Lista wiadomości

Ukazał się przewodnik po polskich ośrodkach astronomicznych

01.04.2021
Pod koniec marca ukazało się opracowanie "Polskie ośrodki astronomiczne" przedstawiające placówki naukowe zajmujące się badaniami kosmosu, a dodatkowo zawierające też ciekawe zestawienia dotyczące działalności edukacyjno-popularyzacyjnej. Wydawcami informatora są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego (OA UJ) - najstarszy tego typu ośrodek naukowy w Polsce.
więcej o Ukazał się przewodnik po polskich ośrodkach astronomicznych
Prace magisterskie studentów WPiA UJ nagrodzone przez UOKiK
mobilna

Prace magisterskie studentów WPiA UJ nagrodzone przez UOKiK

31.03.2021
Czworo studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) zostało nagrodzonych w konkursach prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na najlepsze prace magisterskie poświęcone ochronie konkurencji i konsumentów.
więcej o Prace magisterskie studentów WPiA UJ nagrodzone przez UOKiK
Ruszają szkolenia uprawniające do przeprowadzania szczepień

31.03.2021
Oczekiwane przez wszystkich zwiększone dostawy szczepionek przeciw COVID-19 oznaczają konieczność przeszkolenia pracowników medycznych, którzy będą mogli wesprzeć system ochrony zdrowia w procesie powszechnych i masowych szczepień. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum rozpoczyna cykl bezpłatnych szkoleń.
więcej o Ruszają szkolenia uprawniające do przeprowadzania szczepień
Endokrynologia od czwartku w nowej siedzibie w Prokocimiu

30.03.2021
Od 1 kwietnia Klinika Endokrynologii wraz z poradnią, mieszczące się dotychczas przy ul. Kopernika, przenoszą się do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego. Oprócz adresu zmianie ulegnie też nazwa jednostki - Klinika Endokrynologii, Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej. W ramach nowej struktury postanie komfortowy, 7-łóżkowy oddział izotopowy, zapewniający możliwość leczenia pacjentów z rakiem tarczycy.
więcej o Endokrynologia od czwartku w nowej siedzibie w Prokocimiu
W krakowskiej Tauron Arenie powstanie masowy punkt szczepień

30.03.2021
W kolejnych tygodniach do Polski dotrą duże ilości szczepionek przeciwko COVID-19, co powinno znacznie przyspieszyć proces szczepień. W Tauron Arenie powstanie duży punkt do szczepień populacyjnych, w którym dziennie będzie mogło być podawanych nawet 2 tys. dawek. Kluczowe znaczenie w tych działaniach odegra Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU).
więcej o W krakowskiej Tauron Arenie powstanie masowy punkt szczepień