14.12.2016
Spotkanie odbyło się 13 grudnia na Wydziale Polonistyki UJ w auli przy ul. Grodzkiej 64. Zaprezentowane zostały podręczniki i publikacje naukowe, których autorami są pracownicy i współpracownicy Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie.
więcej o Promocja publikacji wydanych przez pracowników Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie
Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki
osiągnięcie

Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki

13.12.2016
111 studentów i 18 doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe na rok akademicki 2016/2017. Jak poinformował w komunikacie resort nauki, stypendium wynosi 15 tys. zł w przypadku studentów oraz 25 tys. zł w przypadku doktorantów. Wypłaci je jednorazowo uczelnia.
więcej o Ponad 120 studentom i doktorantom przyznano stypendia ministra nauki
Udane występy studentek UJ w kadrze futsalu

13.12.2016
Reprezentacja Polski w futsalu wygrała rozgrywany w dniach 9-11 grudnia w Ostrawie Turniej Państw Wyszehradzkich. W kadrze wystąpiło 5 zawodniczek występujących na co dzień w drużynie AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego: bramkarka Karolina Klabis, grająca z opaską kapitana Justyna Maziarz, a także Magdalena Knysak, Kinga Wilk i Natalia Sitarz.
więcej o Udane występy studentek UJ w kadrze futsalu
Fundacja Tesco Dzieciom po raz kolejny wsparła szpital w Prokocimiu

12.12.2016
12 grudnia prodrobot, nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, trafił do małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD). Dzięki akcji „wyBIEGAM poMOC" zorganizowanej przez Fundację Tesco Dzieciom udało się zgromadzić 200 000 złotych. W 5. Biegu Charytatywnym na linii mety stanęło około 3 tys. biegaczy. To właśnie dzięki ich pomocy w poniedziałek do szpitala trafiła ta niezwykle innowacyjna maszyna.
więcej o Fundacja Tesco Dzieciom po raz kolejny wsparła szpital w Prokocimiu
Promocje doktorskie Wydziału Chemii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Chemii

12.12.2016
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Chemii. Uroczystość miała miejsce 6 grudnia 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 21 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Chemii