Uniwersytet Jagielloński otrzymał grant na rozwój studenckich kompetencji

13.04.2016
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło wyniki 1. edycji Programu Rozwoju Kompetencji. Uniwersytet Jagielloński, na prowadzenie zajęć kształtujących kompetencje oczekiwane przez pracodawców, otrzymał w nim ponad 1,5 mln zł dofinansowania. Za realizację projektu "StartUJ - program zwiększenia szans na rynku pracy studentów nauk ścisłych i przyrodniczych UJ" będą odpowiedzialne cztery wydziały.
więcej o Uniwersytet Jagielloński otrzymał grant na rozwój studenckich kompetencji
Przekaż 1 procent podatku na rzecz Fundacji "O Zdrowie Dziecka"

13.04.2016
Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie "O Zdrowie Dziecka" zachęca do przekazania 1 proc. podatku dochodowego. Wsparcie zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, materiałów medycznych i leków, modernizację szpitalnych pomieszczeń oraz zakup innego wyposażenia poprawiającego warunki pobytu w szpitalnych salach. Fundacji od 2010 roku dzięki wpłatom podatników udało się zebrać ponad 2,1 mln złotych.
więcej o Przekaż 1 procent podatku na rzecz Fundacji "O Zdrowie Dziecka"
"Złota struna" dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica
nagrody

"Złota struna" dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica

12.04.2016
Chór pod dyrekcją Janusza Wierzgacza zajął drugie miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów „O złotą strunę", który odbył się w dniach od 9 do 10 kwietnia 2016 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
więcej o "Złota struna" dla Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica
Wybory władz rektorskich: UJ ma troje nowych prorektorów

12.04.2016
Prof. Armen Edigarian, prof. Tomasz Grodzicki i prof. Dorota Malec to nowi prorektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego na kadencję 2016-2020. Swoje dotychczasowe stanowiska przez kolejne 4 lata sprawować będą prof. Jacek Popiel, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej oraz prof. Stanisław Kistryn, odpowiedzialny za badania naukowe i fundusze strukturalne. W spotkaniu wyborczym, które odbyło się 12 kwietnia w auli Collegium Novum, uczestniczyło 183 ze 197 elektorów.
więcej o Wybory władz rektorskich: UJ ma troje nowych prorektorów
Koncert mocarstw w Azji Wschodniej?
relacja

Koncert mocarstw w Azji Wschodniej?

12.04.2016
8 kwietnia 2016 r. w Librarii Collegium Maius UJ odbył się wykład prof. Marka Beesona z Uniwersytetu Zachodniej Australii. Prelekcja, zatytułowana "Australia's Foreign Policy Dilemma: China, the US, or Both?", poświęcona była polityce zagranicznej Australii w kontekście rywalizacji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami w rejonie Azji Wschodniej i Pacyfiku.
więcej o Koncert mocarstw w Azji Wschodniej?