Salon All in UJ z Krzysztofem Gonciarzem

06.10.2016
Nie każdy absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego ma okazję stanąć po „drugiej stronie”, a już tym bardziej zobaczyć przed sobą wypełnioną po brzegi aulę Auditorium Maximum UJ. Z takim przyjęciem spotkał się 4 października 2016 r. Krzysztof Gonciarz – twórca filmowy, youtuber, komik internetowy oraz autor książek – podczas pierwszego w tym roku Saloniu All in UJ. Partnerem serii jest Dział Promocji i Informacji UJ.
więcej o Salon All in UJ z Krzysztofem Gonciarzem
Uniwersyteccy medycy nagrodzeni w plebiscycie "Gazety Krakowskiej"
osiągnięcie

Uniwersyteccy medycy nagrodzeni w plebiscycie "Gazety Krakowskiej"

04.10.2016
Po raz drugi "Gazeta Krakowska" rozstrzygnęła plebiscyt na Lekarza Małopolski. W tym roku swoje nagrody przyznawali zarówno sami czytelnicy, jak i członkowie specjalnie wyłonionej kapituły. W gronie zwycięzców znalazło się troje pracowników Szpitala Uniwersyteckiego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Statuetki wręczono 30 września podczas II Forum Medycznego Małopolski.
więcej o Uniwersyteccy medycy nagrodzeni w plebiscycie "Gazety Krakowskiej"
Instytut Orientalistyki zainaugurował 97. rok akademicki
uroczystość

Instytut Orientalistyki zainaugurował 97. rok akademicki

03.10.2016
Z udziałem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka, dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Elżbiety Górskiej, prof. UJ, dyrektor Instytutu Orientalistyki UJ prof. Barbary Michalak-Pikulskiej oraz wiceminister spraw zagranicznych dr Joanny Wronekiej odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w Instytucie Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (IO UJ). Uroczystość miała miejsce 3 października w auli Collegium Novum.
więcej o Instytut Orientalistyki zainaugurował 97. rok akademicki
Studenci UJ zwycięzcami hackathonu danych publicznych

03.10.2016
W niedzielę, 25 września, zakończył się pierwszy rządowy maraton programistów, czyli hackathon danych publicznych. 90 osób w 17 zespołach tworzyło przez weekend aplikacje wykorzystujące dane publiczne i walczyło o nagrody o łącznej puli ponad 50 tys. zł. Trzy zwycięskie projekty zostaną wdrożone. Nagroda główna trafiła do zespołu "Fringers", którego członkami są studenci Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Studenci UJ zwycięzcami hackathonu danych publicznych
Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ
osiągnięcie

Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ

03.10.2016
W dzisiejszych czasach dane, których używamy są zwykle wcześniej poddane kompresji, co pozwala obniżyć koszt ich przechowywania i przesyłania. Przykładowo, stratna kompresja wideo, używana podczas oglądania filmów, pozwala zmniejszyć oryginalną wielkość pliku nawet tysiąc razy.
więcej o Używasz Facebooka lub Apple’a? Twoje dane są zapisane kodowaniem z UJ