Lista wiadomości

relacja uroczystość

Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”

13.07.2020
13 lipca konsul generalna Węgier w Krakowie prof. Adrienne Körmendy otrzymała srebrny medal „Plus ratio quam vis” z rąk rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka. Jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez Uniwersytet Jagielloński zostało wręczone w trakcie uroczystego posiedzenia Senatu UJ w historycznej auli Collegium Maius.
więcej o Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”

Specjaliści z USD wszczepili największy implant w sercu nastolatka

13.07.2020
Lekarze z Kliniki Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie podjęli się operacji wady wrodzonej - zamknięcia, liczącego ok. 7-8 mm, ubytku międzykomorowego u 17-letniego chłopca. Pacjentowi zaimplantowano największy u dziecka w Polsce implant PFM LVSD COIL, który sprowadzono specjalnie dla potrzeb tej operacji. Większe implanty były już wszczepiane jedynie dorosłym.
więcej o Specjaliści z USD wszczepili największy implant w sercu nastolatka
rada uczelni

Profesorowie Bujnicki i Purchla odznaczeni przez prezydenta Litwy

10.07.2020
W Dniu Państwowości prezydent Republiki Litewskiej Gitanas Nausėda wręczył odznaczenia państwowe osobom za szczególne zasługi dla kraju. Krzyżem Kawalerskim Orderu Za Zasługi dla Litwy zostali uhonorowani profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego - Tadeusz Bujnicki i Jacek Purchla.
więcej o Profesorowie Bujnicki i Purchla odznaczeni przez prezydenta Litwy

W UJ CM wyszkolą przyszłych ratowników górskich. Ruszył nabór

10.07.2020
Szkolenie lawinowe, baza ratownicza na wysokości, hipotermia i odmrożenia, ratownictwo jaskiniowe - to tylko wybrane zagadnienia, które będą poruszane na zajęciach nowego kierunku studiów podyplomowych prowadzonego przez Medyczne Centrum Szkolenia Podyplomowego UJ CM. To jedyne w Polsce studia podyplomowe rozwijające tematykę ratownictwa górskiego i szkolące kadry medyczne w tym zakresie. Obecnie trwa rekrutacja.
więcej o W UJ CM wyszkolą przyszłych ratowników górskich. Ruszył nabór

Profesor Piotr Richter z tytułem Ambasadora Kongresów Polskich

09.07.2020
Kierownik I Katedry Chirurgii Ogólnej UJ CM i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego prof. Piotr Richter otrzymał tytuł Ambasadora Kongresów Polskich (AKP). To wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę jako miejsce organizacji spotkań i konferencji poprzez aktywną działalność w międzynarodowych stowarzyszeniach.
więcej o Profesor Piotr Richter z tytułem Ambasadora Kongresów Polskich