Lista wiadomości

Eksperci: nie ma niemoralnych szczepionek

15.04.2021
Eksperci skupieni w inicjatywie Nauka Przeciw Pandemii wydali oświadczenie, w którym podkreślają, że wskazywanie jednych szczepionek jako mniej moralnych od innych, to budowanie ogólnej do nich niechęci. Zaszczepienie, jakąkolwiek szczepionką przeciw COVID-19, jest najlepszym świadectwem troski o bliźniego.
więcej o Eksperci: nie ma niemoralnych szczepionek
Uniwersytet Jagielloński uruchamia studia o regionie karpackim

14.04.2021
Od października br. UJ otwiera nowy kierunek studiów - Region karpacki: etnolingwistyka i studia kulturowe. Mają to być prowadzone w języku polskim stacjonarne studia pierwszego stopnia. Za realizację programu studiów odpowiadać będą specjaliści z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ, a także instytutów Filologii Słowiańskiej, Religioznawstwa oraz Etnologii i Antropologii Kulturowej. Planowane jest uruchomienie jednej, 20-osobowej grupy studentów.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uruchamia studia o regionie karpackim
Kolejny sukces drużyny UJ w międzynarodowym konkursie INADR
mobilna

Kolejny sukces drużyny UJ w międzynarodowym konkursie INADR

13.04.2021
Jagiellonian University Mediation Team - w składzie Karolina Chłopicka, Maciej Modrzyński oraz Piotr Niski - zajął 2. miejsce w tegorocznej edycji najstarszego międzynarodowego konkursu mediacyjnego na świecie - INADR International Law School Mediation Tournament. Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) rywalizowali w nim z kilkudziesięcioma zespołami z całego świata.
więcej o Kolejny sukces drużyny UJ w międzynarodowym konkursie INADR
Chemicy z UJ publikują w "Journal of Physical Chemistry Letters"

13.04.2021
W amerykańskim czasopiśmie naukowym "Journal of Physical Chemistry Letters" opublikowany został artykuł, którego autorami są pracownicy Wydziału Chemii UJ: dr Marcin Kobielusz oraz prof. dr hab. Wojciech Macyk z Grupy Fotokatalizy Zakładu Chemii Nieorganicznej. Publikacja powstała we współpracy z naukowcami z Instytutu Katalizy Uniwersytetu Hokkaido w Japonii.
więcej o Chemicy z UJ publikują w "Journal of Physical Chemistry Letters"
Ditlenek tytanu bohaterem pierwszych badań IFJ PAN w SOLARIS

13.04.2021
Badania ditlenku tytanu zainaugurowały obecność naukowców Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie (IFJ PAN) w programach badawczych realizowanych na synchrotronie SOLARIS. Pomiary, współfinansowane ze środków Narodowego Centrum Nauki, przeprowadzono na stacji badawczej XAS. Ich wyniki zostały właśnie opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie "Journal of Physical Chemistry A".
więcej o Ditlenek tytanu bohaterem pierwszych badań IFJ PAN w SOLARIS