Mariusz Szczygieł AuTORytetem w plebiscycie MediaTory

16.11.2016
Reporter i pisarz Mariusz Szczygieł, od kilkunastu lat związany z "Gazetą Wyborczą", otrzyma statuetkę w kategorii AuTORytet w tegorocznej edycji studenckiego plebiscytu dziennikarskiego MediaTory. Nazwiska laureatów w pozostałych 8 kategoriach poznamy podczas gali, która odbędzie się na początku grudnia w Auditorium Maximum UJ.
więcej o Mariusz Szczygieł AuTORytetem w plebiscycie MediaTory
Ponad 60 milionów złotych na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki
osiągnięcie

Ponad 60 milionów złotych na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki

15.11.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło 11. edycję konkursów Opus, Sonata i Preludium, a także 2. edycję konkursu Polonez. Nagrodzonych w nich zostało 116 uniwersyteckich naukowców, którzy otrzymają 60,1 mln zł. Łącznie NCN sfinansuje 1090 projektów, na realizację których przekaże ponad 494 mln zł.
więcej o Ponad 60 milionów złotych na badania podstawowe od Narodowego Centrum Nauki
11 kilometrów na 11 listopada

11 kilometrów na 11 listopada

14.11.2016
Ponad 3 tysiące osób wzięło udział w 3. Krakowskim Biegu Niepodległości. Biało-czerwona fala biegaczy pokonała 11 kilometrową trasę w centrum Krakowa, aby uczcić Święto Niepodległości i pomóc dzieciom z wadami serca.
więcej o 11 kilometrów na 11 listopada
Promocje doktorskie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

14.11.2016
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Uroczystość miała miejsce 8 listopada 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 11 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Prof. Leah Wortham nagrodzona Orderem Zasługi RP
nagrody

Prof. Leah Wortham nagrodzona Orderem Zasługi RP

10.11.2016
10 listopada 2016 r. wojewoda małopolski Józef Pilch, w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej prof. Leah Wortham z Catholic University Columbus School of Law.
więcej o Prof. Leah Wortham nagrodzona Orderem Zasługi RP