Lista wiadomości

Sztuczna inteligencja coraz inteligentniejsza dzięki naukowcom z UJ

02.04.2019
Zbudowanie nowatorskich sztucznych sieci neuronowych jest celem projektu badawczego, kierowanego przez prof. Jacka Tabora z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ, który właśnie uzyskał finansowanie w konkursie TEAM-NET Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
więcej o Sztuczna inteligencja coraz inteligentniejsza dzięki naukowcom z UJ

Promocje doktorskie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

02.04.2019
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Uroczystość odbyła się 2 kwietnia 2019 roku w auli Collegium Novum. 15 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

02.04.2019
Zakończyła się modernizacja dwóch budynków Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (USD) w Krakowie. Już wkrótce do wyremontowanych pomieszczeń przeniesione zostaną trzy oddziały, poradnia ortopedyczna oraz szpitalna szkoła. Prace wykonano w ramach Programu Przebudowy USD na lata 2011- 2018 finansowanego ze środków rządowych.
więcej o Wyremontowane budynki Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego gotowe na przyjęcie pacjentów

Promocje doktorskie Wydziału Chemii

02.04.2019
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Chemii. Uroczystość odbyła się 2 kwietnia 2019 roku w auli Collegium Novum. 9 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Chemii

Promocje doktorskie Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu

02.04.2019
Prof. Tomasz Grodzicki, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Biologii. Uroczystość odbyła się 1 kwietnia 2019 roku w auli Collegium Novum. 13 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu