UJ na liście 100 najbardziej innowacyjnych uczelni w Europie
osiągnięcie

UJ na liście 100 najbardziej innowacyjnych uczelni w Europie

16.06.2016
Uniwersytet Jagielloński jako jedyna polska uczelnia znalazł się na liście 100 najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych opracowanej przez agencję Thomson Reuters. Ranking stworzony został na podstawie analizy publikacji naukowych i danych patentowych z lat 2009-2014.
więcej o UJ na liście 100 najbardziej innowacyjnych uczelni w Europie
Dni polskiej geografii w Paryżu
relacja

Dni polskiej geografii w Paryżu

15.06.2016
W dniach od 1 do 4 czerwca 2016 w Paryżu odbywał się międzynarodowy kongres "Assises franco-polonaises de Géographie". Towarzyszyły mu dwie wystawy, które będzie można oglądać do września br.
więcej o Dni polskiej geografii w Paryżu
Aleksandra Radko: Nauka, estetyka, wyobraźnia
twarze uj

Aleksandra Radko: Nauka, estetyka, wyobraźnia

15.06.2016
Ola studiuje zaawansowane materiały i nanotechnologię na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. W nauce najbardziej pociąga ją podróż w nieznane oraz dokonywanie nowych, fascynujących odkryć. A także rzeczy, które ładnie wyglądają. Przedstawiamy kolejną osobę z cyklu „Twarze UJ".
więcej o Aleksandra Radko: Nauka, estetyka, wyobraźnia
150 lat działalności dla dobra medycyny
uroczystość

150 lat działalności dla dobra medycyny

14.06.2016
W 1866 roku w Krakowie z inicjatywy dr. Aleksandra Kremera powstało Towarzystwo Lekarskie Krakowskie. Z tej okazji 14 czerwca w auli Collegium Novum odbyło się jubileuszowe spotkanie, będące częścią rocznicowych obchodów.
więcej o 150 lat działalności dla dobra medycyny
Promocje habilitacyjne Wydziału Chemii, BBiB i BiNoZ
nominacje i promocje

Promocje habilitacyjne Wydziału Chemii, BBiB i BiNoZ

14.06.2016
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. dydaktyki prof. Andrzej Mania przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Chemii, Wydziału Biofizyki, Biochemii i Biotechnologii oraz Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, które odbyły się 9 czerwca 2016 roku w auli Collegium Maius. 17 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Chemii, BBiB i BiNoZ