Jubileusz w Instytucie Zoologii

25.05.2016
Uroczystą sesją oraz okolicznościową wystawą rozpoczęły się obchody 125. rocznicy powstania Zakładu Anatomii Porównawczej im. H. Hoyera oraz Zakładu Biologii Rozwoju i Morfologii Bezkręgowców (dawniej Zakład Zoologii Systematycznej i Zoogeografii) w Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Jubileusz w Instytucie Zoologii
UJ otrzyma finansowanie na utrzymanie infrastruktury badawczej

25.05.2016
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) ogłosiły wyniki konkursu na dofinansowanie kosztów utrzymania infrastruktury badawczej, służącej komercjalizacji prac B+R. Dwa ośrodki badawcze Uniwersytetu Jagiellońskiego mogą otrzymać w ciągu pięciu lat na ten cel ponad 11 mln zł. Środki będą przyznane w ramach programu Panda 2.
więcej o UJ otrzyma finansowanie na utrzymanie infrastruktury badawczej
Nowe władze dziekańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim

25.05.2016
24 maja br. dobiegły końca wybory władz dziekańskich na wszystkich 15 wydziałach Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2016-2020. Zmiany nastąpiły na 7 z nich: Wydziale Prawa i Administracji, Wydziale Lekarskim, Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Wydziale Matematyki i Informatyki, Wydziale Chemii, Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych.
więcej o Nowe władze dziekańskie na Uniwersytecie Jagiellońskim
Nagrody Laudacji Studenckich 2016 rozdane
nagrody uroczystość

Nagrody Laudacji Studenckich 2016 rozdane

24.05.2016
W trakcie gali, która odbyła się 23 maja w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, uhonorowano osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla społeczności studenckiej.
więcej o Nagrody Laudacji Studenckich 2016 rozdane
Ścieżkami pisarzy: Kraków zmitologizowany
relacja

Ścieżkami pisarzy: Kraków zmitologizowany

24.05.2016
20 i 21 maja na Wydziale Polonistyki UJ odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa zorganizowana pod szyldem festiwalu „Ścieżkami pisarzy". Tematem obrad konferencyjnych w bieżącym roku akademickim był Kraków zmitologizowany.
więcej o Ścieżkami pisarzy: Kraków zmitologizowany