Lista wiadomości

nagrody

Biblioteka Kraków nagrodziła najnowszą książkę historyka z UJ

19.11.2019
"O historii nie dla idiotów" prof. Andrzeja Nowaka z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca Listopada. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 28 listopada br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy Bibliotece Kraków (ul. Szczepańska 1).
więcej o Biblioteka Kraków nagrodziła najnowszą książkę historyka z UJ

Instytut Psychologii i Cogiteon razem dla społecznych innowacji

19.11.2019
Instytut Psychologii UJ (IP UJ) podpisał umowę o współpracy z Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie (MCN). Porozumienie w tej sprawie podpisali dr hab. Jacek Nowak, prof. UJ, prodziekan Wydziału Filozoficznego UJ, dr hab. Michał Wierzchoń, prof. UJ dyrektor IP UJ oraz Piotr Szymański, dyrektor MCN. Współpraca ma sprzyjać ma wymianie doświadczeń, ułatwić prezentowanie osiągnięć i realizację wspólnych projektów upowszechniających naukę.
więcej o Instytut Psychologii i Cogiteon razem dla społecznych innowacji
mobilna

Nico van Straalen uhonorowany doktoratem honoris causa UJ

19.11.2019
19 listopada 2019 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius UJ odbyła się uroczystość przyznania doktoratu honoris causa zasłużonemu holenderskiemu biologowi prof. Nico van Straalenowi.
więcej o Nico van Straalen uhonorowany doktoratem honoris causa UJ

Uniwersytet Jagielloński wita nowych pracowników

18.11.2019
18 listopada w auli Collegium Novum odbyło się powitanie nowych pracowników najstarszej polskiej uczelni przez rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka.
więcej o Uniwersytet Jagielloński wita nowych pracowników

Powstała ekspozycja obrazująca historię krakowskiej stomatologii

18.11.2019
Z udziałem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka w Instytucie Stomatologii Wydziału Lekarskiego UJ CM (IS) otwarto "Galerię na schodach »Pokolenia«". Graficzna prezentacja historii krakowskiej stomatologii stanowi część ekspozycji muzealnej tej medycznej jednostki. W jej przygotowania zaangażowani byli: prof. Ryszard W. Gryglewski, prof. Stanisław Majewski, dyrektor IS prof. Joanna Zarzecka oraz dyrektor Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej Marek Szwarczyński.
więcej o Powstała ekspozycja obrazująca historię krakowskiej stomatologii