Lista wiadomości

relacja

Małopolska Noc Naukowców 2019 na UJ

30.09.2019
W ubiegły piątek, 27 września Małopolska Noc Naukowców ponownie zawitała na Uniwersytet Jagielloński. Sale laboratoryjne i wykładowe zostały otwarte dla wszystkich tych, którzy przez jedną noc w roku chcieli wcielić się w rolę naukowca.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2019 na UJ

Egzamin LEK: Absolwenci kierunku lekarskiego ponownie najlepsi

30.09.2019
Centrum Egzaminów Medycznych opublikowało wyniki jesiennej edycji Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK). Absolwenci kierunku lekarskiego UJ CM po raz kolejny uzyskali najlepszy wynik spośród wszystkich uczelni medycznych w Polsce - w dwóch podstawowych, najliczniejszych kategoriach zdających po raz pierwszy oraz ostatnich dwóch roczników (w sumie około 95 proc. wszystkich zdających egzamin).
więcej o Egzamin LEK: Absolwenci kierunku lekarskiego ponownie najlepsi

Wręczenie powołań przewodniczącym Rad Dyscyplin na UJ

27.09.2019
Rady Dyscyplin są całkowicie nowymi podmiotami rozpoczynającymi funkcjonowanie w ramach uczelni. Ich powstanie nastąpiło zgodnie z przepisami nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, tzw. Ustawy 2.0.
więcej o Wręczenie powołań przewodniczącym Rad Dyscyplin na UJ
osiągnięcie

27.09.2019
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki naboru wniosków o udział w Programie "Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe". 1 912 360 zł przeznaczone zostało na realizację projektu "DIGITALIZED! Społeczeństwo w dobie rewolucji cyfrowej", który poprowadzi Wydział Prawa i Administracji UJ.
więcej o Prawie 2 mln zł dla UJ na projekt w programie "Akademickie Partnerstwo Międzynarodowe"

Biblioteka Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa w nowej odsłonie

27.09.2019
W ciągu ostatnich 3 miesięcy przeprowadzono modernizację w Bibliotece Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM przy ul. Michałowskiego 12. Na nowo zaaranżowana została czytelnia, stając się komfortowym miejscem do korzystanie ze zbiorów. Powstała również oczekiwana przez studentów strefa cichej pracy. Koszt remontu wyniósł 86 tys. zł. Prace sfinansowano z dotacji projakościowej 2018-2020.
więcej o Biblioteka Instytutu Pielęgniarstwa i Położnictwa w nowej odsłonie