Marek Kondrat gościem Salonu All In UJ
wydarzenie studenckie

Marek Kondrat gościem Salonu All In UJ

11.05.2016
7 maja Salon All In UJ miał zaszczyt gościć Marka Kondrata, wspaniałego, ciepłego człowieka, miłośnika wina, reżysera, ale przede wszystkim aktora filmowego i teatralnego, współpracującego z Wajdą, Olgą Lipińską, znanego m.in. z kultowej już roli Adasia Miauczyńskiego w filmach Marka Koterskiego „Dom wariatów", „Dzień świra" i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami".
więcej o Marek Kondrat gościem Salonu All In UJ
Konrad Abramczuk: Pasjonat archeologii Kraju Kwitnącej Wiśni
twarze uj

Konrad Abramczuk: Pasjonat archeologii Kraju Kwitnącej Wiśni

11.05.2016
Konrad Abramczuk, student V roku archeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, nieprzypadkowo kształci się na najstarszej uczelni w kraju. Jak przyznaje, od niepamiętnych czasów słyszał, że to najlepsza szkoła wyższa w Polsce. Ponadto na wybór dalszej drogi życiowej po maturze wpłynęła niechęć do rozłąki z swoim rodzinnym miastem.
więcej o Konrad Abramczuk: Pasjonat archeologii Kraju Kwitnącej Wiśni
Rektorzy wspólnym głosem przeciwko przejawom rasizmu i ksenofobii

11.05.2016
Naszą wspólną odpowiedzialnością - organów państwa, środowiska akademickiego, samorządów, całego społeczeństwa - jest zdecydowane reagowanie w duchu wartości konstytucyjnych na wszelkie przejawy rasizmu i ksenofobii oraz skuteczne zapewnienie pełnego bezpieczeństwa cudzoziemcom studiującym w Polsce - napisali w apelu członkowie prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).
więcej o Rektorzy wspólnym głosem przeciwko przejawom rasizmu i ksenofobii
Ponad 39 mln zł dla naukowców od Narodowego Centrum Nauki
osiągnięcie

Ponad 39 mln zł dla naukowców od Narodowego Centrum Nauki

10.05.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) już po raz 10. rozstrzygnęło konkursy Opus, Preludium i Sonata. 73 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzących badania podstawowe, przyznano łącznie 39 168 404 zł. Najwyższe finansowanie zdobył projekt "Właściwości skrzepu fibrynowego w ostrej zatorowości płucnej", którego kierownikiem jest prof. Anetta Undas z Wydziału Lekarskiego UJ CM.
więcej o Ponad 39 mln zł dla naukowców od Narodowego Centrum Nauki
Polsko-francuskie warsztaty naukowe w ramach LIA

10.05.2016
W dniach 8-10 maja br. w Orleanie odbywają się 3. warsztaty organizowane dla zespołów badawczych z Polski i Francji w ramach podpisanej 29 maja 2013 r. umowy o powołaniu Międzynarodowego Laboratorium Stowarzyszonego (LIA - Laboratoire International Associé) między Zakładem Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ a zespołem Cell Recognition and Glycobiology Centrum Biofizyki Molekularnej CNRS.
więcej o Polsko-francuskie warsztaty naukowe w ramach LIA