Poezja rozmawia z filozofią - konferencja poświęcona Adamowi Zagajewskiemu
relacja

Poezja rozmawia z filozofią - konferencja poświęcona Adamowi Zagajewskiemu

20.06.2022
- Spotykamy się ponad rok po odejściu wielkiego poety i filozofa. W tym czasie, który upłynął bardzo odczuwamy jego brak. Podczas konferencji chcemy podkreślić, jak ważna była poezja, a także inne wypowiedzi Adama Zagajewskiego w kontekście filozofii. Ufam, że te dwa dni rozmów będą stanowiły początek nowego myślenia o twórczości poety – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel otwierając konferencję „Adam Zagajewski. Poezja rozmawia z filozofią”.
więcej o Poezja rozmawia z filozofią - konferencja poświęcona Adamowi Zagajewskiemu
Uczeni ponownie zbadają mikrobiologiczny odcisk palca Krakowa
mobilna

Uczeni ponownie zbadają mikrobiologiczny odcisk palca Krakowa

20.06.2022
Tegoroczna edycja akcji Global City Sampling Day (gCSD) odbędzie się po raz kolejny już w najbliższy wtorek 21 czerwca. Próbki mikrobiologiczne zbierane będą w miastach na całym świecie, także w Krakowie, dzięki naukowcom z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ) i wsparciu Urzędu Miasta Krakowa oraz jednostek samorządowych.
więcej o Uczeni ponownie zbadają mikrobiologiczny odcisk palca Krakowa
Panamska wystawa w Ogrodzie Botanicznym

15.06.2022
15 czerwca 2022 r. w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego otwarta została wystawa pt. "Bioróżnorodność i różnorodność kulturowa Panamy”. W uroczystości uczestniczyli prorektor UJ ds. badań naukowych prof. Piotr Kuśtrowski oraz ambasador Panamy w Polsce Javier Bonagas. Wystawa nawiązuje do rocznicy urodzin Józefa Warszewicza – wybitnego XIX-wiecznego botanika, znawcy roślinności tropikalnej.
więcej o Panamska wystawa w Ogrodzie Botanicznym
Prestiżowa nagroda dla dr Anny Czarnej z MCB UJ
osiągnięcie

Prestiżowa nagroda dla dr Anny Czarnej z MCB UJ

15.06.2022
Komitet Naukowy Interdyscyplinarnej Konferencji Nauk o Lekach ACCORD 2022 przyznał prestiżową Nagrodę im. prof. Stanisława Binieckiego dr Annie Czarnej z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego za prace nad zastosowaniem biologii strukturalnej w poszukiwaniu nowych substancji czynnych.
więcej o Prestiżowa nagroda dla dr Anny Czarnej z MCB UJ
Promocje habilitacyjne trzech kolejnych dyscyplin
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne trzech kolejnych dyscyplin

15.06.2022
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym naukowców w dyscyplinach: psychologia, nauki socjologiczne oraz nauki o kulturze i religii, które odbyły się we wtorek 14 czerwca w auli Collegium Maius UJ. 11 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne trzech kolejnych dyscyplin