Lista wiadomości

nagrody

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ

07.01.2021
Centrum Inteligentnego Rozwoju podało laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Uhonorowano nią 20 badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla 20 naukowców z UJ
Biolog: Powrót do normalności możliwy pod jednym warunkiem

05.01.2021
5 stycznia resort zdrowia poinformował o 7624 nowych zakażeniach koronawirusem. Jest to wzrost przypadków w porównaniu do danych z wczoraj. Tym samym na COVID-19 zachorowało już ponad 1,3 mln Polaków. Kiedy pandemia wyhamuje? W jaki sposób powinno zachęcać się do szczepień? Jak długo będziemy musieli nosić maseczki ochronne? M.in. te kwestie poruszyliśmy w rozmowie z dr. Rafałem Mostowym, biologiem w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ.
więcej o Biolog: Powrót do normalności możliwy pod jednym warunkiem
Badacze z UJ wśród laureatów programu im. Mieczysława Bekkera
osiągnięcie

Badacze z UJ wśród laureatów programu im. Mieczysława Bekkera

04.01.2021
Siedmioro naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) na wyjazdy naukowe do najlepszych uczelni i ośrodków naukowo-badawczych na świecie. Swoje projekty będą realizować w Niemczech, Czechach, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.
więcej o Badacze z UJ wśród laureatów programu im. Mieczysława Bekkera
Ministerialne fundusze dla UJ na działalność Pracowni Telewizyjnej

31.12.2020
Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o zwiększeniu wysokości subwencji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego na 2020 rok w kwocie 500 tys. zł. Przyznane dofinansowanie przeznaczone zostanie na modernizację i doposażenie działającej przy Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ Pracowni Telewizyjnej. Uniwersytet Jagielloński wnioskował o środki na utworzenie uniwersyteckiego centrum edukacyjno-multimedialnego.
więcej o Ministerialne fundusze dla UJ na działalność Pracowni Telewizyjnej
Apel KRASP o propagowanie udziału w szczepieniach na COVID-19

30.12.2020
Komisja ds. Nauki Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich zaapelowała do wszystkich osób ze społeczności uczelni o aktywne włączenie do rzetelnego przedstawiania korzyści osobistych i społecznych związanych z powszechnym poddaniem się szczepieniu przeciwko COVID-19. Zdaniem autorów dokumentu "tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy tę pandemię zakończyć".
więcej o Apel KRASP o propagowanie udziału w szczepieniach na COVID-19