UJ włącza się w współpracę z Regionem-Centralnym Doliny Loary

29.11.2016
W auli Polskiej Akademii Umiejętności odbyły się polsko-francuskie warsztaty naukowe poświęcone pogłębieniu wzajemnej współpracy badawczej. W spotkaniu, zorganizowanym przez Instytut Badań Zaawansowanych Regionu-Centralnego Doliny Loary przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie i jego odpowiednikiem w Orleanie, uczestniczyli zarówno przedstawiciele środowiska akademickiego, jak i władz regionalnych.
więcej o UJ włącza się w współpracę z Regionem-Centralnym Doliny Loary

29.11.2016
Kampania społeczna "Jestem dziennikarzem" opracowana przez Stowarzyszenie MediaTory to odpowiedź na niewielką świadomość społeczeństwa o działaniu mediów. Internauci i odbiorcy tradycyjnych środków przekazu często krytykują jakość dziennikarstwa, twierdząc, że jest ona coraz niższa. Tymczasem MediaTory od 10 lat pokazują, że dobre dziennikarstwo wciąż istnieje.
więcej o Studenci dziennikarstwa pokażą, jak świadomie i odpowiedzialnie korzystać z mediów
Stefan Batory na Uniwersytecie Krakowskim

29.11.2016
29 listopada 1578 r. król Stefan Batory zawitał na Uniwersytet Krakowski, wysłuchał dysputy teologicznej w Collegium Maius i zwiedził jej bibliotekę. Uczoność mistrzów, wspaniałość księgozbioru i instrumentów matematycznych wzbudziły podziw króla. Zaowocowało to nadaniem uniwersytetowi prepozytury w kolegiacie św. Floriana.
więcej o Stefan Batory na Uniwersytecie Krakowskim
Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji

29.11.2016
Prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju, przewodniczyła promocjom doktorskim Wydziału Prawa i Administracji. Uroczystość miała miejsce 24 listopada 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 22 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji
Nowoczesne symulacje medyczne w Collegium Medicum UJ
relacja

Nowoczesne symulacje medyczne w Collegium Medicum UJ

28.11.2016
28 listopada w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum odbyły się pokazy symulacji medycznych z wykorzystaniem nowoczesnych fantomów stanowiących wierny model organizmu pacjenta. Prezentacja miała charakter zajęć pokazowych ze studentami UJ CM.
więcej o Nowoczesne symulacje medyczne w Collegium Medicum UJ