Promocje doktorskie wydziałów BiNoZ i WBBiB
nominacje i promocje

Promocje doktorskie wydziałów BiNoZ i WBBiB

18.04.2016
Prof. Maria-Jolanta Flis, prorektor ds. rozwoju, przewodniczyła uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Uroczystość miała miejsce 11 kwietnia 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 19 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie wydziałów BiNoZ i WBBiB
FameLab: Anna Kotlińska z nagrodą publiczności
osiągnięcie

FameLab: Anna Kotlińska z nagrodą publiczności

18.04.2016
W ubiegłą sobotę w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się finał 5. polskiej edycji konkursu popularyzatorskiego FameLab. Wystąpiła w nim Anna Kotlińska, doktorantka w UJ CM, której prezentacja wzbudziła największe uznanie publiczności. Pierwszą nagrodę konkursowe jury przyznało Karolinie Nowak z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN. Drugi był Paweł Mazurkiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, a trzeci Jakub Lewicki z Instytutu Karolinska.
więcej o FameLab: Anna Kotlińska z nagrodą publiczności
Jubileusz profesora Andrzeja Kubasa
uroczystość

Jubileusz profesora Andrzeja Kubasa

15.04.2016
Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ), rodzina, przyjaciele, współpracownicy i uczniowie dr. hab. Andrzeja Kubasa, prof. UJ wzięli udział w jego jubileuszu z okazji 75. urodzin. Spotkanie, które odbyło się w piątkowe popołudnie w Collegium Maius, poprowadziła prodziekan ds. studiów administracyjnych WPiA UJ prof. Dorota Malec.
więcej o Jubileusz profesora Andrzeja Kubasa
Ustawa 2.0: prof. Jarosław Górniak w komisji konkursowej

15.04.2016
Pierwszy etap jedynego w Polsce konkursu na założenia do ustawy zbliża się do końca. W czwartek minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin powołał komisję konkursową. W jej skład wejdą wybitni naukowcy, akademicy i przedsiębiorcy z całej Polski. Jednym z jej członków będzie dziekan Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jarosław Górniak.
więcej o Ustawa 2.0: prof. Jarosław Górniak w komisji konkursowej
Konferencja Rektorów EUNIS
relacja

Konferencja Rektorów EUNIS

15.04.2016
14 kwietnia na Uniwersytecie Jagiellońskim otwarto trzydniowe spotkanie prawie 40 rektorów z całej Europy, zrzeszonych w organizacji EUNIS - European University Information Systems.
więcej o Konferencja Rektorów EUNIS