Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej
osiągnięcie

Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej

07.12.2016
Kierownik Zakładu Prawa Karnego Porównawczego na Wydziale Prawa i Administracji UJ prof. Piotr Kardas został wybrany na wiceprezesa Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA). Decyzję taką podjęto podczas sobotniego posiedzenia plenarnego NRA. Rada jest organem samorządu zawodowego adwokatów wykonujących zawód zaufania publicznego. Samorząd adwokatów działa pod ochroną Konstytucji RP.
więcej o Profesor Piotr Kardas w prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej
UJ nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"
nagrody

UJ nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"

06.12.2016
Budynek Collegium Maius i Dom Ronalda McDonalda przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu zostały wyróżnione w 10. edycji konkursu architektonicznego "Kraków bez barier". Wyniki ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się 5 grudnia w sali im. Siemiradzkiego w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
więcej o UJ nagrodzony w konkursie "Kraków bez barier"
"Inne spojrzenie" - pokaz filmu z audiodeskrypcją

06.12.2016
Audiodeskrypcja to coraz częstsza forma przekazu kulturowego dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Niesie ona jednak także informację dla osób widzących, a z całą pewnością wywołuje refleksję na temat kultury obrazkowej, w której żyjemy i odnajdywaniu się w niej osób niewidomych. Być może nawet w jakimś sensie osoby te mają przewagę nad widzącymi? Dlaczego?
więcej o "Inne spojrzenie" - pokaz filmu z audiodeskrypcją
Krzyż Komandorski dla znawcy prawa amerykańskiego

06.12.2016
2 grudnia 2016 prof. Rett Ryszard Ludwikowski otrzymał z rąk Józefa Gawrona, wicewojewody małopolskiego, Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP. Laudację dla prof. Ludwikowskiego wygłosił prof. Bartosz Brożek, prodziekan ds. współpracy międzynarodowej Wydziału Prawa i Administracji UJ.
więcej o Krzyż Komandorski dla znawcy prawa amerykańskiego
Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
uroczystość

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

05.12.2016
5 grudnia 2016 r. w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę.
więcej o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom