Aleksandra Radko: Nauka, estetyka, wyobraźnia
twarze uj

Aleksandra Radko: Nauka, estetyka, wyobraźnia

15.06.2016
Ola studiuje zaawansowane materiały i nanotechnologię na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. W nauce najbardziej pociąga ją podróż w nieznane oraz dokonywanie nowych, fascynujących odkryć. A także rzeczy, które ładnie wyglądają. Przedstawiamy kolejną osobę z cyklu „Twarze UJ".
więcej o Aleksandra Radko: Nauka, estetyka, wyobraźnia
150 lat działalności dla dobra medycyny
uroczystość

150 lat działalności dla dobra medycyny

14.06.2016
W 1866 roku w Krakowie z inicjatywy dr. Aleksandra Kremera powstało Towarzystwo Lekarskie Krakowskie. Z tej okazji 14 czerwca w auli Collegium Novum odbyło się jubileuszowe spotkanie, będące częścią rocznicowych obchodów.
więcej o 150 lat działalności dla dobra medycyny
Promocje habilitacyjne Wydziału Chemii, BBiB i BiNoZ
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziału Chemii, BBiB i BiNoZ

14.06.2016
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Chemii, Wydziału Biofizyki, Biochemii i Biotechnologii oraz Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, które odbyły się 9 czerwca 2016 roku w auli Collegium Maius. 17 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Chemii, BBiB i BiNoZ
Studentka UJ zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu z procedury karnej
osiągnięcie

Studentka UJ zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu z procedury karnej

14.06.2016
Sylwia Nowak, studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ), została laureatką 4. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Postępowania Karnego. Na wysokim 5. miejscu uplasowała się kolejna reprezentantka UJ Karolina Krawczyk. Za merytoryczne przygotowanie uniwersyteckiej drużyny odpowiadał dr Paweł Czarnecki z Katedry Postępowania Karnego UJ, dla którego było to trzecie zwycięstwo z rzędu.
więcej o Studentka UJ zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu z procedury karnej
Promocje habilitacyjne W. Lekarskiego i W. Farmaceutycznego
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne W. Lekarskiego i W. Farmaceutycznego

14.06.2016
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Lekarskiego i Wydziału Farmaceutycznego, które odbyły się 7 czerwca 2016 roku w auli Collegium Maius. 12 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne W. Lekarskiego i W. Farmaceutycznego