ i nowa siedziba Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ znalazły się w finale 25. edycji ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Dziś startuje plebiscyt internetowy dla realizacji finałowych. Zachęcamy do oddania głosu na uniwersyteckie inwestycje.
więcej o Uniwersyteckie inwestycje w finale konkursu Modernizacja Roku [GŁOSOWANIE]
Chiralne nanoklatki z DNA. Interesujące badania naukowców z UJ

19.08.2021
Grupa prof. Jonathana Heddle’a z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ wraz z naukowcami Wydziału Chemii UJ opublikowali wyniki badań nad chiralnymi nanoklatkami z DNA. Stworzone przez nich trójwymiarowe bryły mogą zostać wykorzystane jako materiał do zbudowania nowej generacji nośników leków.
więcej o Chiralne nanoklatki z DNA. Interesujące badania naukowców z UJ