Lista wiadomości

Powiat nowotarski nowym partnerem Uniwersytetu Jagiellońskiego

14.05.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak i starosta nowotarski Krzysztof Faber podpisali umowę o wzajemnej współpracy. Dokument przewiduje m.in. organizację wspólnych przedsięwzięć naukowych, naukowo-badawczych oraz edukacyjnych o tematyce związanej w szczególności z administracją, historią, ekonomią, geologią, ochroną środowiska, polityką społeczną, prawem, turystyką zdrowotną i rozwojem lokalnej gospodarki.
więcej o Powiat nowotarski nowym partnerem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Delegacja UJ na spotkaniu ASEF

14.05.2019
W dniach 11-15 maja prof. Adam Jelonek oraz dr hab. Ewa Trojnar reprezentowali Uniwersytet Jagielloński na konferencji międzynarodowej organizacji Asia-Europe Foundation (ASEF) w Bukareszcie. Uniwersytet Jagielloński jest jedyną uczelnią polską uczestniczącą w tym wydarzeniu.
więcej o Delegacja UJ na spotkaniu ASEF

Koncert zespołów artystycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.05.2019
10 maja na dziedzińcu Collegium Maius odbył się specjalny koncert w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego z udziałem Chórów Akademickich UJ, Zespołu Pieśni i Tańca UJ Słowianki oraz Orkiestry kameralnej UJ All In Orchestra. Zespołom towarzyszyli - Oleg Sznicar (fortepian), Witold Góral (gitara akustyczna i elektryczna), Józef Michalik (gitara basowa) oraz Marek Olma (perkusja).
więcej o Koncert zespołów artystycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

Krakowscy archeolodzy badają pierwsze ślady osadnictwa w Jordanii

13.05.2019
W połowie kwietnia zakończyły się kolejne prace badawcze zespołu naukowców z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (IA UJ) na terenie południowej Jordanii. W ramach wieloletniego projektu uczestnicy krakowskiej ekspedycji gromadzą informacje, które pomogą zrekonstruować zmiany zachodzące w tej części świata w okresie pomiędzy neolitem a wczesną epoką brązu.
więcej o Krakowscy archeolodzy badają pierwsze ślady osadnictwa w Jordanii
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Polonistyki

13.05.2019
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Polonistyki. Uroczystość odbyła się 7 maja 2019 roku w auli Collegium Novum. 10 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Polonistyki