Nanoświat w Collegium Maius UJ
wydarzenie kulturalne

Nanoświat w Collegium Maius UJ

19.05.2016
W Muzeum UJ odbył się wernisaż wystawy „Witamy w nanoświecie" prezentującej prace uczniów uczestniczących w projekcie edukacyjnym "Irresistible". 18 maja wystawę otworzył prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn i dyrektor muzeum prof. Krzysztof Stopka.
więcej o Nanoświat w Collegium Maius UJ
Michaił Szyszkin gości na Uniwersytecie Jagiellońskim

19.05.2016
- Jest mi niezmiernie miło, że tak ważna międzynarodowa konferencja odbywa się w historycznej auli Collegium Maius, w sercu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nigdy nie zrozumiemy się z wielkim narodem rosyjskim, jeśli się nie poznany. Literatura jest wspaniałym oknem do tego poznania - powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak podczas otwarcia konferencji naukowej poświęconej twórczości współczesnego pisarza rosyjskiego Michaiła Szyszkina.
więcej o Michaił Szyszkin gości na Uniwersytecie Jagiellońskim
Przedstawiciele Uniwersytetu w Kobe z wizytą na UJ
wizyta

Przedstawiciele Uniwersytetu w Kobe z wizytą na UJ

19.05.2016
18 maja prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, spotkał się z prof. Ogawa Matsuto, Executive Vice President in Charge of Research and Industry-University Cooperation.
więcej o Przedstawiciele Uniwersytetu w Kobe z wizytą na UJ
XIX posiedzenie Komitetu ds. Administracyjnych i Finansowych spółki FAIR GmbH

19.05.2016
Spółka zarządza budową Międzynarodowego Ośrodka Badań Antyprotonami i Jonami w Europie (FAIR - Facility for Antiproton and Ion Research).
więcej o XIX posiedzenie Komitetu ds. Administracyjnych i Finansowych spółki FAIR GmbH
Ponad 5 mln zł dla naukowców przyjeżdżających na UJ
osiągnięcie

Ponad 5 mln zł dla naukowców przyjeżdżających na UJ

19.05.2016
Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło pierwszą edycję konkursu Polonez skierowanego do naukowców przyjeżdżających z zagranicy, którzy chcą prowadzić badania w polskich jednostkach naukowych. NCN na realizację 7 projektów w Uniwersytecie Jagiellońskim przeznaczy ponad 5,6 mln zł.
więcej o Ponad 5 mln zł dla naukowców przyjeżdżających na UJ