Uniwersytet Jagielloński protestuje przeciwko budowie Trasy Pychowickiej

28.02.2024
Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego wyraził stanowczy protest przeciwko budowie Trasy Pychowickiej (węzeł "Ruczaj") według wariantu 6. na terenach Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ. Inwestycja "Budowa Trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej (węzeł 'Ofiar Katynia', węzeł 'Ruczaj')" jest fragmentem trzeciej obwodnicy Krakowa, łączącym ul. Armii Krajowej z Trasą Łagiewnicką.
więcej o Uniwersytet Jagielloński protestuje przeciwko budowie Trasy Pychowickiej

26.02.2024
Kierująca w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Zespołem Poradni Leczenia Uzależnień dla dorosłych, dzieci i młodzieży dr Jolanta Ryniak została powołana 22 lutego przez wojewodę małopolskiego do pełnienia przez najbliższe pięć lat funkcji konsultanta wojewódzkiego. Do jej obowiązków należeć będą zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne oraz wspieranie zadań wykonywanych przez wojewodę.
więcej o Dr Jolanta Ryniak nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie psychoterapii uzależnień
Prace badawcze nad magazynowaniem energii elektrycznej muszą być kontynuowane

26.02.2024
Władze czterech polskich uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego apelują do polskiego rządu o kontynuację działań mających na celu zainicjowanie rządowego programu finasowania w celu stworzenia przemysłu magazynowania energii opartego na technologii elektrochemicznych ogniw jonowych, ze szczególnym uwzględnieniem ogniw sodowo-jonowych.
więcej o Prace badawcze nad magazynowaniem energii elektrycznej muszą być kontynuowane
Naukowcy UJ laureatami konkursów MAESTRO 15 i SONATA BIS 13

23.02.2024
W piątek 23 lutego Narodowe Centrum Nauki (NCN) poinformowało o rozstrzygnięciu konkursów MAESTRO 15 i SONATA BIS 13. Badacze Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymali w nich 10 grantów - 2 mistrzowskie i 8 na stworzenie nowych zespołów naukowych. Na sfinansowanie zwycięskich projektów otrzymają oni ponad 30,5 mln złotych.
więcej o Naukowcy UJ laureatami konkursów MAESTRO 15 i SONATA BIS 13
List ministra nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej

20.02.2024
Z okazji Dnia Nauki Polskiej szef resortu nauki Dariusz Wieczorek skierował list do przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego. Pogratulował w nim osiągnięć badawczych, dydaktycznych, wdrożeniowych i organizacyjnych. Nakreślił także priorytety oraz cele swojej działalności na stanowisku ministra nauki.
więcej o List ministra nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej