Lista wiadomości

relacja

Szczytny cel po raz szósty połączył studentów UJ i AGH

10.12.2018
Podczas rozegranego 7 grudnia VI Meczu Charytatywnego, Uniwersytet Jagielloński po raz trzeci w historii pokonał Akademię Górniczo-Hutniczą, tym samym wyrównując ilość turniejowych zwycięstw.
więcej o Szczytny cel po raz szósty połączył studentów UJ i AGH

Instytut Stomatologii UJ CM świętował 115. urodziny

10.12.2018
7 grudnia w Muzeum Collegium Maius odbyła się konferencja jubileuszowa z okazji 115. rocznicy utworzenia Instytutu Stomatologicznego na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
więcej o Instytut Stomatologii UJ CM świętował 115. urodziny

Rektor UJ spotkał się z profesorami wizytującymi

10.12.2018
W poniedziałek 10 grudnia odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka z profesorami wizytującymi, którzy obejmą stanowiska na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest to już trzecie z serii spotkań, które odbywają się na UJ od początku roku 2018 w ramach nowego programu dla profesorów zagranicznych sfinansowanego przez rektora. Oprócz prof. Nowaka Uniwersytet Jagielloński reprezentowali prof. Adam Jelonek i prof. Piotr Laidler.
więcej o Rektor UJ spotkał się z profesorami wizytującymi

Budynki UJ CM przechodzą gruntowną modernizację [ZDJĘCIA]

10.12.2018
W dwóch budynkach Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (UJ CM) - przy ul. Czystej 18 i Medycznej 9 - trwają prace termomodernizacyjne, których efektem będzie zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej, obniżenie emisji gazów cieplarnianych, a także podniesienie walorów estetycznych. To wynik umowy między UJ CM a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisanej w marcu 2017 roku.
więcej o Budynki UJ CM przechodzą gruntowną modernizację [ZDJĘCIA]

Start-up z UJ rewolucjonizuje analizę zdjęć mikroskopowych

07.12.2018
DiCELLa to firma bioinformatyczna tworząca własne oprogramowanie do analizy zdjęć mikroskopowych. Dzięki wykorzystaniu autorskich algorytmów w połączeniu z najnowszymi technikami uczenia maszynowego, a zwłaszcza głębokich sieci neuronowych, proponowane oprogramowanie daje nowe możliwości w analizie obrazu. Start-up ma przede wszystkim wspierać diagnostów i laborantów w ich codziennej pracy.
więcej o Start-up z UJ rewolucjonizuje analizę zdjęć mikroskopowych