Lista wiadomości

Prof. Jacek Popiel objął stanowisko rektora UJ [ZDJĘCIA+WIDEO]

31.08.2020
Uniwersytet Jagielloński ma nowego rektora. 1 września obowiązki te przejmie prof. Jacek Popiel, dotychczasowy prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej. Zastąpi prof. Wojciecha Nowaka, który kierował najstarszą polską uczelnią w latach 2012-2020. Podczas uroczystości w Librarii Collegium Maius nastąpiło także przekazanie władz prorektorskich i dziekańskich w kadencji 2020-2024.
więcej o Prof. Jacek Popiel objął stanowisko rektora UJ [ZDJĘCIA+WIDEO]

Prof. Wojciech Nowak żegna się ze społecznością akademicką UJ

31.08.2020
Bardzo serdecznie dziękuję całej społeczności akademickiej za te 8 lat: prorektorom, pełnomocnikom, dziekanom, administracji oraz studentom, z którymi na co dzień tak blisko współpracowaliśmy. To był dla mnie niezwykle ważny czas w mojej karierze zawodowej. Nie ukrywam, że było to ogromne wyzwanie - powiedział w okolicznościowym wystąpieniu prof. Wojciech Nowak, który dziś zakończy swoją misję jako 305. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Prof. Wojciech Nowak żegna się ze społecznością akademicką UJ

Kilkuset specjalistów zdrowia publicznego debatowało online

29.08.2020
W dniach 23-27 sierpnia odbyła się pierwsza w historii wirtualna konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Biostatystyki Klinicznej - ISCB41. Zaplanowana pierwotnie jako duże spotkanie w Krakowie zmieniła swój format w odpowiedzi na aktualną sytuację na świecie związaną z Covid-19. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 700 naukowców i specjalistów w zakresie zdrowia publicznego, epidemiologii oraz innych dyscyplin biomedycznych z ponad 50 krajów.
więcej o Kilkuset specjalistów zdrowia publicznego debatowało online

KRASP ma nowe władze. Rektor elekt UJ wiceprzewodniczącym

28.08.2020
W dniach 26-27 sierpnia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyło się posiedzenie Prezydium oraz Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), podczas którego grono rektorów uczelni z całego kraju zdalnie wybrało nowe władze . Wiceprzewodniczącym na kadencję 2020-2024 został rektor elekt Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o KRASP ma nowe władze. Rektor elekt UJ wiceprzewodniczącym

Uczeni z Krakowa i Gdańska pracują nad szczepionką na COVID-19

27.08.2020
Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego łączą siły, aby wspólnie opracować skuteczną i bezpieczną szczepionkę na COVID-19. Jej działanie ma polegać na pobudzeniu limfocytów T osoby zaszczepionej do niszczenia komórek zainfekowanych przez wirusa. Badania są finansowane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (FNP) z funduszy europejskich pochodzących z programu Inteligentny Rozwój.
więcej o Uczeni z Krakowa i Gdańska pracują nad szczepionką na COVID-19