Finał Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych

09.05.2016
W dniach 6-8 maja na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyły się jubileuszowe 10. Mistrzostwa Polski Debat Parlamentarnych, organizowane przez Klub Debat Parlamentarnych UJ.
więcej o Finał Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych
Studentka UJ laureatką konkursu "Tłumacze świata"
osiągnięcie

Studentka UJ laureatką konkursu "Tłumacze świata"

09.05.2016
Aleksandra Smoleń, studentka edytorstwa na Wydziale Polonistyki UJ zdobyła nagrodę główną w konkursie na recenzję przekładu książki nominowanej do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.
więcej o Studentka UJ laureatką konkursu "Tłumacze świata"
Natalia Jarząbek: Harmonia między matematyką a muzyką
twarze uj

Natalia Jarząbek: Harmonia między matematyką a muzyką

06.05.2016
Natalia jest studentką V roku matematyki stosowanej na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiuje także na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze (Niemcy).
więcej o Natalia Jarząbek: Harmonia między matematyką a muzyką
„W obcym języku" film o osobach niesłyszących

06.05.2016
Fascynująca opowieść o wciąż zbyt mało znanym fenomenie Polskiego Języka Migowego i wyzwaniach, z jakimi spotykają się w codziennym życiu, szkole i na uczelni osoby, które go używają. Film zrealizowany przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
więcej o „W obcym języku" film o osobach niesłyszących
nominacje i promocje

06.05.2016
Prof. Andrzej Mania, prorektor ds. dydaktyki, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Filozoficznego oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Uroczystość miała miejsce 26 kwietnia 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 16 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie W. Filozoficznego i W. Studiów Międzynarodowych i Politycznych