Finał Konkursu Anatomicznego „Scapula Aurea/Golden Scapula 2017”

27.05.2017
27 maja 2017 r. w Katedrze Anatomii UJ Collegium Medicum odbywa się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Anatomicznej „Scapula Aurea/Golden Scapula”, skierowanego do studentów, którzy w swoich macierzystych uczelniach osiągnęli najwyższy poziom wiedzy w zakresie anatomii.
więcej o Finał Konkursu Anatomicznego „Scapula Aurea/Golden Scapula 2017”
Sukces kardiologów z Prokocimia. To pierwszy taki zabieg w Polsce

26.05.2017
W sali hybrydowej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD) dokonano zabiegu wszczepienia nowoczesnego stentgraftu do aorty 13-letniej pacjentki. To jeden pierwszych w Europie przypadków wykorzystania u dziecka implantu pokrytego wielowarstwowym materiałem, który zastępuje prawdziwe naczynie i ma możliwość poszerzania się w miarę wzrostu pacjenta.
więcej o Sukces kardiologów z Prokocimia. To pierwszy taki zabieg w Polsce
Exit room Afryka
wydarzenie studenckie

Exit room Afryka

26.05.2017
24 maja w jednym z budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Wenecja 2, zrobiło się bardzo ciepło. Jak to możliwe?
więcej o Exit room Afryka
W Krakowie rozpoczął się 17. Festiwal Nauki i Sztuki

25.05.2017
Jak wybucha wulkan? Jak powstaje tsunami? Skąd bierze się woda w kranie? Jak myśleć kreatywnie? Jak lepi się garnki? Jak rośnie drzewo poezji? Na te oraz wiele innych dociekliwych pytań odpowiedzieć postarają się naukowcy i studenci krakowskich uczelni podczas pokazów i wykładów przygotowanych w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki.
więcej o W Krakowie rozpoczął się 17. Festiwal Nauki i Sztuki
W uniwersyteckim synchrotronie powstaje kolejna linia badawcza

25.05.2017
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris otrzymało z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) blisko 10 milionów złotych dofinansowania na budowę 4. linii badawczej. Będzie to linia eksperymentalna miękkiego promieniowania rentgenowskiego do badań magnetycznego dichroizmu kołowego (XMCD - X-ray magnetic circular dichroism).
więcej o W uniwersyteckim synchrotronie powstaje kolejna linia badawcza