Lista wiadomości

rada uczelni

Profesor Jacek Popiel 306. rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.05.2020
Dotychczasowy prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel zostanie nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. 12 maja jego kandydaturę poparło 193 przedstawicieli kolegium elektorskiego. Z powodu pandemii głosowanie odbyło się drogą elektroniczną. W wyborach na kadencję 2020-2024 był jedynym kandydatem.
więcej o Profesor Jacek Popiel 306. rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Święto UJ. 656. rocznica założenia najstarszej polskiej uczelni

12.05.2020
Dzień 12 maja jest dla profesorów, studentów i pracowników UJ pełen poczucia radości i dumy z ponad sześciu wieków istnienia uczelni. Przejawem tych uczuć są kwiaty składane w Katedrze Wawelskiej na grobach fundatorów naszej uczelni: Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły.
więcej o Święto UJ. 656. rocznica założenia najstarszej polskiej uczelni

Na rynku księgarskim pojawiła się nowa pozycja Wydawnictwa UJ

12.05.2020
Dziś najstarsza polska uczelnia świętuje 656-lecie. Z tej okazji Wydawnictwo UJ przygotowało premierę książki Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego pod redakcją Piotra Franaszka, profesora w Instytucie Historii UJ. Autor opisał w niej dzieje budowy olbrzymiego kompleksu badawczo-dydaktycznego, który przez kilkanaście lat powstawał w Krakowie-Pychowicach.
więcej o Na rynku księgarskim pojawiła się nowa pozycja Wydawnictwa UJ
mobilna

Badania studenta UJ CM nad koronawirusem docenione przez prestiżowe czasopismo

11.05.2020
Praca współautorstwa Michała Daniluka, studenta Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego CM UJ, została opublikowana na blogu Cutting Edge, związanym z czasopismem naukowym British Journal of Surgery. Publikacja o tytule “A Review of Peri-operative Precautions While Managing the SARS-CoV-2 Infected Patient” poświęcona jest problematyce rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 na terenie szpitali.
więcej o Badania studenta UJ CM nad koronawirusem docenione przez prestiżowe czasopismo

11.05.2020
"Dumni z tradycji – patrzymy w przyszłość" - brzmi hasło, które przyświecało obchodzonemu w 2014 roku Jubileuszowi 650-lecia założenia naszej Uczelni. Uniwersytet Jagielloński to połączenie dumy płynącej z historii najstarszej uczelni w naszym kraju z rolą wiodącego ośrodka naukowego i dydaktycznego współczesnej Polski.
więcej o Święto UJ. Najstarsza uczelnia w Polsce jako nowoczesny ośrodek europejskiej nauki