Wybrano nowego przewodniczącego KRSWK

28.09.2016
W środę 28 września 2016 w Sali Bobrzyńskiego w Muzeum Collegium Maius UJ przy ul. Jagiellońskiej 15 odbyło się posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych w Krakowie, w trakcie którego wyłoniony został nowy przewodniczący KRSWK. Nowym przewodniczącym został rektor UJ prof. Wojciech Nowak, zaś wiceprzewodniczącymi: prof. Tadeusz Słomka (AGH) oraz prof. Grzegorz Przebinda (PWSZ w Krośnie).
więcej o Wybrano nowego przewodniczącego KRSWK
Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta dla prof. Janusza Węca
nominacje i promocje

Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta dla prof. Janusza Węca

28.09.2016
Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego Komisji Europejskiej przyznała prof. Januszowi Węcowi Katedrę Unii Europejskiej im. Jeana Monneta, która będzie realizowała projekt "European Union in Crisis - What Is Wrong and How to Fix It? (EUCRIS)". Laureat na co dzień pracuje w Katedrze Studiów nad Procesami Integracyjnymi w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ, której jest kierownikiem.
więcej o Katedra Unii Europejskiej im. Jeana Monneta dla prof. Janusza Węca
Trzej profesorowie odebrali akty nominacyjne
nominacje i promocje

Trzej profesorowie odebrali akty nominacyjne

28.09.2016
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się 27 września br. w Pałacu Prezydenckim.
więcej o Trzej profesorowie odebrali akty nominacyjne
Ministerialne stypendia dla młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego
osiągnięcie

Ministerialne stypendia dla młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego

28.09.2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) przyznało blisko 32 mln zł na finansowanie stypendiów naukowych dla wybitnych, młodych naukowców, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i posiadają bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej. W 11. edycji konkursu otrzyma je 168 badaczy, w tym 19 z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureaci będą otrzymywali 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
więcej o Ministerialne stypendia dla młodych badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Konsul generalny Francji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Konsul generalny Francji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

27.09.2016
27 września 2016 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedził konsul generalny Francji w Krakowie Frédéric de Touchet. Dyplomatę przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
więcej o Konsul generalny Francji z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim