Na kampusie UJ wybiegano ponad 10 tys. złotych na rzecz Hospicjum dla Dzieci

Na kampusie UJ wybiegano ponad 10 tys. złotych na rzecz Hospicjum dla Dzieci

07.05.2017
6 maja na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się charytatywny bieg zorganizowany przez Stowarzyszenie All In UJ. Superbohaterom, którzy w kolorowych strojach przybyli na Ruczaj, aby zmierzyć się z przełajową trasą Biegu Bohaterów, nie straszne było błoto, bo każdy krok był zrobiony dla Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera.
więcej o Na kampusie UJ wybiegano ponad 10 tys. złotych na rzecz Hospicjum dla Dzieci
Promocje doktorskie Wydziału Chemii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Chemii

04.05.2017
Prof. Armen Edigarian, prorektor UJ ds. dydaktyki, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Chemii. Uroczystość miała miejsce 27 kwietnia 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. Siedmioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Chemii
Uniwersytet Jagielloński świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
uroczystość

Uniwersytet Jagielloński świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03.05.2017
226 lat temu Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 Maja - pierwszą w Europie i drugą na świecie ustawę zasadniczą. W pracę nad jej powstaniem zaangażowani byli król Stanisław August Poniatowski, Stanisław Małachowski, Ignacy Potocki oraz Stanisław Staszic, ale jej ostateczną redakcję powierzono Hugonowi Kołłątajowi - reformatorowi Akademii Krakowskiej i rektorowi naszej uczelni w latach 1782-1786.
więcej o Uniwersytet Jagielloński świętuje rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Promocje doktorskie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

02.05.2017
Prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Uroczystość miała miejsce 27 kwietnia 2017 roku w auli Collegium Novum UJ. Dziewięcioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Collegium Iuridicum: Jubileusz profesora Jana Ostrowskiego
uroczystość

Collegium Iuridicum: Jubileusz profesora Jana Ostrowskiego

28.04.2017
"Velis qoud possis" to tytuł księgi pamiątkowej dedykowanej prof. Janowi Ostrowskiemu, wieloletniemu pracownikowi naukowemu Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego (IHS UJ). Monografię, w dowód uznania za całokształt twórczości, wręczyli Jubilatowi współpracownicy, uczniowie i przyjaciele. Uroczystość odbyła się w piątkowy wieczór w sali im. Karola i Karoliny Lanckorońskich w Collegium Iuridicum.
więcej o Collegium Iuridicum: Jubileusz profesora Jana Ostrowskiego