Zmarł profesor Adam Bielański

06.09.2016
W wieku 104 lat odszedł nestor polskiej nauki, znakomity chemik, twórca polskiej i krakowskiej szkoły katalizy, profesor honorowy UJ.
więcej o Zmarł profesor Adam Bielański
uroczystość

02.09.2016
Na spotkanie, które odbyło się 31 sierpnia w Librarii Collegium Maius UJ, przybyły władze rektorskie i dziekańskie mijającej oraz nowej kadencji. Zgromadzonych powitał rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który swój urząd będzie piastował przez kolejne cztery lata.
więcej o Uroczyste przejęcie funkcji i obowiązków przez władze Uniwersytetu Jagiellońskiego nowej kadencji 2016-2020
Artykuł naukowców z UJ wyróżniony przez „Journal of Experimental Biology”
osiągnięcie

Artykuł naukowców z UJ wyróżniony przez „Journal of Experimental Biology”

02.09.2016
Artykuł o mechanizmie spalania tłuszczu w celu nawodnienia organizmu przez zeberki autorstwa czworga uczonych z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego został wyróżniony przez redakcję prestiżowego czasopisma biologicznego.
więcej o Artykuł naukowców z UJ wyróżniony przez „Journal of Experimental Biology”
Uniwersyteckie projekty nagrodzone w konkursie HERA Uses of the Past

02.09.2016
Dwa projekty z udziałem uniwersyteckich badaczek otrzymały finansowanie w konkursie organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki wraz z siecią HERA, wspierającą badania humanistyczne. Jego budżet wynosi 21 milionów euro. Celem nagrodzonych przedsięwzięć jest próba odpowiedzi na pytania, jak rozumienie historii i współczesna refleksja nad historią wpływają na dzisiejsze postawy społeczne, polityczne oraz zmiany kulturowe Europie.
więcej o Uniwersyteckie projekty nagrodzone w konkursie HERA Uses of the Past
Szpital Uniwersytecki wyróżniony przez wydawnictwo medyczne

01.09.2016
Oddział Kliniczny Chorób Metabolicznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i Katedry Kliniki Chorób Metabolicznych UJ CM, kierowany przez profesora Macieja Małeckiego, został wyróżniony w prestiżowym plebiscycie wydawnictwa "Medical Tribune". Ankietowani lekarze diabetolodzy uznali, że to najlepsze miejsce realizacji ambicji zawodowych.
więcej o Szpital Uniwersytecki wyróżniony przez wydawnictwo medyczne