Akademiki UJ CM - przykład udanego partnerstwa publiczno-prywatnego
wizyta

Akademiki UJ CM - przykład udanego partnerstwa publiczno-prywatnego

26.09.2016
Wyremontowane akademiki przeznaczone dla studentów medycyny UJ Collegium Medicum przy ulicy Badurskiego w Krakowie-Prokocimiu zwiedzał 26 września w towarzystwie władz UJ minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin.
więcej o Akademiki UJ CM - przykład udanego partnerstwa publiczno-prywatnego
Orientation Week 2016

26.09.2016
W dniu 26 września 2016 rozpoczął się kolejny Orientation Week, dedykowany wszystkim zagranicznym studentom UJ, zorganizowany przez Erasmus Student Network UJ i Dział Międzynarodowej Wymiany Studenckiej, przy wsparciu Samorządu Studentów UJ. Do wzięcia udziału zaproszeni zostali zarówno studenci przyjeżdżający na semestr lub rok akademicki, jak i ci rozpoczynający regularne studia w naszej Alma Mater.
więcej o Orientation Week 2016
Posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych w Krakowie

26.09.2016
W poniedziałek 26 września o 14:00 w Sali Senackiej Collegium Novum UJ odbyło się pierwsze posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych w Krakowie w roku akademickim 2016/2017. Było to również pierwsze posiedzenie Kolegium w nowym składzie. Z uwagi na szczególny charakter posiedzenia wziął w nim również udział Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
więcej o Posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych w Krakowie
Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe
osiągnięcie

Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe

26.09.2016
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) rozstrzygnęło ostatni konkurs w programie strategicznym "Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych - Strategmed". Liderem jednego z nagrodzonych konsorcjów naukowo-przemysłowych jest Uniwersytet Jagiellońskiego. NCBiR na realizację projektu ”Opracowanie zoptymalizowanych metod leczenia uszkodzeń tkankowych w oparciu o innowacyjne kompozyty oraz mezenchymalne komórki macierzyste i ich pochodne u pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi” przekaże 8 769 375,00 zł.
więcej o Prawie 9 milionów złotych od NCBiR na prace badawczo-rozwojowe
Profesor Jarosław Górniak przewodniczącym Rady Narodowego Kongresu Nauki

26.09.2016
Wypracowanie propozycji zmian do tzw. Ustawy 2.0. to podstawowe zadanie 52-osobowej Rady Narodowego Kongresu Nauki. Funkcję przewodniczącego będzie pełnić prof. Jarosław Górniak, dziekan Wydziału Filozoficznego UJ. Zaproszenie do grona debatującego nad przyszłością polskiej nauki przyjęli m.in. rektor UJ prof. Wojciech Nowak, prof. Maria Korytowska z Wydziału Polonistyki oraz prof. Andrzej Białas z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.
więcej o Profesor Jarosław Górniak przewodniczącym Rady Narodowego Kongresu Nauki