W Collegium Maius UJ odbyło się doroczne śniadanie profesorskie
uroczystość

W Collegium Maius UJ odbyło się doroczne śniadanie profesorskie

15.07.2016
Tradycja śniadań profesorskich, nawiązująca do wspólnych spotkań i posiłków krakowskich uczonych w Stubie Communis Collegium Maius, kultywowana jest od roku 2000. Spotkania odbywają się co roku dla uczczenia rocznicy wydania 26 lipca 1400 roku przez króla Władysława Jagiełłę przywileju odnowienia Akademii Krakowskiej.
więcej o W Collegium Maius UJ odbyło się doroczne śniadanie profesorskie
FNP sfinansuje międzynarodowe badania na Wydziale Chemii
osiągnięcie

FNP sfinansuje międzynarodowe badania na Wydziale Chemii

15.07.2016
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosiła wyniki pierwszego konkursu w programie Team, który ma na celu finansowanie zespołów badawczych prowadzonych przez wybitnych uczonych z całego świata realizujących przełomowe badania naukowe. Jednym z laureatów jest dr hab. Szczepan Zapotoczny, prof. UJ (na zdjęciu). W realizację zwycięskiego projektu zaangażowani będą wybitni uczeni z Niemiec i Szwecji.
więcej o FNP sfinansuje międzynarodowe badania na Wydziale Chemii
Społeczność akademicka UJ składa kondolencje mieszkańcom Nicei

15.07.2016
W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia mające miejsce poprzedniej nocy w Nicei, profesor Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego wydał następujące oświadczenie:
więcej o Społeczność akademicka UJ składa kondolencje mieszkańcom Nicei
Sławomir Tadeja laureatem międzynarodowego konkursu "Seeds for the Future"
osiągnięcie

Sławomir Tadeja laureatem międzynarodowego konkursu "Seeds for the Future"

13.07.2016
Doktorant Sławomir Tadeja z Wydziału Fizyki, Astronomii I Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego został jednym z 12 laureatów międzynarodowego konkursu "Seeds for the Future" firmy Huawei. W nagrodę weźmie udział w warsztatach technologicznych w Chinach. Celem konkursu jest popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnej, rozwój młodych talentów oraz wyłonienie najzdolniejszych studentów uczelni technicznych i uniwersytetów.
więcej o Sławomir Tadeja laureatem międzynarodowego konkursu "Seeds for the Future"
Ranking CWUR 2016: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią

13.07.2016
Uniwersytet Jagielloński to najwyżej notowana polska uczelnia w światowym rankingu CWUR - The Center for World University Rankings. Wśród 1000 notowanych w nim szkół wyższych sklasyfikowano 9 polskich uniwersytetów i politechnik . Na czele, niezmiennie od lat, amerykański Uniwersytet Harvarda, najbogatsza uczelnia świata.
więcej o Ranking CWUR 2016: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią